Jubileusz czas zacząć! [ZDJĘCIA]


1W przyszłym roku przypada setna rocznica powstania policji. Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu już zainaugurowała jubileuszowe obchody. Na przestrzeni najbliższych dwunastu miesięcy w powiecie olkuskim odbędzie się wiele wydarzeń, które - w związku z jubileuszem-  skierowane będą do mieszkańców.

4

Policjanci rozpoczęli świętowanie na Festynie Rodzinnym w Szkole Podstawowej nr 4 w Olkuszu. Dzieci i dorośli mieli okazję przekonać się, na czym polega praca funkcjonariuszy. Policjanci sprawdzali znajomość przepisów najmłodszych uczestników, a za prawidłowe odpowiedzi wręczali nagrody. Na specjalnie przygotowanym stoisku można było otrzymać odblaski, książki, balony i inne gadżety. Na takiej imprezie nie mogło zabraknąć inspektora Wawelka – policyjnej maskotki, z którą wielu uczestników imprezy pozowało do zdjęć. Sporą widownię zgromadził mecz piłki nożnej rozegrany pomiędzy policjantami a nauczycielami. Po zaciętej walce zwyciężyli funkcjonariusze (8: 4). Obie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary.

3
To dopiero początek jubileuszowych wydarzeń. - Chcemy być jak najbliżej mieszkańców, dlatego też często uczestniczymy w różnego rodzaju festynach na terenie całego powiatu. W ciągu najbliższych miesięcy planujemy przybliżyć lokalnej społeczności naszą historię i codzienną służbę. Bez stałej współpracy z mieszkańcami nasza praca nie przynosiłaby efektów i tak jest od blisko stu lat. Jesteśmy związani z naszą społecznością, wielu funkcjonariuszy pochodzi z powiatu olkuskiego – opowiada inspektor Tomasz Zając, Komendant Powiatowy Policji w Olkuszu.

2

Szczegółowy harmonogram wydarzeń nie jest jeszcze opracowywany, jednak wiadomo, że jednym z nich ma być wystawa poświęcona historii policji w powiecie olkuskim. - Jeśli ktoś ma pamiątki związane z naszą formacją, chętnie z nich skorzystamy – dodaje komendant Tomasz Zając.Zainteresowane osoby mogą zgłaszać się w tej sprawie do oficera prasowego (tel. 32/6478233, email: rzecznik@olkusz.policja.gov.pl).

Impreza zwieńczająca całoroczne obchody odbędzie się w lipcu przyszłego roku na Pustyni Błędowskiej. Patronat nad policyjnym jubileuszem objął "Przegląd Olkuski".

Inauguracja obchodów 100-lecia policji - 7.06.2018_30 Inauguracja obchodów 100-lecia policji - 7.06.2018_45 Inauguracja obchodów 100-lecia policji - 7.06.2018_38


Komentowanie dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się lub załóż nowe konto.