"Świętojańskie" jubileusze w Ściborzycach [ZDJĘCIA]

Doroczny festyn "Powrót do tradycji w Noc Świętojańską” w gminie Trzyciąż w tym roku został zorganizowany w Ściborzycach, gdzie świętowano  jubileusze: 100-lecie lokalnej Orkiestry Dętej oraz 80. rocznicę założenia Ochotniczej Straży Pożarnej.. Na zaproszenie mieszkańców i strażaków przybyło liczne grono gości, a wśród nich włodarz gminy wójt Roman Żelazny i przewodniczący Rady Gminy Lucjan Gajda. Z życzeniami i gratulacjami pospieszył także starosta olkuski Bogusław Sobczyk, radni gminni i powiatowi oraz zaprzyjaźnione jednostki OSP i orkiestry dęte.

Dni Bukowna 2019 [ZDJĘCIA]

Weekend 22–23 czerwca upłynął bukowianom pod znakiem świetnej zabawy. To właśnie w tym czasie odbywały się Dni Bukowna 2019. Wilki, Sztywny Pal Azji, Nokaut czy Power Play – oto gwiazdy, które wystąpiły przed bukowieńską publicznością.

Smerfna zabawa na Słowikach [ZDJĘCIA]

W weekend poprzedzający rozpoczęcie wakacji, na Dniu Smerfa bawiła się społeczność osiedla Słowiki. Plenerowa impreza jak zwykle cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców, a dobra zabawa trwała do późnych godzin wieczornych.

77. rocznica zagłady olkuskich Żydów

Bogate i zróżnicowane były tegoroczne uroczystości oraz imprezy towarzyszące rocznicy – w tym roku już 77. - zagłady olkuskich Żydów. Idea były taka, by nie tylko kultywować pamięć o ponad 3 tysiącach olkuskich Żydów, których niemieccy okupanci zgładzili podczas Holokaustu, ale także przybliżyć współczesnym olkuszanom kulturę i obyczaje tych dawnych obywateli naszego miasta.

Młodzi karatecy zakończyli sezon [ZDJĘCIA]

W minioną sobotę Olkusz był gospodarzem XI Otwartych Mistrzostw Jury Krakowsko-Częstochowskiej Oyama Karate Dzieci i Młodzieży. W hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji do zmagań przystąpiło 243 zawodników z 14 różnych klubów południowej Polski.