Boiskom piłkarskim MOSiR Bukowno susze już niestraszne

bukowno nawadnianie muraw sportowychW ubiegłym roku gruntowną modernizację przeszła płyta boiska treningowego ośrodka sportowego w Bukownie. Zainstalowano wówczas system automatycznego nawadniania oraz ułożono na boisku nową nawierzchnię z trawy rolowanej. W tym roku intensywne prace pielęgnacyjne przeprowadzono na płycie głównej stadionu.

Zamontowano system automatycznego nawadniania PERROT. Składa się on z 10 zraszaczy bocznych Perrot Triton-L WVAC oraz 2 zraszaczy środkowych Perrot Triton-L TCVAC. Ta konfiguracja zapewnia kompletny i optymalny sposób nawodnienia całej płyty boiska.

Dookoła płyty boiska zainstalowana została całkiem nowa podziemna sieć wodociągowa tworząca, pierścień z rur polietylenowych. Pierścień ten został połączony z lokalną stacją pomp. Wykonano też przyłącze sprężonego powietrza, umożliwiające opróżnienie całej instalacji z wody przed okresem zimowym. Pracą całego systemu steruje programator Perrot WaterControl S.C.12, posiadający możliwość dowolnego programowania czasu pracy zraszaczy. Instalacja została też wyposażona w czujnik deszczu, który powoduje automatyczne wyłączenie instalacji w przypadku wystąpienia naturalnych opadów o wymaganej dawce.

Zabudowano także na boisku nowe bramki, a w miejscach największej degradacji nawierzchni dokonano też lokalnie wymiany trawy na nową trasę „z rolki”. Całość uzupełnia kolejna partia 500 szt. nowych siedzisk wymienionych na głównej trybunie stadionu.

Z roku na rok obiekty Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odzyskują swój dawny blask. Dom Turysty Tramp, basen, korty tenisowe, boiska główne i boczne i cała okoliczna infrastruktura zmieniły się nie do poznania. Na najbliższe lata najbardziej ambitnym wyzwaniem pozostanie modernizacja hali sportowej. Miasto wpisało jednak to zadanie do Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Bukowno na lata 2016-2023 i planuje pozyskać na jego realizację środki zewnętrzne.

UM Bukowno

 

Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Przegląd Olkuski nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Komentarze obraźliwe, szkalujące i naruszające ogólnie przyjęte normy współżycia społecznego będą usuwane. Prosimy o rozwagę w formułowaniu wypowiedzi. Chcielibyśmy, żeby dyskusja była rzeczowa i pożyteczna dla innych internautów. Zastrzegamy sobie możliwość usuwania komentarzy, których forma i treść znacznie odbiegają od tematu artykułu, przyjętej etykiety internetowej oraz naszego regulaminu. Jako redakcja szanujemy wolność i swobodę wypowiedzi, ale cenimy sobie również dbałość o kulturę języka
UWAGA: jeśli chcesz zamieszczać komentarze pod własnym imieniem i nazwiskiem musisz się zarejestrować. Rejestracja i używanie awatarów zapobiega także podszywaniu się innych internautów pod wybrany przez Ciebie nick. Komentarze użytkowników ukazują się w czasie rzeczywistym. Zachęcamy do zgłaszania administratorowi komentarzy naruszających regulamin. font-weight: bold; padding: 10px;
Klauzula informacyjna dot. danych osobowych Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż: 1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest AB Media Sp. z o.o., Chrzanów, Wł. Sikorskiego 1f 2) kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - iod@abmedia.com.pl 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu korzystania z usługi ”dodaj komentarz” na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. f ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. jako usprawiedliwionego interesu administratora 4) odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa 5) Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą przez okres 2 lat 6) posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania usunięcia lub ograniczenia przetwarzania 7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego 8) podanie danych osobowych jest dobrowolne
Apelujemy do naszych Czytelników o zamieszczanie przemyślanych komentarzy. Administrator portalu ma obowiązek udostępnić organom państwowym na ich wniosek dane użytkowników zamieszczających groźby karalne, komentarze obraźliwe bądź naruszające dobra osobiste. Nasz portal pozwala na dodawanie komentarzy bez rejestracji apelujemy jednak o niewykorzystywanie "pozornej" anonimowości do obrażania innych osób.
NIE HEJTUJĘ, BO SZANUJĘ !!!