Boiskom piłkarskim MOSiR Bukowno susze już niestraszne

bukowno nawadnianie muraw sportowychW ubiegłym roku gruntowną modernizację przeszła płyta boiska treningowego ośrodka sportowego w Bukownie. Zainstalowano wówczas system automatycznego nawadniania oraz ułożono na boisku nową nawierzchnię z trawy rolowanej. W tym roku intensywne prace pielęgnacyjne przeprowadzono na płycie głównej stadionu.

Zamontowano system automatycznego nawadniania PERROT. Składa się on z 10 zraszaczy bocznych Perrot Triton-L WVAC oraz 2 zraszaczy środkowych Perrot Triton-L TCVAC. Ta konfiguracja zapewnia kompletny i optymalny sposób nawodnienia całej płyty boiska.

Dookoła płyty boiska zainstalowana została całkiem nowa podziemna sieć wodociągowa tworząca, pierścień z rur polietylenowych. Pierścień ten został połączony z lokalną stacją pomp. Wykonano też przyłącze sprężonego powietrza, umożliwiające opróżnienie całej instalacji z wody przed okresem zimowym. Pracą całego systemu steruje programator Perrot WaterControl S.C.12, posiadający możliwość dowolnego programowania czasu pracy zraszaczy. Instalacja została też wyposażona w czujnik deszczu, który powoduje automatyczne wyłączenie instalacji w przypadku wystąpienia naturalnych opadów o wymaganej dawce.

Zabudowano także na boisku nowe bramki, a w miejscach największej degradacji nawierzchni dokonano też lokalnie wymiany trawy na nową trasę „z rolki”. Całość uzupełnia kolejna partia 500 szt. nowych siedzisk wymienionych na głównej trybunie stadionu.

Z roku na rok obiekty Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odzyskują swój dawny blask. Dom Turysty Tramp, basen, korty tenisowe, boiska główne i boczne i cała okoliczna infrastruktura zmieniły się nie do poznania. Na najbliższe lata najbardziej ambitnym wyzwaniem pozostanie modernizacja hali sportowej. Miasto wpisało jednak to zadanie do Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Bukowno na lata 2016-2023 i planuje pozyskać na jego realizację środki zewnętrzne.

UM Bukowno

 

Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Przegląd Olkuski nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Komentarze obraźliwe, szkalujące i naruszające ogólnie przyjęte normy współżycia społecznego będą usuwane. Prosimy o rozwagę w formułowaniu wypowiedzi. Chcielibyśmy, żeby dyskusja była rzeczowa i pożyteczna dla innych internautów. Zastrzegamy sobie możliwość usuwania komentarzy, których forma i treść znacznie odbiegają od tematu artykułu, przyjętej etykiety internetowej oraz naszego regulaminu. Jako redakcja szanujemy wolność i swobodę wypowiedzi, ale cenimy sobie również dbałość o kulturę języka
UWAGA: jeśli chcesz zamieszczać komentarze pod własnym imieniem i nazwiskiem musisz się zarejestrować. Rejestracja i używanie awatarów zapobiega także podszywaniu się innych internautów pod wybrany przez Ciebie nick. Komentarze użytkowników ukazują się w czasie rzeczywistym. Zachęcamy do zgłaszania administratorowi komentarzy naruszających regulamin.
Apelujemy do naszych Czytelników o zamieszczanie przemyślanych komentarzy. Administrator portalu ma obowiązek udostępnić organom państwowym na ich wniosek dane użytkowników zamieszczających groźby karalne, komentarze obraźliwe bądź naruszające dobra osobiste. Nasz portal pozwala na dodawanie komentarzy bez rejestracji apelujemy jednak o niewykorzystywanie "pozornej" anonimowości do obrażania innych osób.
Do wszystkich którzy NIE ZROZUMIELI zamieszczonego powyżej apelu: zapewne zauważyli Państwo, że zostaliśmy zmuszeni do usunięcia niektórych komentarzy z naszej strony. Nie jest to wyrazem naszej cenzury, próby ograniczania prawa do merytorycznej dyskusji czy też wolności wypowiedzi, lecz jedynie stosowaniem się do przepisów obowiązującego prawa. Komentarze są usuwane na podstawie uzasadnionego wniosku pokrzywdzonej osoby lub w wyniku PROWADZONEGO POSTĘPOWANIA o zniesławienie, naruszenie dóbr, z powodu gróźb karalnych itp. Redakcja ma OBOWIĄZEK UDOSTĘPNIĆ (na podstawie pisemnego wniosku) uprawnionym organom dane użytkowników którzy takie komentarze zamieścili oraz usunąć je z publikacji. W pewnych kręgach nastała wręcz moda na ustalanie tożsamości komentujących, więc PONOWNIE APELUJEMY o zamieszczanie przemyślanych komentarzy.
NIE HEJTUJĘ, BO SZANUJĘ !!!