Wyróżnienia za działalność na rzecz społeczeństwa i samorządu

1Wójt Norbert Bień wręczył złote i srebrne wpinki z herbem Gminy Klucze osobom, które podejmowały działania na rzecz dobra społecznego i rozwoju wspólnoty samorządowej. W gronie dwudziestu pięciu wyróżnionych znaleźli się sołtysi, przewodniczące Kół Gospodyń Wiejskich, druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych, przedsiębiorcy i osoby związane z działalnością kulturalną.

4

Okolicznościowymi wpinkami z tarczą herbową Gminy Klucze (złotą lub srebrną) zostali wyróżnieni: sołtysi, którzy pełnią swoje funkcje co najmniej od trzech kadencji - Maria Sierka z Chechła, Jan Domagała z Kolbarku, Barbara Wojnar z Rodak, Maciej Jakubski z Golczowic, Agnieszka Ścigaj z Zalesia Golczowskiego, Marian Mędrek z Bydlina, Alina Kuśmierska z Krzywopłot, Dariusz Rydzyk z Cieślina, przewodniczące Kół Gospodyń Wiejskich – Jadwiga Wróbel z Golczowic, Halina Widełka z Ryczówka, Lucyna Probierz z Bogucina Dużego, Ewa Kruszak z Huciska, Natalia Mermel z Chechła, strażacy – Jan Mól – Komendant Gminny OSP, druhowie Kazimierz Guzik i Czesław Plutka z OSP w Ryczówku, prezesi OSP - Józef Domagała (OSP w Rodakach), Adam Myszor (OSP w Kwaśniowie), Leon Pacia (OSP w Chechle). Wyróznienia otrzymali także: Krzysztof Grzesik – Dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Chorób Płuc w Jaroszowcu, Marcin Cockiewicz – Radny Województwa Małopolskiego, Stanisław Chłosta (przedsiębiorca), Adam Chmura - sołtys Jaroszowca i pracownik Gminnego Ośrodka Kultury, Anna Dudek (kierownik muzyczny zespołów GOK) i Janusz Gaj (członek zespołu „Rodaczanie”).

2

Przypomnijmy, okolicznościowe wpinki z herbem Gminy Klucze zostały po raz pierwszy wręczone przez wójta Norberta Bienia osobom zasłużonym dla samorządu z okazji jubileuszu 25-lecia samorządu terytorialnego w Polsce.

3

Uroczystość wręczenia wpinek odbyła się w Domu Kultury w Jaroszowcu. Gośćmi wydarzenia byli m.in. samorządowcy, strażacy OSP i członkinie kół gospodyń. Przy tej okazji odbył się wykład Waldemara Pieczary z kwartalnika „Moja Wieś” na temat form działalności Kół Gospodyń Wiejskich w naszym kraju. „Moja Wieś” to bezpłatny magazyn poświęcony mieszkańcom wsi, kołom gospodyń wiejskich, kółkom rolniczym i innym organizacjom działającym wokół tradycji i kultury wiejskiej.

5

Po części oficjalnej, jako że spotkanie odbyło się w ostatkowy weekend, był również czas na zabawę. Dla gości uroczystości wystąpiła śląska grupa kabaretowo-muzyczna "Jorgusie", która zabawiła widzów skeczami i zachęcała do wspólnego śpiewania.

Więcej zdjęc tutaj

Rafał Jaworski/UG Klucze

Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Przegląd Olkuski nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Komentarze obraźliwe, szkalujące i naruszające ogólnie przyjęte normy współżycia społecznego będą usuwane. Prosimy o rozwagę w formułowaniu wypowiedzi. Chcielibyśmy, żeby dyskusja była rzeczowa i pożyteczna dla innych internautów. Zastrzegamy sobie możliwość usuwania komentarzy, których forma i treść znacznie odbiegają od tematu artykułu, przyjętej etykiety internetowej oraz naszego regulaminu. Jako redakcja szanujemy wolność i swobodę wypowiedzi, ale cenimy sobie również dbałość o kulturę języka
UWAGA: jeśli chcesz zamieszczać komentarze pod własnym imieniem i nazwiskiem musisz się zarejestrować. Rejestracja i używanie awatarów zapobiega także podszywaniu się innych internautów pod wybrany przez Ciebie nick. Komentarze użytkowników ukazują się w czasie rzeczywistym. Zachęcamy do zgłaszania administratorowi komentarzy naruszających regulamin. font-weight: bold; padding: 10px;
Klauzula informacyjna dot. danych osobowych Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż: 1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest AB Media Sp. z o.o., Chrzanów, Wł. Sikorskiego 1f 2) kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - iod@abmedia.com.pl 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu korzystania z usługi ”dodaj komentarz” na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. f ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. jako usprawiedliwionego interesu administratora 4) odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa 5) Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą przez okres 2 lat 6) posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania usunięcia lub ograniczenia przetwarzania 7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego 8) podanie danych osobowych jest dobrowolne
Apelujemy do naszych Czytelników o zamieszczanie przemyślanych komentarzy. Administrator portalu ma obowiązek udostępnić organom państwowym na ich wniosek dane użytkowników zamieszczających groźby karalne, komentarze obraźliwe bądź naruszające dobra osobiste. Nasz portal pozwala na dodawanie komentarzy bez rejestracji apelujemy jednak o niewykorzystywanie "pozornej" anonimowości do obrażania innych osób.
NIE HEJTUJĘ, BO SZANUJĘ !!!