Święto Srebra już wkrótce!

dni olkusza2017Ostatni weekend maja w Olkuszu upłynie pod znakiem wyśmienitej zabawy. Na wszystkich uczestników Święta Srebra – Dni Olkusza 2017 czeka moc atrakcji! Nasza redakcja szczególnie zaprasza na niedzielną akcję „TAK! dla bezpieczeństwa”, prowadzoną przez „Przegląd Olkuski” i olkuską policję, a dedykowaną przede wszystkim najmłodszym.

Święto Srebra zainauguruje happening „Srebrna Uliczka” w wykonaniu Grupy teatralnej „Glutaminian Sodu”, który odbędzie się w piątek o godz. 21.00 na placu za urzędem miasta. 

Oficjalne otwarcie Dni Olkusza zaplanowano w sobotę 27 maja o godz. 12.40, kiedy to ulicami miasta przemaszeruje korowód, a na czas dwudniowej zabawy burmistrz Roman Piaśnik przekaże klucze do miasta. Od godz. 13.15 na rynku trwać będą artystyczne występy. Publiczności zaprezentują się kolejno: krakowski Teatr Ruchu w spektaklu „Balonowe Podróże”, uczniowie szkół podstawowych (nr 1, nr 5 i nr 6 w Olkuszu, w Zedermanie, w Sienicznie, w Osieku), Ogniska Muzyczne „DodiArt” i „Żaczek”. Dalszy ciąg muzycznej zabawy zapewni zespół rockowy „Wotum (godz. 17.50) oraz DJ Sosen (godz. 19.00). Wieczorem, od godz. 20.30 scena należeć będzie do zespołu „Bracia”.

Niedzielne świętowanie rozpocznie się o godz. 13.00 od występów dzieci z Przedszkola nr 9, SP w Braciejówce, Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Olkuskiej z olkuskiego MOK-u, olkuskich szkół: I LO, ZS nr 3, SP nr 10, Gimnazjum nr 1 i nr 2 oraz Klubu Sportowego „Flika”, Stowarzyszenia „Wszyscy dla wszystkich”, Szkoły Tańca „Wena” i hip-hopowej grupy młodzieżowej „Urban Fitness”. O godz. 18.00 organizatorzy zapraszają na koncert zespołu rockowego „Enchantress”. Godzinę później wystąpią wokalistki z olkuskiego MOK-u. Gwiazda wieczoru – Maryla Rodowicz – rozpocznie swój koncert o godz. 20.30. Zwieńczeniem Święta Srebra będzie pokaz sztucznych ogni.

Redakcja „Przeglądu Olkuskiego” i Komenda Powiatowej Policji w Olkuszu serdecznie zapraszają na akcję „Tak! Dla bezpieczeństwa”. W niedzielę, 28 maja w godz. 12.00 – 16.00, młodsi i starsi na naszym stoisku będą zgłębiać tajniki policyjnej pracy pod czujnym okiem Inspektora Wawelka. Dzieci dowiedzą się m. in., jak wygląda policyjny motocykl, co skrywa walizka technika kryminalistyki. Policjanci będą pobierać odciski palców, a każdy z uczestników otrzyma swoją kartę daktyloskopijną. Dorośli będą mogli z kolei wypróbować alkogogle i narkogogle. Na naszych gości czekają liczne niespodzianki.

Co jeszcze przygotowano na Dni Olkusza? W sobotę w godz. 9.00 -16.00 na zainteresowanych czekają muzea za złotówkę przy ul. Szpitalnej: Afrykanistyczne, Twórczości Władysława Wołkowskiego, kolekcja sztuki i malarstwa czarnej afryki. Od godz. 10.00 do 16.30 na rynku Straż Miejska będzie promować bezpieczną jazdę. Pod okiem strażników będzie można sprawdzić, jak działa  symulator dachowania, symulator zderzeń oraz alkogogle. W niedzielę natomiast czekają nas sportowe emocje. O godz. 10.00 na stadionie na Czarnej Górze rozegrany zostanie Turniej Piłki Nożnej o Puchar Srebrnego Miasta w kategorii skrzatów (rocznik 2010 i młodsi).

Przez cały weekend na ul. Krakowskiej trwać będzie jarmark rękodzieła i produktów lokalnych. Najmłodsi będą się bawić w Kąciku z „Miśkolandem” oraz w wesołym miasteczku. Na olkuskim rynku uruchomiony zostanie mobilny punkt informacji turystycznej i plenerowa mennica. W godz. 10.00 – 17.00 przewodnicy zapraszają do podziemi ratusza (wejściówki do odbioru na stoisku UMiG Olkusz podczas imprezy).

Organizatorami Święta Srebra są: Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz oraz Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu. Patronat nad imprezą sprawuje "Przegląd Olkuski". Zapraszamy!

Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Przegląd Olkuski nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Komentarze obraźliwe, szkalujące i naruszające ogólnie przyjęte normy współżycia społecznego będą usuwane. Prosimy o rozwagę w formułowaniu wypowiedzi. Chcielibyśmy, żeby dyskusja była rzeczowa i pożyteczna dla innych internautów. Zastrzegamy sobie możliwość usuwania komentarzy, których forma i treść znacznie odbiegają od tematu artykułu, przyjętej etykiety internetowej oraz naszego regulaminu. Jako redakcja szanujemy wolność i swobodę wypowiedzi, ale cenimy sobie również dbałość o kulturę języka
UWAGA: jeśli chcesz zamieszczać komentarze pod własnym imieniem i nazwiskiem musisz się zarejestrować. Rejestracja i używanie awatarów zapobiega także podszywaniu się innych internautów pod wybrany przez Ciebie nick. Komentarze użytkowników ukazują się w czasie rzeczywistym. Zachęcamy do zgłaszania administratorowi komentarzy naruszających regulamin.
Apelujemy do naszych Czytelników o zamieszczanie przemyślanych komentarzy. Administrator portalu ma obowiązek udostępnić organom państwowym na ich wniosek dane użytkowników zamieszczających groźby karalne, komentarze obraźliwe bądź naruszające dobra osobiste. Nasz portal pozwala na dodawanie komentarzy bez rejestracji apelujemy jednak o niewykorzystywanie "pozornej" anonimowości do obrażania innych osób.
Do wszystkich którzy NIE ZROZUMIELI zamieszczonego powyżej apelu: zapewne zauważyli Państwo, że zostaliśmy zmuszeni do usunięcia niektórych komentarzy z naszej strony. Nie jest to wyrazem naszej cenzury, próby ograniczania prawa do merytorycznej dyskusji czy też wolności wypowiedzi, lecz jedynie stosowaniem się do przepisów obowiązującego prawa. Komentarze są usuwane na podstawie uzasadnionego wniosku pokrzywdzonej osoby lub w wyniku PROWADZONEGO POSTĘPOWANIA o zniesławienie, naruszenie dóbr, z powodu gróźb karalnych itp. Redakcja ma OBOWIĄZEK UDOSTĘPNIĆ (na podstawie pisemnego wniosku) uprawnionym organom dane użytkowników którzy takie komentarze zamieścili oraz usunąć je z publikacji. W pewnych kręgach nastała wręcz moda na ustalanie tożsamości komentujących, więc PONOWNIE APELUJEMY o zamieszczanie przemyślanych komentarzy.
NIE HEJTUJĘ, BO SZANUJĘ !!!