Budżet Obywatelski 2018 - lista zadań

Ogłoszenie UMiG
Prezentujemy pełną listę propozycji zadań do trzeciej edycji Budżetu Obywatelskiego. Głosowanie odbędzie się od 25 września do 6 października 2017 r. Już teraz gorąco zachęcamy do aktywnego udziału!

Diamentowe Gody w Bolesławiu

W dniu 8 września 2017 roku obchody „Diamentowych Godów” świętowali Państwo Helena i Wincenty Kadłuczka zam. Krzykawka, Państwo Helena i Lucjan Kluczewscy zam. Kolonia, Państwo Zdzisława i Stanisław Mucha zam. Laski oraz Państwo Danuta i Beniamin Wójcik zam. Hutki.

Pół miliona złotych na drogę w Braciejówce i Troksie

Ogłoszenie UMiG Olkusz
500 tysięcy złotych dołoży Gmina Olkusz do przebudowy drogi powiatowej przebiegającej przez Troks, Braciejówkę, Jangrot i Trzyciąż. Po burzliwej dyskusji, decyzję o udzieleniu pomocy finansowej Powiatowi Olkuskiemu podjęli w miniony wtorek radni miejscy. Jest to kolejna suma pieniędzy przekazana w ostatnim czasie na zadania drogowe w obrębie traktów zarządzanych przez powiat i – jak dotąd – największa.

Od stycznia nowe stawki za odbiór śmieci

Ogłoszenie UMiG Olkusz
Od 1 stycznia 2018 roku mieszkańców Gminy Olkusz czeka zmiana opłaty za śmieci. Jest to pierwsza od 4 lat, a więc od początku funkcjonowania nowych zasad gospodarki odpadami, podwyżka opłat. Dotychczas wynosiła ona 7 zł w przypadku odpadów segregowanych i 14 zł niesegregowanych. Od nowego roku będzie to odpowiednio 9,50 zł i 16,50 zł.