Wembley jak nowe!

wembley450Osiedlowe boisko piłkarskie przy Miejskim Przedszkolu przy ulicy Niepodległości zyskało zupełnie nowe oblicze. Teren został wyrównany, ogrodzony, a przede wszystkim ułożona została nowa trawiasta nawierzchnia ze specjalnej, sportowej trawy rolowanej.
Wembley - bo tak zwane było "od zawsze" to boisko, było świadkiem niejednego zaciętego piłkarskiego osiedlowego boju. Jego historia wiąże się nierozerwanie z blisko 30-letnią historią osiedla bloków przy ulicy Niepodległości. Niejednokrotnie zdarza się dziś tak, że niegdysiejsi chłopcy przychodzą tu już jako ojcowie, aby pokopać piłkę z własnymi synami.

Jest to boisko osiedlowe, powstałe i zagospodarowane spontanicznie przez jego pierwszych użytkowników, położone pomiędzy drzewami w sosnowym lasku, w miejscu do tego właściwie nieprzygotowanym. Jednak to właśnie tu przez lata przychodzili kopać piłkę młodzi chłopcy z okolicznych bloków.

Zadanie pod nazwą "Remont boiska przy Przedszkolu nr 1" znalazło się wśród zwycięskich projektów ubiegłorocznej edycji budżetu obywatelskiego. Jednak zakres przewidzianych wówczas przez wnioskodawcę prac okazał się nieadekwatny do realnych potrzeb tego miejsca. Dlatego już w tym roku Burmistrz podjął decyzję o gruntownej przebudowie tego miejsca.

Teren boiska wyrównano i ogrodzono, przesunięto jedną z bramek (dotychczas nie były one nawet ustawione w osi boiska) i przygotowano teren do ułożenia trawy rolowanej. Ułożona na terenie boiska trawa potrzebuje jeszcze krótkiego okresu wegetacji, aby się właściwie ukorzeniła.

Odnowione Wembley będzie teraz przez kolejne lata dobrze służyć okolicznym Mieszkańcom.

UM Bukowno

Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Przegląd Olkuski nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Komentarze obraźliwe, szkalujące i naruszające ogólnie przyjęte normy współżycia społecznego będą usuwane. Prosimy o rozwagę w formułowaniu wypowiedzi. Chcielibyśmy, żeby dyskusja była rzeczowa i pożyteczna dla innych internautów. Zastrzegamy sobie możliwość usuwania komentarzy, których forma i treść znacznie odbiegają od tematu artykułu, przyjętej etykiety internetowej oraz naszego regulaminu. Jako redakcja szanujemy wolność i swobodę wypowiedzi, ale cenimy sobie również dbałość o kulturę języka
UWAGA: jeśli chcesz zamieszczać komentarze pod własnym imieniem i nazwiskiem musisz się zarejestrować. Rejestracja i używanie awatarów zapobiega także podszywaniu się innych internautów pod wybrany przez Ciebie nick. Komentarze użytkowników ukazują się w czasie rzeczywistym. Zachęcamy do zgłaszania administratorowi komentarzy naruszających regulamin.
Apelujemy do naszych Czytelników o zamieszczanie przemyślanych komentarzy. Administrator portalu ma obowiązek udostępnić organom państwowym na ich wniosek dane użytkowników zamieszczających groźby karalne, komentarze obraźliwe bądź naruszające dobra osobiste. Nasz portal pozwala na dodawanie komentarzy bez rejestracji apelujemy jednak o niewykorzystywanie "pozornej" anonimowości do obrażania innych osób.
Do wszystkich którzy NIE ZROZUMIELI zamieszczonego powyżej apelu: zapewne zauważyli Państwo, że zostaliśmy zmuszeni do usunięcia niektórych komentarzy z naszej strony. Nie jest to wyrazem naszej cenzury, próby ograniczania prawa do merytorycznej dyskusji czy też wolności wypowiedzi, lecz jedynie stosowaniem się do przepisów obowiązującego prawa. Komentarze są usuwane na podstawie uzasadnionego wniosku pokrzywdzonej osoby lub w wyniku PROWADZONEGO POSTĘPOWANIA o zniesławienie, naruszenie dóbr, z powodu gróźb karalnych itp. Redakcja ma OBOWIĄZEK UDOSTĘPNIĆ (na podstawie pisemnego wniosku) uprawnionym organom dane użytkowników którzy takie komentarze zamieścili oraz usunąć je z publikacji. W pewnych kręgach nastała wręcz moda na ustalanie tożsamości komentujących, więc PONOWNIE APELUJEMY o zamieszczanie przemyślanych komentarzy.
NIE HEJTUJĘ, BO SZANUJĘ !!!