Niechlubny rekord prędkości

policjaW Bydlinie policjanci z olkuskiej drogówki zatrzymali 24-letniego mężczyznę, który siedząc za kierownicą osobowego BMW w terenie zabudowanym pędził 135 km/h.

Przypomnijmy, że w terenie zabudowanym dozwolona prędkość wynosi 50 km/h, a każde jej przekroczenie przy kontroli policyjnej grozi mandatem karnym. Jednak takiego niechlubnego rekordu w naszym powiecie nie było już dawno. 24-letni mieszkaniec gminy Wolbrom gnał przez Bydlin o 85 km/h za szybko.

Mężczyzna został ukarany mandatem oraz 10 punktami karnymi. Dodatkowo jego dokumenty zostały przesłane do starostwa, skąd z pewnością przyjdzie decyzja o ich zatrzymaniu.

Kierowca przyłapany w obszarze zabudowanym na przekroczeniu prędkości o co najmniej 50 km/h traci prawo jazdy na trzy miesiące. Jeżeli zostanie ponownie złapany, okres ten wydłuży się do 6 miesięcy. W przypadku trzeciego przewinienia prawo jazdy będzie definitywnie utracone. Odzyskanie prawa jazdy wiąże się z koniecznością ponownego zdania egzaminu.

- Apelujemy do kierowców o rozwagę i szczególną ostrożność na drogach. Nadmierna oraz niedostosowana do warunków atmosferycznych prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych – mówi sierż. sztab. Marika Guzik-Gajda z KPP w Olkuszu.

 


Komentowanie dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się lub załóż nowe konto.