,,Lewe" torebki na targowisku

torebki

W środę 1 sierpnia, olkuscy policjanci zabezpieczyli blisko 50 podrobionych torebek znanych firm odzieżowych, które na targowisku oferowała 35-letnia kobieta.

Funkcjonariusze z Referatu do Walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą z komendy powiatowej otrzymali informację, że na targowisku w powiecie olkuskim sprzedawane są podrobione damskie torebki z logo renomowanych firm. Mundurowi sprawdzili, czy rzeczywiście we wskazanym miejscu praktykowana jest sprzedaż lewego towaru.

- Informacja potwierdziła się. Na stoisku 35-letnia kobieta oferowała podrobione wyroby galanteryjne. Przedstawiciel firm, których znaki towarowe zostały wykorzystane potwierdził, że nie są to produkty autentyczne i złożył zawiadomienie w tej sprawie – relacjonuje st. asp. Katarzyna Matras.

Policjanci zabezpieczyli torebki i zatrzymali kobietę, która zdążyła już usłyszeć zarzut z art. 305 ust. 1 ustawy Prawo własności przemysłowej. Grozi jej grzywna oraz kara pozbawienia wolności do dwóch lat.

- Obecnie ustalane są straty jakie poniosły firmy w wyniku tego nielegalnego procederu. Wstępnie oszacowano je na ponad 50 tysięcy złotych, ale kwota może być znacznie większa – dodaje oficer prasowy KPP w Olkuszu.

Fot. KPP Olkusz


Komentowanie dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się lub załóż nowe konto.