Rowerowe święto w Bukownie [ZDJĘCIA]

Ponad 750 osób wzięło udział w jubileuszowym XV Rodzinnym Rajdzie Rowerowym, króry w minioną niedzielę odbył się w Bukownie. Uczestnicy imprezy mieli do pokonania kameralną trasę o długości około 14 kilometrów. Był to przejazd rekreacyjny, miejsce i czas na mecie nie miały żadnego znaczenia. Liczyła się głównie dobra zabawa.

Dni Wolbromia za nami [ZDJĘCIA]

Tegoroczne Dni Wolbromia mocno zakłóciła kapryśna aura. W związku z tym z przygotowanych na pierwszy weekend września imprez skorzystało znacznie mniej widzów i uczestników niż zwykle. Ci, którzy nie przestraszyli się chłodu mieli bogaty wybór atrakcji.

Olkuskie Senioralia [ZDJĘCIA]

W niedzielę, 3 września odbył się drugi Olkuski Dzień Seniora połączony z premierową edycją Olkuskich Senioraliów. Symboliczny klucz do miasta trafił w ręce emerytów, którzy po raz kolejny udowodnili, że bawić potrafią się doskonale i to pomimo kiepskiej pogody. Na scenie plenerowej w rynku wystąpiły m.in. „Prasłowianki”.

Jubileuszowa edycja bukowieńskiego rajdu

Już 10 września ze stadionu w Bukownie na trasę wyjadą uczestnicy XV Rodzinnego Rajdu Rowerowego, który co roku na start ściąga ponad 800 miłośników jednośladów. Tym razem organizatorzy przygotowali trasę na dystansie 14 kilometrów. Trwają zapisy do przejazdu w tym barwnym peletonie.

Dożynki Gminne w Gorenicach [ZDJĘCIA, FILM]

Ostatnia niedziela wakacji w Olkuszu upłynęła pod znakiem święta plonów. Gospodarzem tegorocznych gminnych dożynek, organizowanych przez Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz i Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu, było sołectwo Gorenice.