Na "podwójnym gazie" i bez prawa jazdy

policjaPonad trzy promile alkoholu w organizmie miał 40-letni olkuszanin, który pomimo wcześniejszej decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi, jechał osobowym fiatem cinquecento i doprowadził do kolizji drogowej.

Do zdarzenia doszło w sobotę 9 września na ulicy Głównej w Bolesławiu. - Jak wstępnie ustalono, kierujący fiatem najechał na tył forda focusa, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych. Gdy na miejsce przyjechał patrol policji i zbadał stan trzeźwości kierujących to okazało się, że 40-letni olkuszanin miał w swoim organizmie ponad trzy promile alkoholu – relacjonuje st. asp. Katarzyna Matras z KPP w Olkuszu.

Mężczyzna wsiadł za kierownicę pomimo tego, że prawo jazdy stracił już wcześniej. - Za spowodowanie kolizji drogowej mężczyzna zostanie ukarany mandatem. Poniesie jeszcze odpowiedzialność za przestępstwo, jakim jest kierowanie w stanie nietrzeźwości. Według kodeksu karnego grozi za to grzywna a nawet kara do dwóch lat pozbawienia wolności – dodaje oficer prasowy olkuskiej komendy.

Dodatkowo osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości musi się liczyć z dotkliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od kary, sąd obligatoryjnie orzeknie świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż pięć tysięcy złotych.

Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Przegląd Olkuski nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Komentarze obraźliwe, szkalujące i naruszające ogólnie przyjęte normy współżycia społecznego będą usuwane. Prosimy o rozwagę w formułowaniu wypowiedzi. Chcielibyśmy, żeby dyskusja była rzeczowa i pożyteczna dla innych internautów. Zastrzegamy sobie możliwość usuwania komentarzy, których forma i treść znacznie odbiegają od tematu artykułu, przyjętej etykiety internetowej oraz naszego regulaminu. Jako redakcja szanujemy wolność i swobodę wypowiedzi, ale cenimy sobie również dbałość o kulturę języka
UWAGA: jeśli chcesz zamieszczać komentarze pod własnym imieniem i nazwiskiem musisz się zarejestrować. Rejestracja i używanie awatarów zapobiega także podszywaniu się innych internautów pod wybrany przez Ciebie nick. Komentarze użytkowników ukazują się w czasie rzeczywistym. Zachęcamy do zgłaszania administratorowi komentarzy naruszających regulamin. font-weight: bold; padding: 10px;
Klauzula informacyjna dot. danych osobowych Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż: 1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest AB Media Sp. z o.o., Chrzanów, Wł. Sikorskiego 1f 2) kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - iod@abmedia.com.pl 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu korzystania z usługi ”dodaj komentarz” na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. f ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. jako usprawiedliwionego interesu administratora 4) odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa 5) Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą przez okres 2 lat 6) posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania usunięcia lub ograniczenia przetwarzania 7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego 8) podanie danych osobowych jest dobrowolne
Apelujemy do naszych Czytelników o zamieszczanie przemyślanych komentarzy. Administrator portalu ma obowiązek udostępnić organom państwowym na ich wniosek dane użytkowników zamieszczających groźby karalne, komentarze obraźliwe bądź naruszające dobra osobiste. Nasz portal pozwala na dodawanie komentarzy bez rejestracji apelujemy jednak o niewykorzystywanie "pozornej" anonimowości do obrażania innych osób.
NIE HEJTUJĘ, BO SZANUJĘ !!!