Policyjny pościg za kierowcą saaba

policjaW środę 9 sierpnia, tuż przed godz. 7 rano olkuscy policjanci z wydziału ruchu drogowego ruszyli w pościg za 27-letnim kierowcą saaba, bowiem ten nie zatrzymał się na sygnał funkcjonariuszy. Jaki był powód ucieczki? Niecodzienny.

Policjanci pełniący służbę jechali drogą wojewódzką nr 791. Przed Kluczami, na wysokości skrzyżowania z drogą na Bogucin Duży zauważyli jak na przeciwnym pasie ruchu samochód marki Saab nie stosuje się do znaku poziomego P-4 „linia podwójna ciągła” i wyprzedza jadące przed nim pojazdy – informuje sierż. sztab. Marika Guzik-Gajda z KPP w Olkuszu.

Policjanci włączyli sygnały błyskowe i lizakiem wydali polecenie kierowcy do zatrzymania się. Ten jednak zlekceważył znaki i pojechał dalej w kierunku Olkusza. - Mundurowi ruszyli w pościg za mężczyzną używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Podczas ucieczki kierowca stwarzał zagrożenie na drodze, popełniając szereg kolejnych wykroczeń – dodaje przedstawicielka komendy powiatowej.

Mężczyzna licząc na uniknięcie kontroli, na ul. 20-Straconych wjechał w jedną z posesji. Tam został w końcu zatrzymany. Po wylegitymowaniu okazało się, że za kierownicą pojazdu siedział 27-letni mieszkaniec Strzegowej. Był trzeźwy. Na pytanie policjantów dlaczego nie zatrzymał się od razu, odpowiedział, że posiada już dużą ilość punktów karnych i obawiał się następnych.

Za popełnione wykroczenia mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Ponadto już niebawem za swoje postępowanie odpowie on przed sądem. W myśl nowych przepisów obowiązujących od 1 czerwca br., niezatrzymanie się do policyjnej kontroli jest traktowane jako przestępstwo i podlega karze pozbawienia wolności od trzech miesięcy do nawet pięciu lat.

Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Przegląd Olkuski nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Komentarze obraźliwe, szkalujące i naruszające ogólnie przyjęte normy współżycia społecznego będą usuwane. Prosimy o rozwagę w formułowaniu wypowiedzi. Chcielibyśmy, żeby dyskusja była rzeczowa i pożyteczna dla innych internautów. Zastrzegamy sobie możliwość usuwania komentarzy, których forma i treść znacznie odbiegają od tematu artykułu, przyjętej etykiety internetowej oraz naszego regulaminu. Jako redakcja szanujemy wolność i swobodę wypowiedzi, ale cenimy sobie również dbałość o kulturę języka
UWAGA: jeśli chcesz zamieszczać komentarze pod własnym imieniem i nazwiskiem musisz się zarejestrować. Rejestracja i używanie awatarów zapobiega także podszywaniu się innych internautów pod wybrany przez Ciebie nick. Komentarze użytkowników ukazują się w czasie rzeczywistym. Zachęcamy do zgłaszania administratorowi komentarzy naruszających regulamin.
Apelujemy do naszych Czytelników o zamieszczanie przemyślanych komentarzy. Administrator portalu ma obowiązek udostępnić organom państwowym na ich wniosek dane użytkowników zamieszczających groźby karalne, komentarze obraźliwe bądź naruszające dobra osobiste. Nasz portal pozwala na dodawanie komentarzy bez rejestracji apelujemy jednak o niewykorzystywanie "pozornej" anonimowości do obrażania innych osób.
Do wszystkich którzy NIE ZROZUMIELI zamieszczonego powyżej apelu: zapewne zauważyli Państwo, że zostaliśmy zmuszeni do usunięcia niektórych komentarzy z naszej strony. Nie jest to wyrazem naszej cenzury, próby ograniczania prawa do merytorycznej dyskusji czy też wolności wypowiedzi, lecz jedynie stosowaniem się do przepisów obowiązującego prawa. Komentarze są usuwane na podstawie uzasadnionego wniosku pokrzywdzonej osoby lub w wyniku PROWADZONEGO POSTĘPOWANIA o zniesławienie, naruszenie dóbr, z powodu gróźb karalnych itp. Redakcja ma OBOWIĄZEK UDOSTĘPNIĆ (na podstawie pisemnego wniosku) uprawnionym organom dane użytkowników którzy takie komentarze zamieścili oraz usunąć je z publikacji. W pewnych kręgach nastała wręcz moda na ustalanie tożsamości komentujących, więc PONOWNIE APELUJEMY o zamieszczanie przemyślanych komentarzy.
NIE HEJTUJĘ, BO SZANUJĘ !!!