Jubileusz ODL – uroczyście i… rockowo!

W sobotę w Domu Kultury „Papiernik” świętowano jubileusz Ośrodka Działaj Lokalnie w Kluczach, prowadzonego przez Stowarzyszenie Forum Oświatowe Klucze. Była to okazja do złożenia gratulacji pracownikom i zarządowi ODL, a z drugiej strony, statuetki z podziękowaniami za wsparcie i realizowane projekty otrzymali przedstawiciele samorządu i stowarzyszeń. Jubileusz uświetnił mocny, rockowy występ zespołu „Eder” z Chrzanowa.

W drodze do bezpiecznej komunikacji ul. Wspólnej

Ogłoszenie UMiG
Wraz z rozwojem firm zlokalizowanych w Olkuskiej Strefie Aktywności Gospodarczej powraca temat przebudowy skrzyżowania ulicy Wspólnej z drogą krajową nr 94. Rosnący ruch samochodowy sprawia bowiem, że w godzinach szczytu kierowcy mają trudności z bezpiecznym i płynnym włączeniem się do ruchu. O niezwłoczne podjęcie działań przez zarządcę drogi krajowej – Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad – zaapelował burmistrz Roman Piaśnik.

Uhonorowanie bohaterskiej postawy policjantów Komisariatu w Bukownie

Na początku wtorkowej LVI Sesji Rady Miejskiej w Bukownie miała miejsce miła uroczystość. Burmistrz Miasta Mirosław Gajdziszewski uhonorował st. sierż. Pawła Jarzmika i st. sierż. Oskara Mirowskiego, policjantów Komisariatu Policji w Bukownie, którzy w dniu 20 lutego br. uratowali z pożaru 87-letnią mieszkankę Podlipia.

Diamentowe Gody w gminie Bolesław

W dniu 15 marca 2018 roku Jubileusz „Diamentowych Godów” świętowali Państwo Lidia i Władysław Białas zam. Podlipie, Państwo Zofia i Adam Cebo zam. Laski, Państwo Daniela i Edward Grzebinoga zam. Podlipie, Państwo Maria i Marian Łaskawiec zam. Podlipie, Państwo Halina i Jan Środula zam. Podlipie.

Brat papieża patronem szpitala

Wojewódzki Szpital Chorób Płuc i Rehabilitacji w Jaroszowcu uzyskał zgodę na nadanie placówce imienia Edmunda Wojtyły. Patron szpitala był lekarzem i starszym bratem Karola Wojtyły, papieża Jana Pawła II.