Jubileusz współpracy z partnerem w Niemczech


Na początku czerwca w Gminie Klucze gościli przedstawiciele partnerskiego powiatu w Niemczech - Kyffhäuser. Sabine Bräunicke, Ina Seichter, Christiane Zyber, Carsten Winkler i Uwe Ludwig przyjechali do Klucz na zaproszenie wójta Norberta Bienia. W tym roku mija 15 lat od podpisania umowy o współpracy między Gminą Klucze i niemieckim powiatem Kyffhäuser.

Kluczowianka w „Rejsie Niepodległości” żaglowcem Dar Młodzieży!

Ewa Ryl z Klucz, studentka Uniwersytetu Jagiellońskiego, dołączyła do załogi największego polskiego żaglowca - „Daru Młodzieży”. W ten sposób razem z innymi młodymi uczestnikami „Rejsu Niepodległości” włączy się obchody wyjątkowej rocznicy, jaką jest stulecie odzyskania niepodległości. Drugim ważnym akcentem rejsu jest udział żaglowca w Światowych Dniach Młodzieży w Panamie, w styczniu przyszłego roku.

Z modlitwą w trasę!

Około 60 osób uczestniczyło w sobotnim Rajdzie Rowerowym im. Św. Jana Pawła II, który od kilku lat ma miejsce startu pod kościołem NMP Nieustającej Pomocy w Kluczach. Tegoroczna edycja była wyjątkowa, ponieważ organizowana była w 80.rocznicę powstania parafii w Kluczach i setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Gminne obchody Dnia Strażaka w Bydlinie

W sobotę w Bydlinie odbyła się uroczystość związana z Gminnym Dniem Strażaka oraz jubileuszami 90-lecia trzech jednostek OSP: w Bydlinie, Ryczówku i Kolbarku. Podczas strażackiego święta odbył się także akt przekazania samochodu pożarniczego jednostce OSP w Bydlinie. Wręczono również odznaczenia zasłużonym strażakom.

Mieszkanka Rodak skończyła 102 lata!

Pani Władysława Porcz z Rodak obchodziła 102 urodziny! Życzenia jubilatce złożyli z tej okazji przedstawiciele samorządu Gminy Klucze: wójt Norbert Bień i Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Barbara Kocjan. Pani Władysława przyjmowała życzenia w gronie rodzinnym. Jej dom jest domem wielopokoleniowym, więc zawsze może liczyć na wsparcie najbliższych.