Na Sławkowskiej bez zmian

slawkowska1 1

Na ulicy Sławkowskiej w Olkuszu trwa samowolka kierowców, którzy nagminnie parkują na zakazie. W lipcu poprzedniego roku nagłośniliśmy sprawę, jednak do dzisiaj niewiele się zmieniło.

- Dlaczego przez osiem miesięcy nic nie zrobiono w temacie parkowania na zakazie przy ul. Sławkowskiej? Co z utworzeniem dodatkowego pasa, który mógłby udrożnić ruch w tamtym rejonie szczególnie w dni targowe? - pyta jeden z naszych Czytelników.

Przy okazji ubiegłorocznej interwencji, ze strony urzędników padła deklaracja, że gmina ma w planach wykonanie prac związanych z utworzeniem dodatkowego pasa włączeniowego dla kierowców wyjeżdżających z ul. Sławkowskiej na ul. Mickiewicza w kierunku południowym. Dodatkowo miała nastąpić zmiana lokalizacji zatoki autobusowej przy ul. Mickiewicza. Wszystkie te zabiegi w swoim założeniu miały udrożnić ruch we wskazanym miejscu.

Po kilku miesiącach wiadomo już, że ostatecznie z niedawnych planów niewiele zostało. - Gmina nie planuje zmiany organizacji ruchu w tym miejscu, zwłaszcza, że w pobliżu mamy zjazdy do popularnych marketów – komentuje Michał Latos, rzecznik prasowy olkuskiego magistratu. - Wszystkie interwencje dotyczące niewłaściwego parkowania każdy mieszkaniec może zgłaszać bezpośrednio do straży miejskiej – dodaje przedstawiciel UMiG-u.

slawkowska1 2

Na każde zgłoszenie straż miejska będzie odpowiadać, a przynajmniej powinna to robić na zasadzie interwencji. Działania podejmowane przez strażników nie zawsze jednak są równoznaczne z wystawieniem mandatu. W niektórych sytuacjach kończy się na pouczeniu, choć skoro temat ul. Sławkowskiej ponownie został podniesiony, to kierowcy, którzy zostaną przyłapani na złamaniu zakazu będą musieli liczyć się z karą finansową wedle obowiązującego taryfikatora w wysokości 100 złotych.

Przy okazji wrócił również temat „zalegalizowania” parkowania na obecnym zakazie poprzez usunięcie znaków drogowych B-36. To jednak niemożliwe, bowiem w myśl przepisów ruchu drogowego parkowanie w okolicach skrzyżowań i zjazdów - w tym przypadku do sklepów - jest zabronione.

Pomimo iż przepisy stanowią inaczej, wielu kierowców decyduje się na parkowanie w tym miejscu. Powodów jest kilka, a jednym z ważniejszych - brak dostatecznej ilości miejsc postojowych w centrum miasta. Inna sprawa to społeczne przyzwolenie dla takiego zachowania, bo w końcu "wszyscy tam parkują...".

slawkowska1 3

slawkowska1 4


Komentowanie dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się lub załóż nowe konto.