Dolinka pełna pilotów [ZDJĘCIA]


1Po raz pierwszy w Dolince na osiedlu Młodych zorganizowano Olkuski Festyn Małego Pilota. Miłośników lotnictwa nie brakowało, pogoda dopisała, a szereg atrakcji dla uczestników sprawił, że nikt się nie nudził. Imprezie patronował „Przegląd Olkuski”.

Skąd pomysł na taki rodzaj zabawy? - Pomysłodawcą idei festynu jest nowy mieszkaniec Osiedla, fotograf www.panpstryk.pl. Kilka miesięcy temu zaproponował mi, abym po dwóch edycjach kina plenerowego zorganizował nową imprezę. Szybko przeszliśmy do realizacji: w ciągu miesiąca we dwie osoby zaprosiliśmy do współtworzenia festynu kilkanaście firm i instytucji. Festyn skierowany był zarówno do dzieci, jak i dorosłych. Uśmiech dorosłych kobiet, które po rzucaniu papierowym samolocikiem dostały w nagrodę drewnianą łyżkę kuchenną był niesamowity. Sukces imprezy przekroczył nasze wyobrażenia. W planach mamy już zabawy w zimowej aurze. Mamy nadzieje, że mieszkańcy będą zainteresowani wspieraniem naszych pomysłów – opowiada współorganizator imprezy Wojciech Ozdoba z zarządu osiedla Młodych.

4

Mieszkańcy, zwłaszcza ci najmłodsi, chętnie brali udział w konkursach na najdłuższy lot papierowego samolotu czy najciekawiej wykonany model. Wśród dorosłych także nie brakowało chętnych na przypomnienie sobie zabaw z dzieciństwa. Uczestnicy festynu musieli też wykazać się wiedzą na temat lotnictwa. Na uczestników gier i zabaw czekało wiele nagród.
W przerwie pomiędzy konkursami były wokalne i taneczne występy, pokaz dronów czy puszczanie baniek mydlanych. Sporym zainteresowaniem cieszyło się malowanie kredą na chodniku oraz zabawy na dmuchańcach.

2

Podczas festynu wybrano również jeden z trzech placów zabaw, które zostaną wyremontowane w ramach konkursu PZU „Pomoc to moc”. Najwięcej głosów zyskał plac zabaw przy ul. Tuwima. Spośród uczestników ankiety organizatorzy rozlosowali 10 bezpłatnych wejściówek do Muzeum Lotnictwa w Krakowie.

3

Sponsorami i współorganizatorami byli: Pan Pstryk Dobry Fotograf, Silver Sky, Dj Damian Łaskawiec, Taxi Bajera, Sosnowa Cafe, Moje Hobby.pl, Hurtownia Mega Fun, Sklep Amazing Art, Kolorowe Psoty Olkusz, Stokrotka, Lewiatan, Jupilandia, Fiber, Stanisław Gębala, Sebastian Tomsia, MOK Olkusz.
Olkuski Festyn Małego Pilota objęło honorowym patronatem Muzeum Lotnictwa Polskiego.

Olkuski Festyn Małego Pilota - 21.09.2018_49 Olkuski Festyn Małego Pilota - 21.09.2018_41 Olkuski Festyn Małego Pilota - 21.09.2018_7

Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Przegląd Olkuski nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Komentarze obraźliwe, szkalujące i naruszające ogólnie przyjęte normy współżycia społecznego będą usuwane. Prosimy o rozwagę w formułowaniu wypowiedzi. Chcielibyśmy, żeby dyskusja była rzeczowa i pożyteczna dla innych internautów. Zastrzegamy sobie możliwość usuwania komentarzy, których forma i treść znacznie odbiegają od tematu artykułu, przyjętej etykiety internetowej oraz naszego regulaminu. Jako redakcja szanujemy wolność i swobodę wypowiedzi, ale cenimy sobie również dbałość o kulturę języka
UWAGA: jeśli chcesz zamieszczać komentarze pod własnym imieniem i nazwiskiem musisz się zarejestrować. Rejestracja i używanie awatarów zapobiega także podszywaniu się innych internautów pod wybrany przez Ciebie nick. Komentarze użytkowników ukazują się w czasie rzeczywistym. Zachęcamy do zgłaszania administratorowi komentarzy naruszających regulamin. font-weight: bold; padding: 10px;
Klauzula informacyjna dot. danych osobowych Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż: 1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest AB Media Sp. z o.o., Chrzanów, Wł. Sikorskiego 1f 2) kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - iod@abmedia.com.pl 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu korzystania z usługi ”dodaj komentarz” na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. f ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. jako usprawiedliwionego interesu administratora 4) odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa 5) Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą przez okres 2 lat 6) posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania usunięcia lub ograniczenia przetwarzania 7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego 8) podanie danych osobowych jest dobrowolne
Apelujemy do naszych Czytelników o zamieszczanie przemyślanych komentarzy. Administrator portalu ma obowiązek udostępnić organom państwowym na ich wniosek dane użytkowników zamieszczających groźby karalne, komentarze obraźliwe bądź naruszające dobra osobiste. Nasz portal pozwala na dodawanie komentarzy bez rejestracji apelujemy jednak o niewykorzystywanie "pozornej" anonimowości do obrażania innych osób.
NIE HEJTUJĘ, BO SZANUJĘ !!!