Na "podwójnym gazie" i bez prawa jazdy

policjaPonad trzy promile alkoholu w organizmie miał 40-letni olkuszanin, który pomimo wcześniejszej decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi, jechał osobowym fiatem cinquecento i doprowadził do kolizji drogowej.

Do zdarzenia doszło w sobotę 9 września na ulicy Głównej w Bolesławiu. - Jak wstępnie ustalono, kierujący fiatem najechał na tył forda focusa, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych. Gdy na miejsce przyjechał patrol policji i zbadał stan trzeźwości kierujących to okazało się, że 40-letni olkuszanin miał w swoim organizmie ponad trzy promile alkoholu – relacjonuje st. asp. Katarzyna Matras z KPP w Olkuszu.

Mężczyzna wsiadł za kierownicę pomimo tego, że prawo jazdy stracił już wcześniej. - Za spowodowanie kolizji drogowej mężczyzna zostanie ukarany mandatem. Poniesie jeszcze odpowiedzialność za przestępstwo, jakim jest kierowanie w stanie nietrzeźwości. Według kodeksu karnego grozi za to grzywna a nawet kara do dwóch lat pozbawienia wolności – dodaje oficer prasowy olkuskiej komendy.

Dodatkowo osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości musi się liczyć z dotkliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od kary, sąd obligatoryjnie orzeknie świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż pięć tysięcy złotych.

Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Przegląd Olkuski nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Komentarze obraźliwe, szkalujące i naruszające ogólnie przyjęte normy współżycia społecznego będą usuwane. Prosimy o rozwagę w formułowaniu wypowiedzi. Chcielibyśmy, żeby dyskusja była rzeczowa i pożyteczna dla innych internautów. Zastrzegamy sobie możliwość usuwania komentarzy, których forma i treść znacznie odbiegają od tematu artykułu, przyjętej etykiety internetowej oraz naszego regulaminu. Jako redakcja szanujemy wolność i swobodę wypowiedzi, ale cenimy sobie również dbałość o kulturę języka
UWAGA: jeśli chcesz zamieszczać komentarze pod własnym imieniem i nazwiskiem musisz się zarejestrować. Rejestracja i używanie awatarów zapobiega także podszywaniu się innych internautów pod wybrany przez Ciebie nick. Komentarze użytkowników ukazują się w czasie rzeczywistym. Zachęcamy do zgłaszania administratorowi komentarzy naruszających regulamin.
Apelujemy do naszych Czytelników o zamieszczanie przemyślanych komentarzy. Administrator portalu ma obowiązek udostępnić organom państwowym na ich wniosek dane użytkowników zamieszczających groźby karalne, komentarze obraźliwe bądź naruszające dobra osobiste. Nasz portal pozwala na dodawanie komentarzy bez rejestracji apelujemy jednak o niewykorzystywanie "pozornej" anonimowości do obrażania innych osób.
Do wszystkich którzy NIE ZROZUMIELI zamieszczonego powyżej apelu: zapewne zauważyli Państwo, że zostaliśmy zmuszeni do usunięcia niektórych komentarzy z naszej strony. Nie jest to wyrazem naszej cenzury, próby ograniczania prawa do merytorycznej dyskusji czy też wolności wypowiedzi, lecz jedynie stosowaniem się do przepisów obowiązującego prawa. Komentarze są usuwane na podstawie uzasadnionego wniosku pokrzywdzonej osoby lub w wyniku PROWADZONEGO POSTĘPOWANIA o zniesławienie, naruszenie dóbr, z powodu gróźb karalnych itp. Redakcja ma OBOWIĄZEK UDOSTĘPNIĆ (na podstawie pisemnego wniosku) uprawnionym organom dane użytkowników którzy takie komentarze zamieścili oraz usunąć je z publikacji. W pewnych kręgach nastała wręcz moda na ustalanie tożsamości komentujących, więc PONOWNIE APELUJEMY o zamieszczanie przemyślanych komentarzy.
NIE HEJTUJĘ, BO SZANUJĘ !!!