Urodzinowa gala z nagrodami [ZDJĘCIA, FILM]

gala bukowno 1

Dni Bukowna od lat łączą przednią zabawę w plenerze z nagradzaniem ludzi i najlepszych firm działających w mieście. Tradycyjnie, w dzień poprzedzający stadionowe wydarzenia, w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbywa się uroczysta gala, podczas której przyznawane są tytuły społeczne „Serce dla Bukowna” i „Zasłużony dla Miasta Bukowno””, a także wręczane są „Róże Biznesu” dla lokalnych, prężnych przedsiębiorców. Tegoroczna gala upamiętniająca jubileusz 55-lecia nadania Bukownu praw miejskich stała się też okazją do podpisania porozumienia z Gminą Ustka.

- Zapoczątkowana w ubiegłym roku współpraca pomiędzy naszymi samorządami nabierze teraz formalnego charakteru – mówił chwilę przed złożeniem podpisów na dokumentach burmistrz Mirosław Gajdziszewski. W myśl porozumienia, oba samorządy będą od siebie czerpały wzorce, a także rozwiną integrację pomiędzy swoimi mieszkańcami.

To właśnie wspomniany burmistrz Gajdziszewski był gospodarzem gali, którą rozpoczął od przedstawienia historii miejsca, zarządzanym przez siebie od trzech kadencji. W Bukownie na przestrzeni ostatnich lat wiele się zmieniło. Z wyliczeń urzędników wynika, że na same inwestycje miasto wydało 94 miliony złotych, z czego duży wkład stanowią środki zewnętrzne. Inne statystyki mówią, że w Bukownie żyje się spokojnie i przy dużej stabilizacji finansowej, a miejscowa Strefa Aktywności Gospodarczej i ZGH „Bolesław” dają zatrudnienie zdecydowanej większości mieszkańców miasta i całego powiatu olkuskiego.

Firmom mającym wkład w rozwój miasta przyznano „Róże Biznesu”. Tytuł „Firmy Roku” przypadł Sibelco Poland sp. z o.o. – globalnej, belgijskiej firmie zajmującej się eksploatacją kruszyw w świecie, mającej swój oddział w Bukownie, gdzie w 2012 roku zakupiła zakład przeróbki piasku kwarcowego Szczakowa.

gala bukowno 3

"Różę Biznesu" z ramienia  firmy Sibelco odebrał Mariusz Kocoł - Dyrektor Operacyjny

W Polsce centralną siedzibą przedsiębiorstwa jest Gdańsk. Spółka posiada również kopalnię piasków kwarcowych w Tomaszowie Mazowieckim. Laureat nagrody zatrudnia 10 500 pracowników w 44 różnych państwach. Dochód Sibelco szacuje się na 3 miliardy euro. Ta rodzinna spółka powstała w Belgii w 1782 r. Od tego czasu wzbogaciła się o 26 centrów rozwoju i laboratoriów w różnych dywizjach oraz 213 zakładów produkcyjnych.

Już niebawem strategicznym miejscem działalności wydobywczej oraz produkcji specjalistycznych piasków ma być właśnie Bukowno. Od 2019 roku Sibelco przejmie eksploatację dwóch złóż piasku położonych na terenie miasta. Obecnie złoża te są eksploatowane przez DB Cargo. Firmy w tym miejscu ma spory potencjał, z uwagi na występowanie dużych zasobów złóż piasku. Ponadto jest w przededniu bardzo dużych inwestycji mających poprawić efektywność zakładu w Bukownie, podnieść jakość produktów i poszerzyć ich asortyment. Tamtejsze piaski trafiają m.in. do branży odlewniczej, gdzie wykorzystywane są w produkcji masy formierskiej. Atutem produkcji piasków w Bukownie jest położenie blisko działających odlewni.

Drugą z „Róż Biznesu” w kategorii: „Małe i Średnie Przedsiębiorstwo” zdobyło Centrum Medyczne SKAŁKA. To nowoczesny kompleks leczniczo-pielęgnacyjny utworzony na bazie dawnej Przychodni Przyzakładowej ZGH „Bolesław”w Bukownie. W strukturze podmiotu leczniczego funkcjonują: Ambulatoryjna Opieka Specjalistyczna ze Stomatologią, Zakład Rehabilitacji, Zakład Opiekuńczo Leczniczy oraz Dom Seniora.

