„Ziemia Olkuska to ziemia bohaterów” [ZDJĘCIA]


W jubileuszowym roku setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w Olkuszu uczczono działaczy organizacji wojskowych, politycznych, społecznych, którzy wnieśli spory wkład w walce o wolność kraju. Właśnie im zadedykowano pamiątkową tablicę, odsłoniętą w minioną niedzielę na olkuskim Starym Cmentarzu.

W podziękowaniu za bezinteresowną pomoc [ZDJĘCIA]

Dwa dni po Międzynarodowym Dniu Wolontariusza przypadającym na 5 grudnia, na scenie Miejskiego Domu Kultury w Olkuszu odbyła się XI edycja Targów Wolontariatu. Od początku swojego istnienia wydarzenie propaguje bezinteresowną pomoc innym i zarazem docenia pracę osób zaangażowanych w czynienie dobra.

"Spacery Historyczne" powrócą w przyszłym roku

Przez cały rok mieszkańcy uczestniczyli w „Olkuskich Spacerach Historycznych” - cyklu trzynastu bezpłatnych wędrówek po mieście organizowanych przez Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu we współpracy z partnerami. Łącznie udział w nich wzięło prawie trzysta osób. Akcja będzie kontynuowana w przyszłym roku. Patronat nad historyczną inicjatywą sprawuje „Przegląd Olkuski”.

Spacer po nekropoliach


W najbliższych dniach w Olkuszu odbędą się dwa wydarzenia z całorocznego cyklu „Spacery Historyczne 2018”. Patronat nad akcją sprawuje „Przegląd Olkuski”.

Olkusz w czasach PRL


W miniony wtorek w klubie „Krecik” na osiedlu Młodych odbył się premierowy pokaz filmu „Olkusz w czasach PRL-u. Jak żyli nasi rodzice?” przygotowanego przez stowarzyszenie SIMO. Film stanowi zbiór wspomnień mieszkańców naszego miasta dotyczących minionej epoki.