Msza przy ołtarzu polowym

W niedzielę w Borach Kwaśniowskich jak co roku we wrześniu odbyła się msza święta przy ołtarzu polowym. W nabożeństwie odprawionym przez ks. Marka Plebanka w intencji ofiar II wojny światowej uczestniczyli członkowie Światowego Związku Żołnierzy AK z Klucz i Olkusza, wierni z parafii Kwaśniów, przedstawiciele samorządu Gminy Klucze i Województwa Małopolskiego, Policji, Ochotniczej Straży Pożarnej z Kolbarku i Kwaśniowa oraz reprezentacja Szkoły Podstawowej w Kwaśniowie.

Kolejne inwestycje w Gminie Olkusz gotowe

Trwają odbiory prac zaplanowanych do realizacji na ten rok. W ostatnim czasie do użytku oddano wiele wyczekiwanych na terenie miasta i sołectw inwestycji. Na terenie Szkoły Podstawowej Nr 5 najmłodsi olkuszanie będą mogli korzystać z nowego placu zabaw, a mieszkańcy ul. Krucza Góra cieszą się z kolejnego odcinka drogi. Inwestycje drogowe zakończone zostały też w Niesułowicach, Braciejówce, Gorenicach, Zawadzie, Zedermanie, Osieku, czy w Żuradzie.

Burmistrz Olkusza odznaczony przez kombatantów

Olkuski burmistrz Roman Piaśnik został odznaczony Brązowym Krzyżem Związku Żołnierzy Wojska Polskiego. Medal wręczyli członkowie Koła „Ziemi Olkuskiej" ZŻWP. Jest to drugie w ciągu ostatnich lat wyróżnienie dla włodarza miasta za propagowanie postaw patriotycznych i przychylność działaniom związanym z upamiętnieniem historii Polski, w tym współpracę z olkuskimi kombatantami.

Europejskie Dni Dziedzictwa – dla Niepodległej

15 i 16 września Olkusz po raz kolejny dołączy do obchodzonych w całej Polsce Europejskich Dni Dziedzictwa. W tym roku hasłem przewodnim jest „Niepodległa dla wszystkich” i zgodnie z duchem tego hasła Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu wraz z partnerami zaprasza wszystkich mieszkańców do udziału w zaplanowanych wydarzeniach.

Szanowni Państwo, Mieszkańcy Miasta i Gminy Olkusz,

Ogłoszenie UMiG Olkusz
Szanowni Państwo, Mieszkańcy Miasta i Gminy Olkusz,
Zaufanie, jakim mnie Państwo obdarzyli cztery lata temu sprawiło, że mam zaszczyt pełnić funkcję burmistrza mojego rodzinnego miasta i gminy. Z całego serca Państwu za to dziękuję. Dziękuję również za wszystkie spotkania i okazaną życzliwość.