gala bukowno 4

Centrum Medyczne SKAŁKA reprezentowała Prezes Zarządu, Bożena Bogajewska-Piętka

Kompleks leczniczo pielęgnacyjny, dysponuje najnowszej generacji sprzętem diagnostycznym, używanym w procesie profilaktyki i leczenia. W centrum stworzono nowe miejsca pracy dla 80 osób. Świadczenia zdrowotne realizuje 25 lekarzy różnych specjalności. Placówka dysponuje 70-łóżkową bazą stacjonarną. Nowocześnie urządzone pomieszczenia, wysoka jakość wyposażenia pokoi – to wszystko z myślą o osobach samotnych, dla których priorytetem jest przedłużenie i podniesienie sprawności poprzez regularną rehabilitację oraz specjalistyczne zabiegi zwiększające samodzielność i poprawiające stan psychiczny seniora. Wartość nakładów na inwestycję, wyposażenie i sprzęt specjalistyczny wynosi około 15 milionów złotych. Unikalność koncepcji funkcjonowania tego podmiotu polega na usytuowaniu w tej samej lokalizacji wydzielonych miejsc do stacjonarnego pobytu dla seniorów i ogólnodostępnych poradni specjalistycznych.

Oprócz nagród biznesowych, oczywiście nie mogło zabraknąć wyróżnień dla przedstawicieli lokalnej społeczności, którzy swoim działaniem każdego dnia sprawiają, że w Bukownie żyje się lepiej, a wieść o tym mieście niesie się po całym świecie.

Decyzją Rady Miejskiej w Bukownie tegoroczny tytuł „Zasłużony dla Miasta Bukowno” trafił w ręce „pięciu wspaniałych” tj. do Urszuli Kalecińskiej-Kucik, Marka Karolczyka, Jadwigi Krzemień, Józefa Palucha i Edmunda Pęgiela.

Dodatkowo przyznano „Serce dla Bukowna”. W tej kategorii pamiątkowe statuetki i moc serdeczności odebrali: Elżbieta Konopczak, Anna Strzelczyk, prof. Andrzej Szromnik oraz Didier Taillard.

gala bukowno 2

Tym sposobem Bukowno rozpoczęło świętowanie 55-lecia swojego istnienia. Po części oficjalnej przyszła pora na tę mniej oficjalną, której głównym punktem był okolicznościowy bankiet.

Gala z okazji 55-lecia Bukowna – 23.06.2017_27 Gala z okazji 55-lecia Bukowna – 23.06.2017_73 Gala z okazji 55-lecia Bukowna – 23.06.2017_34

 
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Przegląd Olkuski nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Komentarze obraźliwe, szkalujące i naruszające ogólnie przyjęte normy współżycia społecznego będą usuwane. Prosimy o rozwagę w formułowaniu wypowiedzi. Chcielibyśmy, żeby dyskusja była rzeczowa i pożyteczna dla innych internautów. Zastrzegamy sobie możliwość usuwania komentarzy, których forma i treść znacznie odbiegają od tematu artykułu, przyjętej etykiety internetowej oraz naszego regulaminu. Jako redakcja szanujemy wolność i swobodę wypowiedzi, ale cenimy sobie również dbałość o kulturę języka
UWAGA: jeśli chcesz zamieszczać komentarze pod własnym imieniem i nazwiskiem musisz się zarejestrować. Rejestracja i używanie awatarów zapobiega także podszywaniu się innych internautów pod wybrany przez Ciebie nick. Komentarze użytkowników ukazują się w czasie rzeczywistym. Zachęcamy do zgłaszania administratorowi komentarzy naruszających regulamin.
Apelujemy do naszych Czytelników o zamieszczanie przemyślanych komentarzy. Administrator portalu ma obowiązek udostępnić organom państwowym na ich wniosek dane użytkowników zamieszczających groźby karalne, komentarze obraźliwe bądź naruszające dobra osobiste. Nasz portal pozwala na dodawanie komentarzy bez rejestracji apelujemy jednak o niewykorzystywanie "pozornej" anonimowości do obrażania innych osób.
Do wszystkich którzy NIE ZROZUMIELI zamieszczonego powyżej apelu: zapewne zauważyli Państwo, że zostaliśmy zmuszeni do usunięcia niektórych komentarzy z naszej strony. Nie jest to wyrazem naszej cenzury, próby ograniczania prawa do merytorycznej dyskusji czy też wolności wypowiedzi, lecz jedynie stosowaniem się do przepisów obowiązującego prawa. Komentarze są usuwane na podstawie uzasadnionego wniosku pokrzywdzonej osoby lub w wyniku PROWADZONEGO POSTĘPOWANIA o zniesławienie, naruszenie dóbr, z powodu gróźb karalnych itp. Redakcja ma OBOWIĄZEK UDOSTĘPNIĆ (na podstawie pisemnego wniosku) uprawnionym organom dane użytkowników którzy takie komentarze zamieścili oraz usunąć je z publikacji. W pewnych kręgach nastała wręcz moda na ustalanie tożsamości komentujących, więc PONOWNIE APELUJEMY o zamieszczanie przemyślanych komentarzy.
NIE HEJTUJĘ, BO SZANUJĘ !!!