Kronika policyjna 16 lutego

kronika policyjnaOlkusz. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”
8 lutego br. olkuscy policjanci prowadzili akcję „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Wzmożone działania pod tym hasłem, realizowane były na terenie całego województwa. Stróże prawa zwracali uwagę na wykroczenia popełniane przez pieszych oraz stanowczo reagowali na kierujących, którzy nie przestrzegali przepisów ruchu drogowego wobec pieszych.

Akcja rozpoczęła się w godzinach porannych, udział w niej brało 14 funkcjonariuszy ruchu drogowego. Policjanci ujawnili 148 wykroczeń popełnionych przez pieszych oraz 7 wykroczeń popełnionych przez kierujących pojazdami mechanicznymi w stosunku do pieszych. Policjanci za te wykroczenia nałożyli 111 mandatów karnych oraz zastosowali pouczenie w stosunku do 37 pieszych. Przypominamy, że pieszy w starciu z pojazdem jest na przegranej pozycji. Konfrontacja niechronionego uczestnika ruchu drogowego z samochodem, w najlepszym wypadku skończy się dla niego ogólnymi potłuczeniami ciała. Pamiętajmy o przestrzeganiu przepisów oraz zachowaniu ostrożności i rozwagi podczas poruszania się po drodze. Należy pamiętać również, że każdy pieszy poruszający się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym jest obowiązany używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu.

Olkusz. Kradzież samochodu
8 lutego w Olkuszu na ulicy Zygmunta Krasińskiego, nieustalony do chwili obecnej sprawca z parkingu niestrzeżonego ukradł samochód marki Subaru Legacy. Właściciel, poniósł straty w wysokości 45 tysięcy złotych Policjanci pracują nad ustaleniem sprawcy kradzieży. Grozi mu kara pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Olkusz. Kradzieże z włamaniem
Olkuska policja ustala sprawcę kradzieży z włamaniem, do którego doszło 8 lutego w jednej z olkuskich firm na alei Tysiąclecia. Nieznani sprawcy, weszli do środka budynku wyważając okno, z jego wnętrza skradziono specjalistyczne urządzenia pomiarowe. Właściciel oszacował straty na kwotę 800 zł. Tego samego dnia, celem kolejnej kradzieży z włamaniem okazało się jedno z przedszkoli z terenu gminy Olkusz. Włamywacze z pomieszczenia klasowego skradli składkę pieniężną w kwocie 20 zł.15 lutego w Jaroszowcu na skrzyżowaniu z ulicą Kolejową zderzyły się dwa samochody: volkswagen caddy i rover. Trzy osoby zostały ranne i trafiły do olkuskiego szpitala.

Jaroszowiec. Wypadek drogowy
15 lutego w Jaroszowcu na skrzyżowaniu z ulicą Kolejową zderzyły się dwa samochody: volkswagen caddy i rover. Trzy osoby zostały ranne i trafiły do olkuskiego szpitala. Do kolizji drogowej doszło około godziny 10.30. Jak wstępnie ustalili policjanci 18-letni kierowca rovera nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i uderzył w opla. W wyniku zderzenia tych pojazdów kierowca opla i dwóch pasażerów rovera zostało przewiezionych do szpitala w Olkuszu. Po udzielonej pomocy medycznej mężczyźni zostali zwolnieni. Kierowcy pojazdów byli trzeźwi. Na miejscu obecny był technik kryminalistyki, który wykonał oględziny i zabezpieczył ślady.

Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Przegląd Olkuski nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Komentarze obraźliwe, szkalujące i naruszające ogólnie przyjęte normy współżycia społecznego będą usuwane. Prosimy o rozwagę w formułowaniu wypowiedzi. Chcielibyśmy, żeby dyskusja była rzeczowa i pożyteczna dla innych internautów. Zastrzegamy sobie możliwość usuwania komentarzy, których forma i treść znacznie odbiegają od tematu artykułu, przyjętej etykiety internetowej oraz naszego regulaminu. Jako redakcja szanujemy wolność i swobodę wypowiedzi, ale cenimy sobie również dbałość o kulturę języka
UWAGA: jeśli chcesz zamieszczać komentarze pod własnym imieniem i nazwiskiem musisz się zarejestrować. Rejestracja i używanie awatarów zapobiega także podszywaniu się innych internautów pod wybrany przez Ciebie nick. Komentarze użytkowników ukazują się w czasie rzeczywistym. Zachęcamy do zgłaszania administratorowi komentarzy naruszających regulamin.
Apelujemy do naszych Czytelników o zamieszczanie przemyślanych komentarzy. Administrator portalu ma obowiązek udostępnić organom państwowym na ich wniosek dane użytkowników zamieszczających groźby karalne, komentarze obraźliwe bądź naruszające dobra osobiste. Nasz portal pozwala na dodawanie komentarzy bez rejestracji apelujemy jednak o niewykorzystywanie "pozornej" anonimowości do obrażania innych osób.
Do wszystkich którzy NIE ZROZUMIELI zamieszczonego powyżej apelu: zapewne zauważyli Państwo, że zostaliśmy zmuszeni do usunięcia niektórych komentarzy z naszej strony. Nie jest to wyrazem naszej cenzury, próby ograniczania prawa do merytorycznej dyskusji czy też wolności wypowiedzi, lecz jedynie stosowaniem się do przepisów obowiązującego prawa. Komentarze są usuwane na podstawie uzasadnionego wniosku pokrzywdzonej osoby lub w wyniku PROWADZONEGO POSTĘPOWANIA o zniesławienie, naruszenie dóbr, z powodu gróźb karalnych itp. Redakcja ma OBOWIĄZEK UDOSTĘPNIĆ (na podstawie pisemnego wniosku) uprawnionym organom dane użytkowników którzy takie komentarze zamieścili oraz usunąć je z publikacji. W pewnych kręgach nastała wręcz moda na ustalanie tożsamości komentujących, więc PONOWNIE APELUJEMY o zamieszczanie przemyślanych komentarzy.
NIE HEJTUJĘ, BO SZANUJĘ !!!