Budżet Obywatelski 2018 - lista zadań

Ogłoszenie UMiG
Prezentujemy pełną listę propozycji zadań do trzeciej edycji Budżetu Obywatelskiego. Głosowanie odbędzie się od 25 września do 6 października 2017 r. Już teraz gorąco zachęcamy do aktywnego udziału!

Pół miliona złotych na drogę w Braciejówce i Troksie

Ogłoszenie UMiG Olkusz
500 tysięcy złotych dołoży Gmina Olkusz do przebudowy drogi powiatowej przebiegającej przez Troks, Braciejówkę, Jangrot i Trzyciąż. Po burzliwej dyskusji, decyzję o udzieleniu pomocy finansowej Powiatowi Olkuskiemu podjęli w miniony wtorek radni miejscy. Jest to kolejna suma pieniędzy przekazana w ostatnim czasie na zadania drogowe w obrębie traktów zarządzanych przez powiat i – jak dotąd – największa.

Od stycznia nowe stawki za odbiór śmieci

Ogłoszenie UMiG Olkusz
Od 1 stycznia 2018 roku mieszkańców Gminy Olkusz czeka zmiana opłaty za śmieci. Jest to pierwsza od 4 lat, a więc od początku funkcjonowania nowych zasad gospodarki odpadami, podwyżka opłat. Dotychczas wynosiła ona 7 zł w przypadku odpadów segregowanych i 14 zł niesegregowanych. Od nowego roku będzie to odpowiednio 9,50 zł i 16,50 zł.

Wyjątkowa olkuska seniorka

Stefania Marczewska z Olkusza wychowała 6 dzieci i większość życia poświęciła ciężkiej pracy przy gospodarstwie. Pomimo wielu różnych doświadczeń życiowych, jest niezwykle pogodna i zawsze uśmiechnięta. Nie skarży się na nic. Nigdy nie była chora, a jej córka nie pamięta nawet, żeby jej mama miała chociaż katar. W wolnym czasie, a ma go całkiem sporo, pani Stefania czyta książki lub ogląda telewizję.

Szkoły gotowe na nowy rok szkolny

Ogłoszenie UMiG Olkusz
Dobiegają już końca zaplanowane na okres wakacyjny remonty w przedszkolach i szkołach, dla których organem prowadzącym jest Gmina Olkusz. Łącznie władze Olkusza przeznaczyły na ten cel blisko 2,4 miliona złotych. Wraz z nowym rokiem szkolnym wielu uczniów rozpocznie naukę w nowych salach lekcyjnych lub w pomieszczeniach wyremontowanych.