Kronika policyjna 19 kwietnia

Policja poszukuje świadków szkody parkingowej na Osiedlu Młodych
Uszkodzony pojazd to Citroen Xsara, który był zaparkowany w Olkuszu na parkingu przy ulicy Reja (przy bloku nr 8) dnia 2 kwietnia 2018 roku około godziny 10.00.

Działali na szkodę Skarbu Państwa

Olkuscy policjanci zatrzymali kobietę i mężczyznę podejrzanych o przestępstwa skarbowe. W ich posiadaniu znajdowały się wyroby tytoniowe i alkohol bez polskich znaków akcyzy. Łączna wartość zabezpieczonych artykułów przekracza ponad 100 tysięcy złotych.

Kronika policyjna 12 kwietnia

Wolbrom. Policjanci udaremnili dalszą jazdę nieletniemu
Zgłoszenie o nietrzeźwym kierującym jadącym drogą wojewódzką 783, otrzymali policjanci z Wolbromia. Okazało się, że mężczyzna posadził za kierownicę swojego nastoletniego syna, a sam pijany, siedział na miejscu pasażera.

Aby Święta były bezpieczne

Od Wielkiego Piątku 30 marca, do Lanego Poniedziałku 2 kwietnia na drogach powiatu olkuskiego policja prowadzi akcję pn. „Wielkanoc”. W tych dniach funkcjonariusze z dużo większą częstotliwością będą kontrolować prędkość, stan trzeźwości kierowców, a także sprawdzać stan techniczny pojazdów.

Kronika policyjna 29 marca

Klucze. Zatrzymany sprawca kradzieży mienia
Do zdarzenia doszło 19 marca. Funkcjonariusze miejscowego komisariatu dokonali zatrzymania sprawcy kradzieży mienia w sklepie spożywczym na kwotę powyżej 800 złotych. Mężczyzna usłyszał zarzut z art. 278 par 1kk za co grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.