Szlakiem Hardego

Dobiegła końca 31. edycja Rajdu Szlakiem Walk Oddziału Hardego. Przez ostatni weekend blisko siedemdziesięciu uczniów z terenu powiatu olkuskiego pokonało trasę z Ryczówka do Wolbromia, podczas wędrówki mierząc się z zadaniami partyzanckimi przygotowanymi przez rekonstruktorów.

Święto Ziemniaka i smaków w Trzyciążu [ZDJĘCIA]

Za nami niezwykle udane XI Święto Ziemniaka i VIII Nadprzemszański Festiwal Smaku w gminie Trzyciąż. Pogoda jak zwykle - bo to już tradycja - dopisała, a jedzenie było wyśmienite, nic dziwnego zatem, że jak co roku do Trzyciąża przybyły tłumy smakoszy i sympatyków tego klimatycznego, jesiennego lokalnego święta.

Rowerowe święto w Bukownie [ZDJĘCIA]

Ponad 750 osób wzięło udział w jubileuszowym XV Rodzinnym Rajdzie Rowerowym, króry w minioną niedzielę odbył się w Bukownie. Uczestnicy imprezy mieli do pokonania kameralną trasę o długości około 14 kilometrów. Był to przejazd rekreacyjny, miejsce i czas na mecie nie miały żadnego znaczenia. Liczyła się głównie dobra zabawa.

Dni Wolbromia za nami [ZDJĘCIA]

Tegoroczne Dni Wolbromia mocno zakłóciła kapryśna aura. W związku z tym z przygotowanych na pierwszy weekend września imprez skorzystało znacznie mniej widzów i uczestników niż zwykle. Ci, którzy nie przestraszyli się chłodu mieli bogaty wybór atrakcji.