Akcja „Wielkanoc 2017”

policjaOkres przedświąteczny to czas nie tylko kolejek w sklepach, ale także wzmożonego ruchu na drogach. W najbliższych dniach kierowcy mogą spodziewać się częstszych policyjnych kontroli.

W piątek 14 kwietnia rusza akcja „Wielkanoc 2017”. Co roku funkcjonariusze dbają o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego, eliminując z niego tych, którzy łamią prawo.

W najbliższych godzinach na drogach powiatu olkuskiego pojawią się dodatkowe patrole. Mundurowi będą zabezpieczać główne ciągi komunikacyjne. Mowa tutaj o o drodze krajowej nr 94, a także drogach wojewódzkich nr 783, 791 i 794. - Szczególną uwagę będziemy zwracać na osoby kierujące pojazdami pod wpływem alkoholu lub środków odurzających, na kierowców przekraczających prędkość, wymuszających pierwszeństwo przejazdu, czy tych wyprzedzających w rejonie przejść dla pieszych. Funkcjonariusze będą też sprawdzać stan techniczny pojazdów – informuje asp. Katarzyna Matras, oficer prasowy KPP w Olkuszu.

Akcja potrwa przez cztery kolejne dni. Zakończy się w Lany Poniedziałek.

Ponadto mundurowi apelują o szczególną ostrożność, dotyczącą ewentualnych prób oszustw i kradzieży. - Jak co roku przed świętami przyjmujemy więcej zgłoszeń o kradzieżach i oszustwach internetowych. W czasie przedświątecznej „gorączki” gdy jesteśmy zaabsorbowani zakupami, tracimy czujność, co doprowadza do wieku przykrych zdarzeń. Zadbajmy więc o bezpieczeństwo własne i bliskich. Chrońmy też swoje mienie – apeluje asp. Matras.

Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Przegląd Olkuski nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Komentarze obraźliwe, szkalujące i naruszające ogólnie przyjęte normy współżycia społecznego będą usuwane. Prosimy o rozwagę w formułowaniu wypowiedzi. Chcielibyśmy, żeby dyskusja była rzeczowa i pożyteczna dla innych internautów. Zastrzegamy sobie możliwość usuwania komentarzy, których forma i treść znacznie odbiegają od tematu artykułu, przyjętej etykiety internetowej oraz naszego regulaminu. Jako redakcja szanujemy wolność i swobodę wypowiedzi, ale cenimy sobie również dbałość o kulturę języka
UWAGA: jeśli chcesz zamieszczać komentarze pod własnym imieniem i nazwiskiem musisz się zarejestrować. Rejestracja i używanie awatarów zapobiega także podszywaniu się innych internautów pod wybrany przez Ciebie nick. Komentarze użytkowników ukazują się w czasie rzeczywistym. Zachęcamy do zgłaszania administratorowi komentarzy naruszających regulamin.
Apelujemy do naszych Czytelników o zamieszczanie przemyślanych komentarzy. Administrator portalu ma obowiązek udostępnić organom państwowym na ich wniosek dane użytkowników zamieszczających groźby karalne, komentarze obraźliwe bądź naruszające dobra osobiste. Nasz portal pozwala na dodawanie komentarzy bez rejestracji apelujemy jednak o niewykorzystywanie "pozornej" anonimowości do obrażania innych osób.
Do wszystkich którzy NIE ZROZUMIELI zamieszczonego powyżej apelu: zapewne zauważyli Państwo, że zostaliśmy zmuszeni do usunięcia niektórych komentarzy z naszej strony. Nie jest to wyrazem naszej cenzury, próby ograniczania prawa do merytorycznej dyskusji czy też wolności wypowiedzi, lecz jedynie stosowaniem się do przepisów obowiązującego prawa. Komentarze są usuwane na podstawie uzasadnionego wniosku pokrzywdzonej osoby lub w wyniku PROWADZONEGO POSTĘPOWANIA o zniesławienie, naruszenie dóbr, z powodu gróźb karalnych itp. Redakcja ma OBOWIĄZEK UDOSTĘPNIĆ (na podstawie pisemnego wniosku) uprawnionym organom dane użytkowników którzy takie komentarze zamieścili oraz usunąć je z publikacji. W pewnych kręgach nastała wręcz moda na ustalanie tożsamości komentujących, więc PONOWNIE APELUJEMY o zamieszczanie przemyślanych komentarzy.
NIE HEJTUJĘ, BO SZANUJĘ !!!