Zgłaszanie szkód w uprawach rolnych

wykrzyknikSzkody wyrządzone przez zwierzynę łowną w uprawach rolnych należy zgłaszać bezpośrednio do koła łowieckiego. Szkodę należy zgłosić na piśmie - niezwłocznie w ciągu 3 dni od dnia stwierdzenia szkody w uprawach rolnych, natomiast w ciągu 14 dni od dnia jej powstania w sadach - właściwemu ze względu na miejsce powstania szkody kołu łowieckiemu.

 

Podstawa prawna: 
Ustawa z dnia 13 października 1995 r. Prawo łowieckie ( Dz. U. 2017.1295 t.j.)
Rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 8 marca 2010 roku w sprawie sposobu postępowania przy szacowaniu szkód oraz wypłat odszkodowań za szkody w uprawach oraz płodach rolnych ( Dz. U. 2010.45.272)

Koła łowieckie prowadzące gospodarkę łowiecką na terenie Gminy Klucze:

KOŁO ŁOWIECKIE „ANTYLOPA”
siedziba koła : CHECHŁO ul. Kluczewska 119 a, 32-310 Klucze
taksator do szacowania szkód w uprawach rolnych : Pan Mariusz Kozdroń tel. 792 88 60 28

KOŁO ŁOWIECKIE „KUROPATWA”
z siedzibą w Jaroszowcu 

KOŁO ŁOWIECKIE „ SOKÓŁ”
siedziba koła: Kokotów 335, 32-020 Wieliczka

KOŁO ŁOWIECKIE „ DIANA”
siedziba koła: Dąbrowa Górnicza ul. Gołonoska 168, 42 – 523 Dąbrowa Górnicza

KOŁO ŁOWIECKIE „ GRZYWACZ”
siedziba koła : Sosnowiec ul. Wybickiego 3/26 , 41- 219 Sosnowiec

KOŁO ŁOWIECKIE „ DARZ BÓR”
siedziba koła : Ogrodzieniec ul. 1- go Maja 163, 42-440 Ogrodzieniec

UG Klucze

Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Przegląd Olkuski nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Komentarze obraźliwe, szkalujące i naruszające ogólnie przyjęte normy współżycia społecznego będą usuwane. Prosimy o rozwagę w formułowaniu wypowiedzi. Chcielibyśmy, żeby dyskusja była rzeczowa i pożyteczna dla innych internautów. Zastrzegamy sobie możliwość usuwania komentarzy, których forma i treść znacznie odbiegają od tematu artykułu, przyjętej etykiety internetowej oraz naszego regulaminu. Jako redakcja szanujemy wolność i swobodę wypowiedzi, ale cenimy sobie również dbałość o kulturę języka
UWAGA: jeśli chcesz zamieszczać komentarze pod własnym imieniem i nazwiskiem musisz się zarejestrować. Rejestracja i używanie awatarów zapobiega także podszywaniu się innych internautów pod wybrany przez Ciebie nick. Komentarze użytkowników ukazują się w czasie rzeczywistym. Zachęcamy do zgłaszania administratorowi komentarzy naruszających regulamin.
Apelujemy do naszych Czytelników o zamieszczanie przemyślanych komentarzy. Administrator portalu ma obowiązek udostępnić organom państwowym na ich wniosek dane użytkowników zamieszczających groźby karalne, komentarze obraźliwe bądź naruszające dobra osobiste. Nasz portal pozwala na dodawanie komentarzy bez rejestracji apelujemy jednak o niewykorzystywanie "pozornej" anonimowości do obrażania innych osób.
Do wszystkich którzy NIE ZROZUMIELI zamieszczonego powyżej apelu: zapewne zauważyli Państwo, że zostaliśmy zmuszeni do usunięcia niektórych komentarzy z naszej strony. Nie jest to wyrazem naszej cenzury, próby ograniczania prawa do merytorycznej dyskusji czy też wolności wypowiedzi, lecz jedynie stosowaniem się do przepisów obowiązującego prawa. Komentarze są usuwane na podstawie uzasadnionego wniosku pokrzywdzonej osoby lub w wyniku PROWADZONEGO POSTĘPOWANIA o zniesławienie, naruszenie dóbr, z powodu gróźb karalnych itp. Redakcja ma OBOWIĄZEK UDOSTĘPNIĆ (na podstawie pisemnego wniosku) uprawnionym organom dane użytkowników którzy takie komentarze zamieścili oraz usunąć je z publikacji. W pewnych kręgach nastała wręcz moda na ustalanie tożsamości komentujących, więc PONOWNIE APELUJEMY o zamieszczanie przemyślanych komentarzy.
NIE HEJTUJĘ, BO SZANUJĘ !!!