Kronika policyjna 17 sierpnia

kronika policyjnaKlucze. Włamanie do sklepu
W nocy 11 sierpnia 2017 roku nieustaleni na chwilę obecną sprawcy włamali się do jednego ze sklepów ogólnospożywczych w Kluczach. Złodzieje ukradli pieniądze w kwocie około 4 tysiące złotych. Sprawą kradzieży z włamaniem zajmują się funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Kluczach.


Olkusz. Skradziono rower górski
Mieszkanka Olkusza straciła rower górski marki Grand Irbis o wartości około 1000 złotych. Do kradzieży jednośladu doszło 11 sierpnia 2017 roku na ulicy Czarnogórskiej w Olkuszu. Dochodzenie w tej sprawie prowadzą policjanci z komendy w Olkuszu.

Policjanci udaremnili dalsza jazdę nietrzeźwym kierowcom jednośladów
W ostatnim czasie olkuska policja zatrzymała do kontroli drogowej kilku nietrzeźwych kierowców. Jeden z nich, 67-letni mieszkaniec gminy Wolbrom, prowadził motorower mając niemal 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna był uprzednio skazany za jazdę pod wpływem alkoholu i teraz może grozić mu kara pozbawienia wolności. Ponadto prowadził motorower na zakazie sądowym, który obowiązywał do 9 września 2017 roku.

13 sierpnia 2017 roku w Zarzeczu na drodze wojewódzkiej nr 783 policjanci ruchu drogowego z olkuskiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę skutera. Mundurowi zbadali jego stan trzeźwości. Okazało się, że mężczyzna w swoim organizmie miał ponad 2 promile alkoholu. Mało tego, 26-latek kierował skuterem pomimo sądowego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Kolejnego nietrzeźwego kierowcę zatrzymano 15 sierpnia w Jeżówce. Mężczyzna miał niemal 2 promile alkoholu w organizmie. 67-letni motorowerzysta był uprzednio prawomocnie skazany za prowadzenie pojazdów mechanicznych w stanie nietrzeźwości i ponownie dopuścił się tego czynu w czasie orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Teraz 67-latek będzie musiał liczyć się z poważnymi konsekwencjami, albowiem zgodnie z art. 178a§4 kodeksu karnego mężczyźnie grozi od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności a także dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i co najmniej 10 tysięcy świadczenia pieniężnego na rzecz ofiar wypadku i pomocy postpenitencjarnej.

Z kolei 16 sierpnia 2017 roku w Wolbromiu policjanci zostali wezwani do zdarzenia drogowego z udziałem motocykla i samochodu osobowego. Jak wstępnie ustalili mundurowi, kierujący motocyklem - 31-letni mieszkaniec Chełmu, podczas wyprzedzania uderzył w mercedesa, który skręcał w posesję. Motocyklista wyprzedzał pojazd z prawej strony i doprowadził do kolizji drogowej. Funkcjonariusze zbadali stan trzeźwości uczestników tego zdarzenia. 31-letni kierowca motocykla był nietrzeźwy. Miał około 2,5 promila alkoholu w organizmie. W trakcie dalszej kontroli okazało się, że mężczyzna posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych a motocykl, którym się poruszał, nie był dopuszczony do ruchu i nie posiadał aktualnego ubezpieczenia OC.

Olkuska policja przypomina, że nietrzeźwi kierowcy stanowią poważne zagrożenie na drodze. Eliminowanie pijanych kierowców z dróg jest jednym z priorytetów Policji. Bardzo ważne jest również współdziałanie policjantów i społeczeństwa. Dlatego reagujmy, jeśli widzimy pijanego kierowcę! Nie pozwólmy mu kontynuować dalszej jazdy. Dzięki takiemu zachowaniu możemy uchronić przed nieszczęściem tych uczestników ruchu drogowego, którzy mogliby być na nie narażeni. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. O takim fakcie możesz powiadomić najbliższą jednostkę policji - również anonimowo, dzwoniąc pod nr 997 lub 112. Pamiętaj! policjanci sprawdzą każdy taki sygnał!

