Kronika policyjna 3 sierpnia

kronika policyjnaOlkusz. Kradzież gier na konsole Play Station 4
Olkuska Policja ustala sprawcę kradzieży, do której doszło 20 lipca br. w jednym ze sklepów elektronicznych. Nieznany sprawca, wyciągnął 6 gier z zabezpieczających je opakowań i niepostrzeżenie, wyniósł ze sklepu pozostawiając na półce puste opakowania. Sklep poniósł straty w kwocie około 840 zł.

Olkusz. Skradziono rower
24 lipca br. nieustalony do chwili obecnej sprawca w Olkuszu na jednej z klatek parteru mieszkania, ukradł, pozostawiony rower koloru srebrnego marki Peugeot. Właściciel roweru wycenił straty na 1500 złotych. Kodeks karny za kradzież przewiduje karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Olkusz. Próba włamania do samochodu
15 lipca br. w Olkuszu przy Placu Konstytucji 3 Maja nieustalony sprawca usiłował włamać się do samochód marki Audi A4. Sprawca wyłamał wkładkę zamka w drzwiach kierowcy, ale nie dostał się do środka pojazdu i nic nie ukradł. Najprawdopodobniej odstraszył go autoalarm.

Rodaki. Włamanie do barakowozu
Sprawą kradzieży z włamaniem zajmują się kluczewscy policjanci. Do włamania doszło 22 lipca br. w miejscowości Rodaki. Nieustalony do chwili obecnej sprawca, dostał się do środka barakowozu poprzez wyłamanie zamka w drzwiach i skradł kosiarki: spalinową i żyłkową, pistolet pneumatyczny oraz promiennik ciepła gazowego. Łączna wartość strat skradzionych przedmiotów to 1400 złotych.

Bukowno. Zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy
29 lipca br. około godziny 17.30 w Bolesławiu na ulicy Głównej, do kontroli drogowej został zatrzymany 35-letni mieszkaniec Bukowna. Badanie wykazało, że mężczyzna ma prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu zatrzymanego kierowcy w policyjnych systemach okazało się, że posiada on również sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, który obowiązywał go do 4 kwietnia 2019r. W najbliższym czasie mężczyzna ponownie stanie przed sądem gdzie odpowie za niestosowanie się do orzeczonego zakazu i jazdę w stanie nietrzeźwości .

Olkusz. Najechał na tył audi
1 sierpnia około godziny 10:30 doszło do kolizji drogowej na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej 94 z ul. Króla Kazimierza Wielkiego. Kierujący samochodem ciężarowym Scania, 52-letni mężczyzna z Niepołomic, nie zachował bezpiecznej odległości i najechał na tył poprzedzającego go pojazdu marki Audi A4, którym kierował 53-letni mężczyzna ze Starogardu Gdańskiego. Uczestnicy kolizji nie odnieśli poważnych obrażeń ciała, zostali poddani badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu – okazali się trzeźwi. Na kierującego samochodem ciężarowym nałożono mandat karny w kwocie 400 zł i 6 punktów karnych.

Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Przegląd Olkuski nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Komentarze obraźliwe, szkalujące i naruszające ogólnie przyjęte normy współżycia społecznego będą usuwane. Prosimy o rozwagę w formułowaniu wypowiedzi. Chcielibyśmy, żeby dyskusja była rzeczowa i pożyteczna dla innych internautów. Zastrzegamy sobie możliwość usuwania komentarzy, których forma i treść znacznie odbiegają od tematu artykułu, przyjętej etykiety internetowej oraz naszego regulaminu. Jako redakcja szanujemy wolność i swobodę wypowiedzi, ale cenimy sobie również dbałość o kulturę języka
UWAGA: jeśli chcesz zamieszczać komentarze pod własnym imieniem i nazwiskiem musisz się zarejestrować. Rejestracja i używanie awatarów zapobiega także podszywaniu się innych internautów pod wybrany przez Ciebie nick. Komentarze użytkowników ukazują się w czasie rzeczywistym. Zachęcamy do zgłaszania administratorowi komentarzy naruszających regulamin.
Apelujemy do naszych Czytelników o zamieszczanie przemyślanych komentarzy. Administrator portalu ma obowiązek udostępnić organom państwowym na ich wniosek dane użytkowników zamieszczających groźby karalne, komentarze obraźliwe bądź naruszające dobra osobiste. Nasz portal pozwala na dodawanie komentarzy bez rejestracji apelujemy jednak o niewykorzystywanie "pozornej" anonimowości do obrażania innych osób.
Do wszystkich którzy NIE ZROZUMIELI zamieszczonego powyżej apelu: zapewne zauważyli Państwo, że zostaliśmy zmuszeni do usunięcia niektórych komentarzy z naszej strony. Nie jest to wyrazem naszej cenzury, próby ograniczania prawa do merytorycznej dyskusji czy też wolności wypowiedzi, lecz jedynie stosowaniem się do przepisów obowiązującego prawa. Komentarze są usuwane na podstawie uzasadnionego wniosku pokrzywdzonej osoby lub w wyniku PROWADZONEGO POSTĘPOWANIA o zniesławienie, naruszenie dóbr, z powodu gróźb karalnych itp. Redakcja ma OBOWIĄZEK UDOSTĘPNIĆ (na podstawie pisemnego wniosku) uprawnionym organom dane użytkowników którzy takie komentarze zamieścili oraz usunąć je z publikacji. W pewnych kręgach nastała wręcz moda na ustalanie tożsamości komentujących, więc PONOWNIE APELUJEMY o zamieszczanie przemyślanych komentarzy.
NIE HEJTUJĘ, BO SZANUJĘ !!!