Tytoń i alkohol bez akcyzy

policjaW miniony poniedziałek olkuscy policjanci zajmujący się przestępczością gospodarczą, u 57-letniej kobiety ujawnili i zabezpieczyli nielegalny tytoń, alkohol oraz papierosy.

- Funkcjonariusze z referatu do walki z korupcją i przestępczością gospodarczą uzyskali informacje, że w Olkuszu na terenie jednej z posesji przechowywany jest nielegalny towar – relacjonuje st. sierż. Marika Guzik-Gajda z Komendy Powiatowej Policji.

Podejrzenia okazały się prawdziwe. Mundurowi w mieszkaniu i garażu 57-letniej kobiety znaleźli ponad 30 tysięcy sztuk papierosów, przeszło 13 kilogramów krajanki tytoniowej oraz 17 litrów spirytusu bez polskich znaków akcyzy.

- Wprowadzenie do obrotu takiego towaru naraziłoby Skarb Państwa na blisko 37 tysięcy złotych strat. Właścicielka nielegalnego towaru usłyszy niebawem zarzut z art. 65 § 1 kks, tj. „Nabywanie, przechowywanie, przewożenie lub przesyłanie wyrobów akcyzowych stanowiących przedmiot czynu zabronionego” – dodaje olkuska policjantka.

Zatrzymanej kobiecie grozi wysoka grzywna oraz kara pozbawienia wolności, nawet to trzech lat.

Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Przegląd Olkuski nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Komentarze obraźliwe, szkalujące i naruszające ogólnie przyjęte normy współżycia społecznego będą usuwane. Prosimy o rozwagę w formułowaniu wypowiedzi. Chcielibyśmy, żeby dyskusja była rzeczowa i pożyteczna dla innych internautów. Zastrzegamy sobie możliwość usuwania komentarzy, których forma i treść znacznie odbiegają od tematu artykułu, przyjętej etykiety internetowej oraz naszego regulaminu. Jako redakcja szanujemy wolność i swobodę wypowiedzi, ale cenimy sobie również dbałość o kulturę języka
UWAGA: jeśli chcesz zamieszczać komentarze pod własnym imieniem i nazwiskiem musisz się zarejestrować. Rejestracja i używanie awatarów zapobiega także podszywaniu się innych internautów pod wybrany przez Ciebie nick. Komentarze użytkowników ukazują się w czasie rzeczywistym. Zachęcamy do zgłaszania administratorowi komentarzy naruszających regulamin.
Apelujemy do naszych Czytelników o zamieszczanie przemyślanych komentarzy. Administrator portalu ma obowiązek udostępnić organom państwowym na ich wniosek dane użytkowników zamieszczających groźby karalne, komentarze obraźliwe bądź naruszające dobra osobiste. Nasz portal pozwala na dodawanie komentarzy bez rejestracji apelujemy jednak o niewykorzystywanie "pozornej" anonimowości do obrażania innych osób.
Do wszystkich którzy NIE ZROZUMIELI zamieszczonego powyżej apelu: zapewne zauważyli Państwo, że zostaliśmy zmuszeni do usunięcia niektórych komentarzy z naszej strony. Nie jest to wyrazem naszej cenzury, próby ograniczania prawa do merytorycznej dyskusji czy też wolności wypowiedzi, lecz jedynie stosowaniem się do przepisów obowiązującego prawa. Komentarze są usuwane na podstawie uzasadnionego wniosku pokrzywdzonej osoby lub w wyniku PROWADZONEGO POSTĘPOWANIA o zniesławienie, naruszenie dóbr, z powodu gróźb karalnych itp. Redakcja ma OBOWIĄZEK UDOSTĘPNIĆ (na podstawie pisemnego wniosku) uprawnionym organom dane użytkowników którzy takie komentarze zamieścili oraz usunąć je z publikacji. W pewnych kręgach nastała wręcz moda na ustalanie tożsamości komentujących, więc PONOWNIE APELUJEMY o zamieszczanie przemyślanych komentarzy.
NIE HEJTUJĘ, BO SZANUJĘ !!!