Msza przy ołtarzu polowym

1W niedzielę przy ołtarzu polowym w Borach Kwaśniowskich odbyła się msza święta w intencji Ojczyzny. W nabożeństwie odprawionym przez ks. Marka Plebanka uczestniczyli członkowie Światowego Związku Żołnierzy AK, wierni z parafii Kwaśniów i przedstawiciele samorządu Gminy Klucze: radni, sołtysi oraz wójt Norbert Bień. Przy mszy polowej asystowały poczty sztandarowe – Światowego Związku Żołnierzy AK w Kluczach i Olkuszu oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Kwaśniowie. Podczas kazania ks. Marek Plebanek, proboszcz parafii Kwaśniów, nawiązał do wartości, których nazwy widnieją na sztandarach związku AK: Bóg, Honor, Ojczyzna. Mówił o sile, jaką daje wiara w Boga oraz o tym, że honor zobowiązuje do troski i dbania o Ojczyznę. Przypomniał, że w tamtych trudnych czasach drugiej wojny światowej żołnierze (w tym powstańcy warszawscy) kierowali się właśnie honorem podejmując nierówną walkę z wrogiem.

3

Po nabożeństwie złożono kwiaty pod pomnikiem żołnierzy Armii Krajowej. Kwiaty składali: Wójt Gminy Klucze Norbert Bień, Prezes Okręgu Śląskiego Światowego Związku Żołnierzy AK Janusz Kwapisz oraz mjr Henryk Czerwiński, wiceprezes związku okręgu śląskiego.

Podczas spotkania na Borach Kwaśniowskich prezes Oddziału Światowego Związku Żołnierzy AK w Kluczach, por. Czesław Grzanka został uhonorowany odznaczeniem „Za zasługi dla AK”. Odznaczenie, przyznane przez Okręg Śląski, wręczył por. Grzance prezes okręgu Janusz Kwapisz. O przyznanie tego wyróżnienia wnioskował olkuski oddział związku.

2

Po nabożeństwie zaproszenie goście mieli okazję do wspomnień i dyskusji podczas spotkania w świetlicy, zorganizowanego przez sołtysa Kwasniowa Górnego Grzegorza Smętka, Radę Sołecką i KGW.

Więcej zdjęć tutaj

Rafał Jaworski

Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Przegląd Olkuski nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Komentarze obraźliwe, szkalujące i naruszające ogólnie przyjęte normy współżycia społecznego będą usuwane. Prosimy o rozwagę w formułowaniu wypowiedzi. Chcielibyśmy, żeby dyskusja była rzeczowa i pożyteczna dla innych internautów. Zastrzegamy sobie możliwość usuwania komentarzy, których forma i treść znacznie odbiegają od tematu artykułu, przyjętej etykiety internetowej oraz naszego regulaminu. Jako redakcja szanujemy wolność i swobodę wypowiedzi, ale cenimy sobie również dbałość o kulturę języka
UWAGA: jeśli chcesz zamieszczać komentarze pod własnym imieniem i nazwiskiem musisz się zarejestrować. Rejestracja i używanie awatarów zapobiega także podszywaniu się innych internautów pod wybrany przez Ciebie nick. Komentarze użytkowników ukazują się w czasie rzeczywistym. Zachęcamy do zgłaszania administratorowi komentarzy naruszających regulamin. font-weight: bold; padding: 10px;
Klauzula informacyjna dot. danych osobowych Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż: 1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest AB Media Sp. z o.o., Chrzanów, Wł. Sikorskiego 1f 2) kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - iod@abmedia.com.pl 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu korzystania z usługi ”dodaj komentarz” na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. f ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. jako usprawiedliwionego interesu administratora 4) odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa 5) Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą przez okres 2 lat 6) posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania usunięcia lub ograniczenia przetwarzania 7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego 8) podanie danych osobowych jest dobrowolne
Apelujemy do naszych Czytelników o zamieszczanie przemyślanych komentarzy. Administrator portalu ma obowiązek udostępnić organom państwowym na ich wniosek dane użytkowników zamieszczających groźby karalne, komentarze obraźliwe bądź naruszające dobra osobiste. Nasz portal pozwala na dodawanie komentarzy bez rejestracji apelujemy jednak o niewykorzystywanie "pozornej" anonimowości do obrażania innych osób.
NIE HEJTUJĘ, BO SZANUJĘ !!!