Kronika policyjna 20 kwietnia

kronika policyjnaWolbrom. Kradzież na targowisku
Mieszkanka Lgoty Wielkiej straciła portfel z pieniędzmi i dokumentami (dowód osobisty, prawo jazdy). Kradzież miała miejsce 12 kwietnia br. na targowisku w Wolbromiu. Dochodzenie w tej sprawie prowadzą policjanci z komisariatu w Wolbromiu.Ujków Nowy. Skradziono bmw
Policjanci z Bukowna zajmują się sprawą kradzieży z włamaniem samochodu osobowego marki BMW 530XD. Do zdarzenia doszło około godziny 4 rano, 14 kwietnia w Ujkowie Nowym.
Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności od roku do lat 10.

 

Olkusz. Włamanie do samochodu
Z 17 na 18 kwietnia 2017 nieustalony na chwilę obecną sprawca, włamał się do pojazdu marki Toyota i ukradł CB radio oraz zestaw głośnomówiący. Do zdarzenia doszło na ulicy Cegielnianej w Olkuszu przed jedną z posesji.

Wolbrom. Złodziej rozliczony z jesiennej kradzieży
52-letni wolbromianin, który w październiku ubiegłego roku ukradł bramę ogrodzeniową i sprzedał ją w punkcie złomu, usłyszał już zarzuty w tej sprawie. Mężczyzna przyznał się do popełnionego przestępstwa i wkrótce odpowie przed sądem.

Policjanci sygnał o metalowych bramach pochodzących z kradzieży, otrzymali od strażaka Ochotniczej Straży Pożarnej. Mężczyzna, przyszedł do punktu skupu złomu i w trakcie przeglądania, zauważył dwie metalowe bramy, które skradziono w ubiegłym roku z terenu remizy OSP znajdującej się w gminie Wolbrom. Strażak o sytuacji natychmiast poinformował wolbromskich policjantów, którzy niezwłocznie zweryfikowali tą informację. W toku prowadzonych czynności śledczy ustalili, że kradzieży dokonał 52-letni wolbromianin. Mężczyzna ukradł bramę w październiku ubiegłego roku, gdy pracował w firmie zajmującej się remontem elewacji budynku Ochotniczej Straży Pożarnej. 52-latek swój łup sprzedał w punkcie skupu złomu. Mężczyzna nie krył zdziwienia i sądził, że jego czyn pozostanie nadal bezkarny. Amator cudzej własności został już rozliczony. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży i przyznał się do popełnionego przestępstwa, za co grozi 5 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Przegląd Olkuski nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Komentarze obraźliwe, szkalujące i naruszające ogólnie przyjęte normy współżycia społecznego będą usuwane. Prosimy o rozwagę w formułowaniu wypowiedzi. Chcielibyśmy, żeby dyskusja była rzeczowa i pożyteczna dla innych internautów. Zastrzegamy sobie możliwość usuwania komentarzy, których forma i treść znacznie odbiegają od tematu artykułu, przyjętej etykiety internetowej oraz naszego regulaminu. Jako redakcja szanujemy wolność i swobodę wypowiedzi, ale cenimy sobie również dbałość o kulturę języka
UWAGA: jeśli chcesz zamieszczać komentarze pod własnym imieniem i nazwiskiem musisz się zarejestrować. Rejestracja i używanie awatarów zapobiega także podszywaniu się innych internautów pod wybrany przez Ciebie nick. Komentarze użytkowników ukazują się w czasie rzeczywistym. Zachęcamy do zgłaszania administratorowi komentarzy naruszających regulamin.
Apelujemy do naszych Czytelników o zamieszczanie przemyślanych komentarzy. Administrator portalu ma obowiązek udostępnić organom państwowym na ich wniosek dane użytkowników zamieszczających groźby karalne, komentarze obraźliwe bądź naruszające dobra osobiste. Nasz portal pozwala na dodawanie komentarzy bez rejestracji apelujemy jednak o niewykorzystywanie "pozornej" anonimowości do obrażania innych osób.
Do wszystkich którzy NIE ZROZUMIELI zamieszczonego powyżej apelu: zapewne zauważyli Państwo, że zostaliśmy zmuszeni do usunięcia niektórych komentarzy z naszej strony. Nie jest to wyrazem naszej cenzury, próby ograniczania prawa do merytorycznej dyskusji czy też wolności wypowiedzi, lecz jedynie stosowaniem się do przepisów obowiązującego prawa. Komentarze są usuwane na podstawie uzasadnionego wniosku pokrzywdzonej osoby lub w wyniku PROWADZONEGO POSTĘPOWANIA o zniesławienie, naruszenie dóbr, z powodu gróźb karalnych itp. Redakcja ma OBOWIĄZEK UDOSTĘPNIĆ (na podstawie pisemnego wniosku) uprawnionym organom dane użytkowników którzy takie komentarze zamieścili oraz usunąć je z publikacji. W pewnych kręgach nastała wręcz moda na ustalanie tożsamości komentujących, więc PONOWNIE APELUJEMY o zamieszczanie przemyślanych komentarzy.
NIE HEJTUJĘ, BO SZANUJĘ !!!