DSC 7354

Doroczne Dni Wolbromia to nie tylko blok imprez kulturalnych, ale także liczne, przygotowane najczęściej z inicjatywy społecznej imprezy towarzyszące.  Większość dodatkowych atrakcji zorganizowanych w tym roku pod szyldem Dni Wolbromia zaliczyć można do wydarzeń sportowych.

I tak: w piątek, 30 sierpnia na niedawno zmodernizowanej odkrytej pływalni Zespołu Basenów w Wolbromiu odbyły się Zawody Pływackie o Maskotkę Burmistrza MiG Wolbrom. Uczestnikami rywalizacji były dzieci w wieku od 9 do 16 lat, których pływackie umiejętności oceniał sędzia zawodów – Paweł Gołębiowski. Startowano w kategoriach wiekowych, w różnych stylach i na różnych dystansach.

pływanie

W kategorii roczniki 2010-2013 na dystansie 25 m stylem dowolnym I miejsce zajął Franciszek Herian z czasem 34.31 sekundy, przed Bartoszem Marchajem (35.31), który był za to najlepszy w pływaniu stylem grzbietowym na tym samym dystansie (36.98).

W kategorii roczniki 2007-2009 na dystansie 50 m stylem dowolnym triumfował Milan Maroszek (51.25) przed Natalią Sygułą (1.04.74), a wyścig stylem grzbietowym na tym dystansie znów wygrał Milan Maroszek (1.06.35).

W kategorii rocznik 2003-2006 na dystansie 50 m stylem dowolnym I miejsce zajęła Sylwia Syguła (41.31), II był Mateusz Szkatulny (45.41), a III miejsce wywalczył Dariusz Kozioł (1.07.33). Wyścig stylem klasycznym wygrał Mateusz Szkatulny (1.07.73)

pływanie2

W gościnnej hali sportowej w Szkole Podstawowej w Dłużcu odbyły się natomiast dwudniowe zawody w piłce siatkowej zorganizowane przez Stanisława Kugandę i Krzysztofa Szczepankiewicza.

siatkówka organizatorzy

W sobotę, 31 sierpnia rywalizowały drużyny męskie. Miejsce I stosunkiem setów 5:1 wywalczyła drużyna Bujaka Jamajka 5 : 1, a za nią: II był Siwy Dym 4 : 2, III – Victoria Dłużec 3 : 3 i IV – Malinowy Team 0 : 6.

siat m

W niedzielę zaś do walki stanęły drużyny złożone z pań. W tym pojedynku stosunkiem setów 6 : 0 wygrała drużyna gospodarzy – Victoria Dłużec, z za nią uplasowały się panie z Black Team Żarnowiec 3 : 3 (+8), przed AZS Zawiercianki 3 : 3 (+1) i drużyną Student Team Wolbrom 0 : 6.

siat k

Mimo ogromnego upału, w sobotnie przedpołudnie w przyjemnym, leśnym cieniu rozegrano turniej padla. Ten niezbyt znany powszechnie, a cieszący się coraz większą popularnością w Wolbromiu sport, rozpropagował u nas dyrektor DK Piotr Gamrot, który był pomysłodawcą budowy kortu do padla na terenie Zespołu Basenów w Wolbromiu. Z kronikarskiego obowiązku informujemy, że palmę zwycięstwa i Puchar Burmistrza na świątecznej scenie plenerowej otrzymała para: Andrzej Pajda, Marcin Ciempka, a za nimi na „podium” stanęli Artur Struzik i Przemysław Janik, Trzecia lokata przypadła duetowi Marek Haberka i Stanisław Marchaj.

padel

padel2

W niedzielę, 1. września na pięknym korcie nieopodal Domu Kultury rywalizowali tenisiści. Im puchary na scenie wręczał dyrektor Piotr Gamrot. Największy – za pierwsze miejsce powędrował do gościa turnieju spoza gminy Wolbrom – Mateusza Zgudziaka, drugi w tej konkurencji był Adam Opolski, a honor Wolbromian obronił trzeci na podium – Andrzej Barczyk.

tenis 2

Od samego rana w niedzielę nad wolbromskim zalewem toczyła się rywalizacja wędkarzy. Jak informują organizatorzy zawodów spławikowych o „Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom” – PZW Koło 88 Wolbrom, zarówno pogoda, jak i ryby dopisały. Zwycięzcą zawodów został Adam Kozak z wynikiem 7 910 pkt, drugie miejsce wywalczył swoim połowem Paweł Wojciechowski (7 320 pkt) , a miejsce trzecie – Zbigniew Hennig z wynikiem pkt. 4 810 pkt. W sumie wszyscy uczestnicy rywalizacji, czyli 15 wędkarzy, złowiło 58 kg ryb! Puchary w imieniu Burmistrza Adama Zielnika wręczył najlepszym wędkarzom tych zawodów Sekretarz Miasta i Gminy Waldemar Kolanko.

wędkarze

zawody wędkarskie

Przy skarpie nieopodal wejścia na wolbromski basen odbył się także rodzinny turniej w strzelaniu z łuku, w którym rywalizowały pary złożone z rodzica oraz dziecka, nadzorowany przez seniora wolbromskiego łucznictwa, założyciela i długoletniego trenera UKS Diana – Bolesława Plutę. Choć niektórzy zawodnicy trzymali w rękach łuk pierwszy raz w życiu, to zabawa była przednia, a i wyniki znakomite! Po zakończonym turnieju, trener wraz z instruktorem łucznictwa Jerzym Pacią, nagrodzili zwycięzców okazałymi pucharami ufundowanymi przez Burmistrza MiG Wolbrom. I miejsce w turnieju przypadło parze: Filip i Grzegorz Błasikowie, którzy łącznie zdobyli 154 pkt. Na II miejscu uplasowała się para: Martyna i Michał Struzikowie, ze 140 punktami. Zaledwie 1 punkt mniej zdobył i zajął 3 miejsce duet: Piotr i Krzysztof Gardełowie.