Dni Bukowna 2018 [ZDJĘCIA]

Trubadurzy, Chłopcy z Placu Broni, Jeremi Sikorski, zespoły Video i MIG, a także Dj Inox & Nick Sinckler oraz kabaret Kałamasz – to sceniczne gwiazdy, które w miniony weekend wystąpiły na Dniach Bukowna. Miejskiej imprezie plenerowej jak zwykle towarzyszyło wiele innych wydarzeń.

Seniorzy świętowali w Olkuszu [ZDJĘCIA]


Miniony piątek w Olkuszu należał do seniorów. Obchody III Olkuskich Dni Seniora i II Olkuskich Senioraliów rozpoczęto od cyklu wykładów i multimedialnych prezentacji. Później uczestnicy przeszli w barwnym korowodzie wokół rynku, a zwieńczeniem imprezy, której patronował „Przegląd Olkuski, były wokalne i taneczne występy artystyczne.

Rocznica zagłady olkuskiego getta [ZDJĘCIA]

76 lat temu Niemcy wymordowali niemal połowę mieszkańców Olkusza. W ten sposób landrat Heinrich Groll spełnił zapowiedziany przez siebie w końcu 1939 r. zamysł, by oczyścić – jego zdaniem – mało cywilizowane, brudne miasto.

Jubileusz czas zacząć! [ZDJĘCIA]


W przyszłym roku przypada setna rocznica powstania policji. Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu już zainaugurowała jubileuszowe obchody. Na przestrzeni najbliższych dwunastu miesięcy w powiecie olkuskim odbędzie się wiele wydarzeń, które - w związku z jubileuszem-  skierowane będą do mieszkańców.