Jubileusz czas zacząć! [ZDJĘCIA]


1W przyszłym roku przypada setna rocznica powstania policji. Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu już zainaugurowała jubileuszowe obchody. Na przestrzeni najbliższych dwunastu miesięcy w powiecie olkuskim odbędzie się wiele wydarzeń, które - w związku z jubileuszem-  skierowane będą do mieszkańców.

4

Policjanci rozpoczęli świętowanie na Festynie Rodzinnym w Szkole Podstawowej nr 4 w Olkuszu. Dzieci i dorośli mieli okazję przekonać się, na czym polega praca funkcjonariuszy. Policjanci sprawdzali znajomość przepisów najmłodszych uczestników, a za prawidłowe odpowiedzi wręczali nagrody. Na specjalnie przygotowanym stoisku można było otrzymać odblaski, książki, balony i inne gadżety. Na takiej imprezie nie mogło zabraknąć inspektora Wawelka – policyjnej maskotki, z którą wielu uczestników imprezy pozowało do zdjęć. Sporą widownię zgromadził mecz piłki nożnej rozegrany pomiędzy policjantami a nauczycielami. Po zaciętej walce zwyciężyli funkcjonariusze (8: 4). Obie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary.

3
To dopiero początek jubileuszowych wydarzeń. - Chcemy być jak najbliżej mieszkańców, dlatego też często uczestniczymy w różnego rodzaju festynach na terenie całego powiatu. W ciągu najbliższych miesięcy planujemy przybliżyć lokalnej społeczności naszą historię i codzienną służbę. Bez stałej współpracy z mieszkańcami nasza praca nie przynosiłaby efektów i tak jest od blisko stu lat. Jesteśmy związani z naszą społecznością, wielu funkcjonariuszy pochodzi z powiatu olkuskiego – opowiada inspektor Tomasz Zając, Komendant Powiatowy Policji w Olkuszu.

2

Szczegółowy harmonogram wydarzeń nie jest jeszcze opracowywany, jednak wiadomo, że jednym z nich ma być wystawa poświęcona historii policji w powiecie olkuskim. - Jeśli ktoś ma pamiątki związane z naszą formacją, chętnie z nich skorzystamy – dodaje komendant Tomasz Zając.Zainteresowane osoby mogą zgłaszać się w tej sprawie do oficera prasowego (tel. 32/6478233, email: rzecznik@olkusz.policja.gov.pl).

Impreza zwieńczająca całoroczne obchody odbędzie się w lipcu przyszłego roku na Pustyni Błędowskiej. Patronat nad policyjnym jubileuszem objął "Przegląd Olkuski".

Inauguracja obchodów 100-lecia policji - 7.06.2018_30 Inauguracja obchodów 100-lecia policji - 7.06.2018_45 Inauguracja obchodów 100-lecia policji - 7.06.2018_38

Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Przegląd Olkuski nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Komentarze obraźliwe, szkalujące i naruszające ogólnie przyjęte normy współżycia społecznego będą usuwane. Prosimy o rozwagę w formułowaniu wypowiedzi. Chcielibyśmy, żeby dyskusja była rzeczowa i pożyteczna dla innych internautów. Zastrzegamy sobie możliwość usuwania komentarzy, których forma i treść znacznie odbiegają od tematu artykułu, przyjętej etykiety internetowej oraz naszego regulaminu. Jako redakcja szanujemy wolność i swobodę wypowiedzi, ale cenimy sobie również dbałość o kulturę języka
UWAGA: jeśli chcesz zamieszczać komentarze pod własnym imieniem i nazwiskiem musisz się zarejestrować. Rejestracja i używanie awatarów zapobiega także podszywaniu się innych internautów pod wybrany przez Ciebie nick. Komentarze użytkowników ukazują się w czasie rzeczywistym. Zachęcamy do zgłaszania administratorowi komentarzy naruszających regulamin. font-weight: bold; padding: 10px;
Klauzula informacyjna dot. danych osobowych Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż: 1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest AB Media Sp. z o.o., Chrzanów, Wł. Sikorskiego 1f 2) kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - iod@abmedia.com.pl 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu korzystania z usługi ”dodaj komentarz” na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. f ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. jako usprawiedliwionego interesu administratora 4) odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa 5) Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą przez okres 2 lat 6) posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania usunięcia lub ograniczenia przetwarzania 7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego 8) podanie danych osobowych jest dobrowolne
Apelujemy do naszych Czytelników o zamieszczanie przemyślanych komentarzy. Administrator portalu ma obowiązek udostępnić organom państwowym na ich wniosek dane użytkowników zamieszczających groźby karalne, komentarze obraźliwe bądź naruszające dobra osobiste. Nasz portal pozwala na dodawanie komentarzy bez rejestracji apelujemy jednak o niewykorzystywanie "pozornej" anonimowości do obrażania innych osób.
NIE HEJTUJĘ, BO SZANUJĘ !!!