Kronika policyjna 18 maja

kronika policyjnaOlkusz. Włamanie do pubu
9 maja 2017 roku nieustalony do chwili obecnej sprawca włamał się do jednego z olkuskich pubów, z którego skradł pieniądze. Dochodzenie w tej sprawie prowadzą policjanci z komendy w Olkuszu.

Ryczówek. Włamanie do garażu
Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Kluczach zajmują się sprawą kradzieży z włamaniem do garażu znajdującego się na przy posesji nowo wybudowanego domu. Sprawca wyciął blachę w garażu, dostał się do jego wnętrza i ukradł dwie wiertarki oraz piłę spalinową. Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

Olkusz. Nietrzeźwy kierujący z czynnym zakazem - zatrzymany
Policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego olkuskiej komendy zatrzymali nietrzeźwego kierującego, który w sobotę 13 maja około godz. 23:45 na ulicy Zagaje będąc w stanie nietrzeźwości kierował samochód marki BMW. 22-letni olkuszanin miał prawie promil alkoholu w organizmie. Podczas sprawdzenia w bazach policyjnych okazało się, że mężczyzna posiada czynny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Nie posiadał także aktualnych badań technicznych pojazdu. Olkuscy policjanci prowadzą czynności w tej sprawie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości i naruszenie zakazu sądowego grozi mu kara pozbawienia wolności do 3 lat.

Olkusz. Kierował pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów
Orzeczony sądowo zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych nie przeszkodził 37-latkowi, by wsiąść za kółko i przekroczyć dozwoloną prędkość. Mężczyzna został zatrzymany przez policję i teraz za lekceważenie postanowienia sądu grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności. Olkuscy funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego w rejonie skrzyżowania DK 94 z ulicą Wspólną w Olkuszu zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Mazda z uwagi na przekroczenie prędkości. Mężczyzna nie posiadał dowodu rejestracyjnego oraz ubezpieczenia OC, ale posiadał za to sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych orzeczony do 21 czerwca 2017r. Policyjna kontrola drogowa mieszkańca Będzina zakończyła się dla niego wnioskiem do sądu, natomiast za niestosowanie się do wyroku sądowego grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Olkusz. Włamanie i kradzież w lokalu gastronomicznym
We wtorek 16 maja br. około godziny 18:00, nieznany do chwili obecnej sprawca, włamał się do jednego z lokali gastronomicznych na terenie Olkusza i skradł pieniądze w kwocie 500 zł. Olkuska policja pracuje nad ustalenie sprawcy.

Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Przegląd Olkuski nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Komentarze obraźliwe, szkalujące i naruszające ogólnie przyjęte normy współżycia społecznego będą usuwane. Prosimy o rozwagę w formułowaniu wypowiedzi. Chcielibyśmy, żeby dyskusja była rzeczowa i pożyteczna dla innych internautów. Zastrzegamy sobie możliwość usuwania komentarzy, których forma i treść znacznie odbiegają od tematu artykułu, przyjętej etykiety internetowej oraz naszego regulaminu. Jako redakcja szanujemy wolność i swobodę wypowiedzi, ale cenimy sobie również dbałość o kulturę języka
UWAGA: jeśli chcesz zamieszczać komentarze pod własnym imieniem i nazwiskiem musisz się zarejestrować. Rejestracja i używanie awatarów zapobiega także podszywaniu się innych internautów pod wybrany przez Ciebie nick. Komentarze użytkowników ukazują się w czasie rzeczywistym. Zachęcamy do zgłaszania administratorowi komentarzy naruszających regulamin.
Apelujemy do naszych Czytelników o zamieszczanie przemyślanych komentarzy. Administrator portalu ma obowiązek udostępnić organom państwowym na ich wniosek dane użytkowników zamieszczających groźby karalne, komentarze obraźliwe bądź naruszające dobra osobiste. Nasz portal pozwala na dodawanie komentarzy bez rejestracji apelujemy jednak o niewykorzystywanie "pozornej" anonimowości do obrażania innych osób.
Do wszystkich którzy NIE ZROZUMIELI zamieszczonego powyżej apelu: zapewne zauważyli Państwo, że zostaliśmy zmuszeni do usunięcia niektórych komentarzy z naszej strony. Nie jest to wyrazem naszej cenzury, próby ograniczania prawa do merytorycznej dyskusji czy też wolności wypowiedzi, lecz jedynie stosowaniem się do przepisów obowiązującego prawa. Komentarze są usuwane na podstawie uzasadnionego wniosku pokrzywdzonej osoby lub w wyniku PROWADZONEGO POSTĘPOWANIA o zniesławienie, naruszenie dóbr, z powodu gróźb karalnych itp. Redakcja ma OBOWIĄZEK UDOSTĘPNIĆ (na podstawie pisemnego wniosku) uprawnionym organom dane użytkowników którzy takie komentarze zamieścili oraz usunąć je z publikacji. W pewnych kręgach nastała wręcz moda na ustalanie tożsamości komentujących, więc PONOWNIE APELUJEMY o zamieszczanie przemyślanych komentarzy.
NIE HEJTUJĘ, BO SZANUJĘ !!!