Powalczmy dla Olkusza!

Już po raz piąty mieszkańcy wszystkich miejscowości, w których odbędzie się Orszak Trzech Króli 2018, będą mogli wygrać dla swojego Orszaku wielbłąda!

Diamentowe i kamienne rocznice ślubu w Olkuszu

23 pary, dziesiątki lat przeżytych razem, miliony wspólnych wspomnień. Do niecodziennego spotkania doszło 9 listopada w Urzędzie Miasta i Gminy w Olkuszu. Burmistrz Roman Piaśnik zaprosił do magistratu pary, które w 2017 roku obchodziły rocznicę 60 i 70 lat pożycia małżeńskiego.

Olkusz laureatem konkursu Tour de Pologne

Dużym wyróżnieniem dla Srebrnego Miasta jest zdobycie tytułu laureata w konkursie na „Najpiękniejsze miasto 74. Tour de Pologne". Olkusz znalazł się wśród trójki nominowanych w kategorii miasto premii – obok Siemianowic i Bielska Białej. Przechodni puchar multimedialny trafił do Bielska, jednak samo znalezienie się w ogólnopolskiej czołówce jest dużą nagrodą nie tylko dla organizatorów imprezy w Olkuszu, ale przede wszystkim dla kibiców. Na ręce burmistrza Romana Piaśnika i dyrektora MOSiR-u Dariusza Murawskiego gratulacje przekazał Czesław Lang, dyrektor generalny wyścigu.

Magicy piłki w Olkuszu

Warto wybrać się w piątek i sobotę (17-18 listopada) do olkuskiej Hali Sportowo-Widowiskowej MOSiR, gdzie będą rozgrywane Mistrzostwa Polski Freestyle Football 2017.

Burmistrz Roman Piaśnik najpopularniejszy w Małopolsce

Olkuski burmistrz Roman Piaśnik po raz drugi z rzędu zdobył tytuł Najpopularniejszego Burmistrza Małopolski. Ilość głosów oddanych przez mieszkańców pozwoliła mu na zdobycie pierwszego miejsca w całym regionie i zostawienie konkurencji daleko w tyle. Włodarz Srebrnego miasta odebrał honorowe insygnia w Krakowie z rąk Kazimierza Barczyka, przewodniczącego Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski oraz Małgorzaty Cetery-Bulki, prezes „Gazety Krakowskiej".