Rok 2017 rokiem Jubileuszu 55-lecia nadania praw miejskich

herb bukowna7 lipca 1962 roku Rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów w sprawie utworzenia niektórych miast (Dz.U. z 1962 roku Nr 41, poz. 188) Bukowno otrzymało prawa miejskie. Wobec przypadającej w tym roku 55. rocznicy Rada Miejska podjęła w tej sprawie uchwałę intencyjną dotyczącą uroczystego uczczenia tego wydarzenia.Okolicznościowe imprezy związane z 55-leciem nadania praw miejskich odbywać się będą przez cały rok i organizowane będą przez różne jednostki organizacyjne gminy, w tym instytucje kultury - jednak ich kulminacja przypadnie w trakcie Dni Bukowna, które w tym roku odbędą się w dniach 23-25 czerwca 2017 roku.

W trakcie tegorocznego Święta Miasta dojdzie m.in. do uroczystego podpisania umowy o współpracy partnerskiej pomiędzy Gminą Ustka, a Miastem Bukowno. Nawiązane w latach poprzednich pierwsze, nieoficjalne kontakty pomiędzy naszymi samorządami zaowocowały podpisaniem 2 września 2016 r. listu intencyjnego w sprawie wyrażenia woli zawarcia umowy o współpracy w obszarach kultury, edukacji , sportu, turystyki i rekreacji oraz promocji gospodarczych i biznesowych. Po podpisaniu na uroczystej sesji Rady Miejskiej umowy o współpracy partnerskiej nabierze ona już oficjalnego charakteru.

Uroczysta sesja będzie również okazją do nadania tytułów "Zasłużony dla Miasta Bukowno", który to tytuł - zgodnie z przyjętym przez Radę Miejską w 2007 roku regulaminem - przyznawany jest za wybitne osiągnięcia mające doniosłe znaczenie dla rozwoju i promocji Miasta Bukowno w dziedzinie kultury, oświaty i sportu, działalności społecznej lub gospodarczej oraz za inną działalność na rzecz Miasta zasługującą na szczególne uznanie.

Tytuł taki nadaje Rada Miejska w formie uchwały. Z inicjatywą przyznania tego tytułu może wystąpić Burmistrz Miasta, grupa co najmniej 5 Radnych, partia polityczna, stowarzyszenie lub organizacja związkowa działająca na terenie Bukowna oraz grupa Mieszkańców, licząca nie mniej niż 50 osób. Wniosek należy też szczegółowo uzasadnić. Tytuł może być nadawany osobom fizycznym i prawnym oraz jednostkom nie posiadającym osobowości prawnej. Tej samej osobie tytuł może być przyznany tylko jeden raz. Nadanie tytułu wiąże się z wręczeniem dyplomu „Zasłużony dla Miasta Bukowno” oraz pamiątkowego medalu. W roku jubileuszu Miasta taki tytuł może być nadany łącznie 5 osobom.

 

UM Bukowno

Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Przegląd Olkuski nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Komentarze obraźliwe, szkalujące i naruszające ogólnie przyjęte normy współżycia społecznego będą usuwane. Prosimy o rozwagę w formułowaniu wypowiedzi. Chcielibyśmy, żeby dyskusja była rzeczowa i pożyteczna dla innych internautów. Zastrzegamy sobie możliwość usuwania komentarzy, których forma i treść znacznie odbiegają od tematu artykułu, przyjętej etykiety internetowej oraz naszego regulaminu. Jako redakcja szanujemy wolność i swobodę wypowiedzi, ale cenimy sobie również dbałość o kulturę języka
UWAGA: jeśli chcesz zamieszczać komentarze pod własnym imieniem i nazwiskiem musisz się zarejestrować. Rejestracja i używanie awatarów zapobiega także podszywaniu się innych internautów pod wybrany przez Ciebie nick. Komentarze użytkowników ukazują się w czasie rzeczywistym. Zachęcamy do zgłaszania administratorowi komentarzy naruszających regulamin. font-weight: bold; padding: 10px;
Klauzula informacyjna dot. danych osobowych Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż: 1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest AB Media Sp. z o.o., Chrzanów, Wł. Sikorskiego 1f 2) kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - iod@abmedia.com.pl 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu korzystania z usługi ”dodaj komentarz” na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. f ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. jako usprawiedliwionego interesu administratora 4) odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa 5) Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą przez okres 2 lat 6) posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania usunięcia lub ograniczenia przetwarzania 7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego 8) podanie danych osobowych jest dobrowolne
Apelujemy do naszych Czytelników o zamieszczanie przemyślanych komentarzy. Administrator portalu ma obowiązek udostępnić organom państwowym na ich wniosek dane użytkowników zamieszczających groźby karalne, komentarze obraźliwe bądź naruszające dobra osobiste. Nasz portal pozwala na dodawanie komentarzy bez rejestracji apelujemy jednak o niewykorzystywanie "pozornej" anonimowości do obrażania innych osób.
NIE HEJTUJĘ, BO SZANUJĘ !!!