Zarzut dla 37-latka, który uszkodził dwa samochody osobowe
Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Wolbromiu przedstawili zarzut uszkodzenia mienia 37-letnimu wolbromianinowi. Zgodnie z kodeksem karnym za powyższe przestępstwo może grozić nawet 5 lat pozbawienia wolności. Do zdarzenia doszło w niedzielę (tj. 13.08.br.) na ulicy Piłsudskiego w Wolbromiu. Mężczyzna porysował ostrym narzędziem przednie drzwi dwóch zaparkowanych pojazdów. Policjanci wykonujący czynności w tej sprawie ustalili sprawcę tego zdarzenia. Okazał się nim być 37-letni mieszkaniec Wolbromia. Dziś (17.09.br.) mężczyzna usłyszał zarzut z art. 288§1 kodeksu karnego i przyznał się do popełnionego przestępstwa. Swoje zachowanie tłumaczył m.in. tym, że zdenerwował się na widok zaparkowanych samochodów, które w jego ocenie utrudniały mu wyjazd z posesji.

KPP Olkusz

Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Przegląd Olkuski nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Komentarze obraźliwe, szkalujące i naruszające ogólnie przyjęte normy współżycia społecznego będą usuwane. Prosimy o rozwagę w formułowaniu wypowiedzi. Chcielibyśmy, żeby dyskusja była rzeczowa i pożyteczna dla innych internautów. Zastrzegamy sobie możliwość usuwania komentarzy, których forma i treść znacznie odbiegają od tematu artykułu, przyjętej etykiety internetowej oraz naszego regulaminu. Jako redakcja szanujemy wolność i swobodę wypowiedzi, ale cenimy sobie również dbałość o kulturę języka
UWAGA: jeśli chcesz zamieszczać komentarze pod własnym imieniem i nazwiskiem musisz się zarejestrować. Rejestracja i używanie awatarów zapobiega także podszywaniu się innych internautów pod wybrany przez Ciebie nick. Komentarze użytkowników ukazują się w czasie rzeczywistym. Zachęcamy do zgłaszania administratorowi komentarzy naruszających regulamin.
Apelujemy do naszych Czytelników o zamieszczanie przemyślanych komentarzy. Administrator portalu ma obowiązek udostępnić organom państwowym na ich wniosek dane użytkowników zamieszczających groźby karalne, komentarze obraźliwe bądź naruszające dobra osobiste. Nasz portal pozwala na dodawanie komentarzy bez rejestracji apelujemy jednak o niewykorzystywanie "pozornej" anonimowości do obrażania innych osób.
Do wszystkich którzy NIE ZROZUMIELI zamieszczonego powyżej apelu: zapewne zauważyli Państwo, że zostaliśmy zmuszeni do usunięcia niektórych komentarzy z naszej strony. Nie jest to wyrazem naszej cenzury, próby ograniczania prawa do merytorycznej dyskusji czy też wolności wypowiedzi, lecz jedynie stosowaniem się do przepisów obowiązującego prawa. Komentarze są usuwane na podstawie uzasadnionego wniosku pokrzywdzonej osoby lub w wyniku PROWADZONEGO POSTĘPOWANIA o zniesławienie, naruszenie dóbr, z powodu gróźb karalnych itp. Redakcja ma OBOWIĄZEK UDOSTĘPNIĆ (na podstawie pisemnego wniosku) uprawnionym organom dane użytkowników którzy takie komentarze zamieścili oraz usunąć je z publikacji. W pewnych kręgach nastała wręcz moda na ustalanie tożsamości komentujących, więc PONOWNIE APELUJEMY o zamieszczanie przemyślanych komentarzy.
NIE HEJTUJĘ, BO SZANUJĘ !!!