„Zachmurzona” Noc Teatru [ZDJĘCIA]

 
Za nami jubileuszowa, dziesiąta edycja Olkuskiej Nocy Teatru. Impreza organizowana przez grupę teatralną Glutaminian Sodu oraz Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu po raz kolejny spotkała się z ogromnym zainteresowaniem i gorącym przyjęciem publiczności. W niedzielny wieczór na scenie olkuskiego MOK-u zaprezentowały się cztery grupy artystyczne.

Zagrali dla małego Maksa

16 935,58 zł to kwota jaką udało się zebrać na leczenie niespełna 2-letniego Maksymiliana Olszowego, podczas niedzielnego turnieju charytatywnego, jaki odbył się w Hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olkuszu. Rywalizacji młodych piłkarzy towarzyszyły licytacje cennych gadżetów oraz atrakcyjne pokazy.

Mężczyźni u lekarza

"Idźże chłopie do lekarza" – pod takim hasłem odbyła się pierwsza biała sobota skierowana do mężczyzn z gminy Olkusz. W weekend na wizytę w gabinecie lekarskim przychodni OLMED przy ul. Nałkowskiej zdecydowało się 45 pacjentów.

Tropem Wilczym po raz trzeci [ZDJĘCIA]

154 osoby pobiegły w niedzielę w trzeciej edycji biegu „Tropem Wilczym”, jaki odbył się w Rabsztynie. W ten sposób po raz kolejny uczczono pamięć Żołnierzy Wyklętych, których szczególnie mocno wspomina się z początkiem marca.

Dziewiąta lekcja historii w terenie [ZDJĘCIA]

IV Liceum Ogólnokształcące w Olkuszu, działający przy szkole Klub Historyczny im. Armii Krajowej oraz Instytut Pamięci Narodowej oddział w Krakowie - byli organizatorami dziewiątej edycji Gry Miejskiej Śladami Historii, tym razem nawiązującej do „Młodzieżowej Konspiracji”. W niezwykłej lekcji historii w terenie udział wzięła ponad setka uczniów z całego powiatu.