Kronika policyjna 7 marca

kronika policyjnaPodlipie. Motocyklista na podwójnym gazie
2,7 promila alkoholu w organizmie miał 38-letni motocyklista, który 1 marca został zatrzymany przez olkuskich policjantów. Mężczyzna doprowadził do kolizji drogowej i prowadził motocykl pomimo decyzji sądu o zakazie prowadzenia pojazdów.

Do zatrzymania motocyklisty doszło 1 marca 2019 roku w Podlipiu. Jak wstępnie ustalili policjanci, 38-letni mężczyzna, nie zachował ostrożności i podczas wyprzedzania uderzył w forda transita, a następnie w hondę. Przeprowadzone przez policjantów badanie stanu trzeźwości wykazało, że motocyklista ma 2,7 promila alkoholu w organizmie. 38-latek z licznymi złamaniami trafił do szpitala w Olkuszu.

To nie jedyny kierowca, który w piątek tj. 1 marca 2019 roku prowadził samochód w stanie nietrzeźwości. Kolejnego kierowcę zatrzymano w Zadrożu. Mężczyzna prowadził bmw mając ponad promil alkoholu. Mężczyzna stracił prawo jazdy.

Policjanci apelują o zachowanie trzeźwości na drodze. Pijani kierowcy stanowią poważne zagrożenie. Nieprzestrzeganie przepisów, nadmierna prędkość, alkohol to główne czynniki mające wpływ na liczbę wypadków oraz ich skutki.

Gołaczewy. Kolejny nietrzeźwy kierowca
Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Wolbromiu zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, który prowadził samochód w stanie nietrzeźwości. 31-latek nie bacząc na konsekwencje karne ani zagrożenie, które mógł stworzyć na drodze, wsiadł do samochodu, mając w organizmie 1,5 promila alkoholu.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek 4 marca około godziny 23:15 w Gołaczewach. Policyjny patrol zatrzymał do kontroli drogowej kierowcę peugeota. Przeprowadzone przez mundurowych badanie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna prowadzi auto, mając 1,5 promila alkoholu. 31-latek niebawem odpowie za swoje zachowanie i będzie się musiał liczyć z poważnymi konsekwencjami, albowiem kodeks karny przewiduje, że za kierowanie pojazdu w stanie nietrzeźwości może grozić do 2 lat pozbawienia wolności. Pomimo ciągłych apeli o rozwagę i niewsiadanie za kierownicę po alkoholu, policjanci wciąż ujawniają nietrzeźwych kierujących, którzy stwarzają realne zagrożenie na drogach narażając na niebezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego, a bardzo często swoich najbliższych.

Olkusz. Samochód potrącił pieszą
Do szpitala w Olkuszu trafiła 40-letnia kobieta, która przechodziła przez przejście dla pieszych. Prawdopodobnie kierowca, który ja potrącił, zagapił się. Do zdarzenia doszło 5 marca na przejściu dla pieszych na ulicy Króla Kazimierza Wielkiego w Olkuszu, wieczorem po godzinie 17. Jak wstępnie ustalono, kobieta przechodziła przez pasy, gdy została potrącona przez kierowcę toyoty. Prawdopodobnie mężczyzna zagapił się i wtedy doszło do potrącenia. 40-letnia piesza trafiła do szpitala w Olkuszu, na szczęście jej obrażenia nie były poważne i nie wymagała ona hospitalizacji.

Powiat. Małopolscy policjanci zlikwidowali nielegalny biznes tytoniowy
Zatrzymaniem dwóch mężczyzn i zarekwirowaniem 744 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy, zakończyła się realizacja przeprowadzona przez funkcjonariuszy Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą KWP w Krakowie.

Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, w wyniku działań operacyjnych wpadli na trop „biznesmenów” wprowadzających na rynek nielegalne wyroby tytoniowe. 54-letni mieszkaniec powiatu olkuskiego oraz jego 63-letni kompan z Krakowa wpadli w ręce stróżów prawa na terenie jednej z baz transportowych w powiecie olkuskim. Policjanci zatrzymali ich 25 lutego br. podczas rozładunku „lewego” towaru, który magazynowali w specjalnie do tego celu wynajętym kontenerze. Na miejscu kryminalni zabezpieczyli 186 kartonów, w których znajdowało się 744 tysięcy papierosów pochodzących z przemytu.

Wprowadzenie do obrotu takiej ilości papierosów bez polskich znaków akcyzy naraziło Skarb Państwa na uszczuplenie należności podatkowej w wysokości przekraczającej 821 tysięcy złotych. Obaj zatrzymani usłyszeli zarzuty nabycia, przewożenia oraz przechowywania wyrobów akcyzowych (art. 65 kks), za co grozi kara grzywny albo pozbawienia wolności do lat 3, albo obie te kary łącznie. 26 lutego br. prokurator wobec 63-latka zastosował środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji, zakazu opuszczania kraju oraz poręczenia majątkowego. Natomiast drugi podejrzany został doprowadzony do zakładu karnego, bowiem poszukiwany był listem gończym do odbycia kary pozbawienia wolności.

Policjanci z Wolbromia zatrzymali 6-ciu poszukiwanych
W ubiegłym tygodniu, dzielnicowi z Komisariatu Policji w Wolbromiu zatrzymali 6 osób, które ukrywały się przed wymiarem sprawiedliwości. Mężczyźni byli poszukiwani do odbycia kary pozbawienia wolności.

To dzięki ustaleniom dzielnicowych zatrzymano poszukiwane osoby. Bo to właśnie dzielnicowi mają pierwszy i bezpośredni kontakt z mieszkańcami. Nie każdy jednak, zdążył poznać swojego dzielnicowego, a tak naprawdę część osób poznaje ich bliżej dopiero wtedy, gdy są problemy i konflikty w lokalnej społeczności. Dzielnicowi dbają o porządek i bezpieczeństwo w swoim rejonie. Aktywnie uczestniczą w wielu spotkaniach ze społeczeństwem. Pomagają ofiarom przestępstw i wykroczeń. Informują o bieżących zagrożeniach i sposobach ich unikania, służąc radą i pomocą. 

Prowadzą także działania pod kątem ujawniania osób poszukiwanych, które realizują w codziennej służbie. Legitymują osoby i sprawdzają w policyjnych systemach. Sprawdzają miejsca, w których przebywają osoby ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości.
Od początku roku funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Wolbromiu zatrzymali 18 poszukiwanych. W roku ubiegłym, było ich 36. Część z nich, to poszukiwania na podstawie listów gończych. Większość z zatrzymanych, zgodnie z dyspozycją sądów, trafiła do aresztów śledczych lub zakładów karnych.

KPP Olkusz


Komentowanie dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się lub załóż nowe konto.