Olkusz w czasach PRL


W miniony wtorek w klubie „Krecik” na osiedlu Młodych odbył się premierowy pokaz filmu „Olkusz w czasach PRL-u. Jak żyli nasi rodzice?” przygotowanego przez stowarzyszenie SIMO. Film stanowi zbiór wspomnień mieszkańców naszego miasta dotyczących minionej epoki.

Organy Hansa Hummla i Jerzego Nitrowskiego wróciły do bazyliki!

Po trzech latach wytężonych prac konserwatorskich zabytkowe Organy Hansa Hummla i Jerzego Nitrowskiego wróciły na swoje miejsce. Z tej okazji w minioną niedzielę w olkuskiej bazylice św. Andrzeja Apostoła odbyła się podniosła uroczystość związana z poświęceniem oraz zaprezentowaniem najstarszego w Polsce tego typu instrumentu.

XII Święto Ziemniaka w Trzyciążu za nami [ZDJĘCIA]

W niedzielę, 30 września mieszkańcy gminy Trzyciąż spotkali się z okazji dwunastej już edycji „Święta Ziemniaka”. W imprezie, która jest lokalnym świętem plonów, z roku na rok coraz liczniej uczestniczą goście z okolicznych gmin, ale także z Krakowa. Ważnym elementem „Święta Ziemniaka” jest promocja produktów regionalnych - potraw nie tylko zrobionych z ziemniaków.

Święto Szlaku Orlich Gniazd [ZDJĘCIA]

W Rabsztynie ponownie powiało historią. Tym razem miejsce średniowiecznych rycerzy zajęli sarmaci odziani w piękne kontusze, żupany i słuckie pasy. Byli także husarze na koniach i ogłuszające armaty.

Zederman pożegnał lato

„Niezwykła Małopolska Wieś 2018” jaką w wojewódzkim konkursie nie tak dawno został okrzyknięty Zedermam, wzorem ubiegłego roku oficjalnie pożegnała lato. Festyn rodzinny na placu przy Ochotniczej Straży Pożarnej cieszył się dużą popularnością wśród mieszkańców.