Jubileusz ODL – uroczyście i… rockowo!

odl jubileusz 1W sobotę w Domu Kultury „Papiernik” świętowano jubileusz Ośrodka Działaj Lokalnie w Kluczach, prowadzonego przez Stowarzyszenie Forum Oświatowe Klucze. Była to okazja do złożenia gratulacji pracownikom i zarządowi ODL, a z drugiej strony, statuetki z podziękowaniami za wsparcie i realizowane projekty otrzymali przedstawiciele samorządu i stowarzyszeń. Jubileusz uświetnił mocny, rockowy występ zespołu „Eder” z Chrzanowa.

W ciągu dziesięciu lat działalności ośrodek DL w Kluczach zrealizował kolejne, udane edycje programu Działaj Lokalnie i udzielił wielu dotacji dla lokalnych podmiotów na projekty realizowane ze wsparciem finansowym programu. Warto wspomnieć, że w ubiegłym roku Ośrodek Działaj Lokalnie w Kluczach został nagrodzony przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności oraz Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce za dobrą praktykę "Regranting szansą na rozwój lokalnych inicjatyw". W ubiegłym roku Ośrodek DL przyznał 20 dotacji na łaczną kwotę 59 tys. złotych!

odl jubileusz 2

Gratulacje z okazji jubileuszu składali goszczący na uroczystości przedstawiciele samorządu, m.in. Wójt Gminy Klucze Norbert Bień i Wójt Gminy Bolesław Krzysztof Dudziński (działalność ODL w Kluczach obejmuje swym zasięgiem również Gminę Bolesław). Listy gratulacyjne i kwiaty składano na ręce Anny Konieczniak – prezes Stowarzyszenia Forum Oświatowe Klucze (organizacji założycielskiej ODL) oraz Igi Szeląg – koordynatora Ośrodka Działaj Lokalnie w Kluczach.

Podczas uroczystego jubileuszu wręczono dyplomy przedstawicielom stowarzyszeń z gmin: Klucze i Bolesław, które z pomocą środków z programu Działaj Lokalnie, w obszarze obu gmin zrealizowały projekty dla lokalnej społeczności. Wyróżniono także przedstawicieli samorządu i innych organizacji, którzy wspierają działalność ośrodka DL w Kluczach.

odl jubileusz 3

Finałem jubileuszu był świetny koncert zespołu „Eder” z Chrzanowa, którego znakiem rozpoznawczym są gitarowe brzmienia nawiązujące do polskiej muzyki rockowej lat 80. Młodzi muzycy są laureatami dwóch konkursów dla debiutujących zespołów: Przeglądu Zespołów Muzycznych Klang (edycja 2015) w ich rodzinnym mieście (Chrzanów) i prestiżowego Life on Stage (2016), który młodym zespołom daje możliwość wystąpienia na Tauron Life Festival Oświęcim. „Eder” zwyciężył także w ubiegłorocznej edycji olkuskiego „Rockowiska”, Przeglądu Zespołów Rockowych, który odbywa się tam cyklicznie. Wielkim wyróżnieniem dla grupy jest zaproszenie na tegoroczne Dni Grzegorza Ciechowskiego do Torunia, imprezy festiwalowej poświęconej zmarłemu liderowi jednej z najsłynniejszych grup rockowych w Polsce – „Republice” (podczas sobotniego koncertu jubileuszowego w Kluczach „Eder” zagrał ml.in. dwa utwory „Republiki”).

Więcej zdjęć tutaj

Rafał Jaworski/UG Klucze

Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Przegląd Olkuski nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Komentarze obraźliwe, szkalujące i naruszające ogólnie przyjęte normy współżycia społecznego będą usuwane. Prosimy o rozwagę w formułowaniu wypowiedzi. Chcielibyśmy, żeby dyskusja była rzeczowa i pożyteczna dla innych internautów. Zastrzegamy sobie możliwość usuwania komentarzy, których forma i treść znacznie odbiegają od tematu artykułu, przyjętej etykiety internetowej oraz naszego regulaminu. Jako redakcja szanujemy wolność i swobodę wypowiedzi, ale cenimy sobie również dbałość o kulturę języka
UWAGA: jeśli chcesz zamieszczać komentarze pod własnym imieniem i nazwiskiem musisz się zarejestrować. Rejestracja i używanie awatarów zapobiega także podszywaniu się innych internautów pod wybrany przez Ciebie nick. Komentarze użytkowników ukazują się w czasie rzeczywistym. Zachęcamy do zgłaszania administratorowi komentarzy naruszających regulamin. font-weight: bold; padding: 10px;
Klauzula informacyjna dot. danych osobowych Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż: 1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest AB Media Sp. z o.o., Chrzanów, Wł. Sikorskiego 1f 2) kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - iod@abmedia.com.pl 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu korzystania z usługi ”dodaj komentarz” na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. f ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. jako usprawiedliwionego interesu administratora 4) odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa 5) Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą przez okres 2 lat 6) posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania usunięcia lub ograniczenia przetwarzania 7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego 8) podanie danych osobowych jest dobrowolne
Apelujemy do naszych Czytelników o zamieszczanie przemyślanych komentarzy. Administrator portalu ma obowiązek udostępnić organom państwowym na ich wniosek dane użytkowników zamieszczających groźby karalne, komentarze obraźliwe bądź naruszające dobra osobiste. Nasz portal pozwala na dodawanie komentarzy bez rejestracji apelujemy jednak o niewykorzystywanie "pozornej" anonimowości do obrażania innych osób.
NIE HEJTUJĘ, BO SZANUJĘ !!!