Bezpłatne badania mammograficzne w Bukownie

mammografia bukowno 2017Burmistrz Miasta Bukowno, Małopolski Oddział Narodowego Funduszu Zdrowia oraz Centrum Medyczne Maszachaba Sp. z o.o. (realizator badań) serdecznie zapraszają na bezpłatne badania mammograficzne. Do udziału z bezpłatnych badaniach uprawnione są Panie w wieku od 50 do 69 lat (rok urodzenia 1948-1967), które nie wykonywały badań mammograficznych w ciągu ostatnich 24 miesięcy.

Badania mammograficzne odbędą się w mobilnej pracowni mammograficznej (mammobusie) na placu przy Urzędzie Miejskim w dniu 1 lutego 2017 r.
Konieczna wcześniejsza rejestracja: 12 633 02 18, 503 777 651

Uwaga!
Badaniem profilaktycznym w ramach programu NFZ, objęte są panie w wieku od 50-69 lat, raz na 24 miesiące. Kobiety, u których w najbliższej rodzinie (matka, siostra, córka) wystąpił nowotwór piersi mogą wykonać badanie mammograficzne po upływie 12 miesięcy od daty poprzedniego badania.

Pracownia mammograficzna wyposażona jest w system pośredniej mammografii cyfrowej.

Na badanie prosimy zabrać: dowód osobisty (PESEL), poprzednie zdjęcia mammograficzne (jeżeli badanie było wykonywane), jeśli Pani używa - okulary korekcyjne (do wypełnienia ankiety przed badaniem).

Więcej informacji na temat Populacyjnych Programów Wczesnego Wykrywania Raka Piersi i Raka Szyjki Macicy można znaleźć na stronach Wojewódzkiego Ośrodka Koordynującego.

UM Bukowno

Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Przegląd Olkuski nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Komentarze obraźliwe, szkalujące i naruszające ogólnie przyjęte normy współżycia społecznego będą usuwane. Prosimy o rozwagę w formułowaniu wypowiedzi. Chcielibyśmy, żeby dyskusja była rzeczowa i pożyteczna dla innych internautów. Zastrzegamy sobie możliwość usuwania komentarzy, których forma i treść znacznie odbiegają od tematu artykułu, przyjętej etykiety internetowej oraz naszego regulaminu. Jako redakcja szanujemy wolność i swobodę wypowiedzi, ale cenimy sobie również dbałość o kulturę języka
UWAGA: jeśli chcesz zamieszczać komentarze pod własnym imieniem i nazwiskiem musisz się zarejestrować. Rejestracja i używanie awatarów zapobiega także podszywaniu się innych internautów pod wybrany przez Ciebie nick. Komentarze użytkowników ukazują się w czasie rzeczywistym. Zachęcamy do zgłaszania administratorowi komentarzy naruszających regulamin.
Apelujemy do naszych Czytelników o zamieszczanie przemyślanych komentarzy. Administrator portalu ma obowiązek udostępnić organom państwowym na ich wniosek dane użytkowników zamieszczających groźby karalne, komentarze obraźliwe bądź naruszające dobra osobiste. Nasz portal pozwala na dodawanie komentarzy bez rejestracji apelujemy jednak o niewykorzystywanie "pozornej" anonimowości do obrażania innych osób.
Do wszystkich którzy NIE ZROZUMIELI zamieszczonego powyżej apelu: zapewne zauważyli Państwo, że zostaliśmy zmuszeni do usunięcia niektórych komentarzy z naszej strony. Nie jest to wyrazem naszej cenzury, próby ograniczania prawa do merytorycznej dyskusji czy też wolności wypowiedzi, lecz jedynie stosowaniem się do przepisów obowiązującego prawa. Komentarze są usuwane na podstawie uzasadnionego wniosku pokrzywdzonej osoby lub w wyniku PROWADZONEGO POSTĘPOWANIA o zniesławienie, naruszenie dóbr, z powodu gróźb karalnych itp. Redakcja ma OBOWIĄZEK UDOSTĘPNIĆ (na podstawie pisemnego wniosku) uprawnionym organom dane użytkowników którzy takie komentarze zamieścili oraz usunąć je z publikacji. W pewnych kręgach nastała wręcz moda na ustalanie tożsamości komentujących, więc PONOWNIE APELUJEMY o zamieszczanie przemyślanych komentarzy.
NIE HEJTUJĘ, BO SZANUJĘ !!!