Budżet Obywatelski Olkusza 2019 - lista zadań

Ogłoszenie UMiG
Prezentujemy pełną listę propozycji zadań do piątej edycji Budżetu Obywatelskiego. Głosowanie odbędzie się od 1 października do 12 października 2018 r. Już teraz gorąco zachęcamy do aktywnego udziału!

Olkuski biznes w motoryzacyjnym rozkwicie

Ogłoszenie UMiG Olkusz
Docelowo 700 osób znajdzie zatrudnienie w nowym zakładzie firmy PLAST-MET Automotive Systems Sp. z o.o., który powstaje przy ul. Wspólnej w Olkuszu, na terenie Olkuskiej Strefy Aktywności Gospodarczej. Zakończenie pierwszego etapu inwestycji – szacowanej w całości na ok. 400 milionów złotych – planowane jest już w pierwszym kwartale przyszłego roku. Prezes firmy Adam Żyła zaprosił burmistrza Romana Piaśnika, aby pokazać dotychczasowe postępy prac budowlanych i przedstawić potencjał nowej fabryki.

Kolejne inwestycje w Gminie Olkusz gotowe

Trwają odbiory prac zaplanowanych do realizacji na ten rok. W ostatnim czasie do użytku oddano wiele wyczekiwanych na terenie miasta i sołectw inwestycji. Na terenie Szkoły Podstawowej Nr 5 najmłodsi olkuszanie będą mogli korzystać z nowego placu zabaw, a mieszkańcy ul. Krucza Góra cieszą się z kolejnego odcinka drogi. Inwestycje drogowe zakończone zostały też w Niesułowicach, Braciejówce, Gorenicach, Zawadzie, Zedermanie, Osieku, czy w Żuradzie.

Burmistrz Olkusza odznaczony przez kombatantów

Olkuski burmistrz Roman Piaśnik został odznaczony Brązowym Krzyżem Związku Żołnierzy Wojska Polskiego. Medal wręczyli członkowie Koła „Ziemi Olkuskiej" ZŻWP. Jest to drugie w ciągu ostatnich lat wyróżnienie dla włodarza miasta za propagowanie postaw patriotycznych i przychylność działaniom związanym z upamiętnieniem historii Polski, w tym współpracę z olkuskimi kombatantami.

Europejskie Dni Dziedzictwa – dla Niepodległej

15 i 16 września Olkusz po raz kolejny dołączy do obchodzonych w całej Polsce Europejskich Dni Dziedzictwa. W tym roku hasłem przewodnim jest „Niepodległa dla wszystkich” i zgodnie z duchem tego hasła Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu wraz z partnerami zaprasza wszystkich mieszkańców do udziału w zaplanowanych wydarzeniach.