Tour de Pologne w Olkuszu już 1 sierpnia!

tour de pologne olkusz 2016 42Ogłoszenie UMiG Olkusz
Srebrne Miasto przygotowuje się do przywitania najlepszych kolarzy. 1 sierpnia podczas IV etapu wyścigu Tour de Pologne zmierzą się oni na trasie z Zawiercia do Zabrza. W Olkuszu będą parę minut przed godziną 14:00, jednak kibice zaproszeni są do wspólnej zabawy już od godziny 11:00. W tym roku w Srebrnym Grodzie odbędą się dwie premie specjalne: górska zlokalizowana na podjeździe na ulicy 29 Listopada oraz lotna odbywająca się na płycie rynku.

 

- Cieszę się, że ten światowej rangi wyścig kolejny raz zawita do Srebrnego Miasta. Tegoroczna edycja jest dla nas wyjątkowa, gdyż w Olkuszu zlokalizowane zostały dwie premie. To świetna okazja dla Olkusza na pokazanie walorów miasta. Jestem przekonany, że wydarzenie spotka się z miłym przyjęciem przez mieszkańców oraz gości. Serdecznie zapraszam do wspólnego kibicowania – mówi burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik.

plakat tour de pologne2017

Imprezy towarzyszące na olkuskim rynku zaplanowane są już od godziny 11:00. W planie są m.in. liczne gry i zabawy dla najmłodszych, Kapslowy Wyścig Pokoju, występy wokalistów na scenie, Parada Dogonić Peleton oraz konkursy organizowane przy stoisku promocyjnym Gminy Olkusz. Ponadto Olkusz powalczy o tytuł Najpiękniejszego miasta Tour de Pologne. Oceniane będą stroje kibiców oraz dekoracje na trasie wyścigu.

tdp podpisanie umowy 29

– Olkusz jest wspaniałym miejscem dla wyścigu Tour de Pologne. Już przy samym wjeździe do miasta wyraźnie widać, że jest ono bardzo czyste i uporządkowane. Wszystkie szczegóły organizacyjne są tu zawsze dopięte na ostatni guzik. Najważniejsze jednak, że w Olkuszu nigdy nie zawiedli kibice, licznie i aktywnie dopingujący zawodników – tak Srebrne Miasto komplementował w dniu podpisania umowy partnerskiej Czesław Lang, Dyrektor Generalny Lang Team.

ulotka tour the pologne2017

Premia lotna zlokalizowana jest na 22,9 km. trasy IV etapu Tour de Pologne. Około godziny 13:40 planowany jest przyjazd kolumny reklamowej. Sami kolarze na rynku zjawią się kilka minut przed 14:00. Do Olkusza wjadą od strony Klucz – ulicą 20 Straconych, następnie przetną DK 94 wjeżdżając w ulicę Mickiewicza, następnie pojadą ulicą Szpitalną, Basztową, okrążą Rynek (premia lotna), wyjadą ulicą Żuradzką w Szpitalną, dalej wiaduktem w stronę Chrzanowa. Na wysokości skrzyżowania z ul. Kamyk zlokalizowana będzie premia górska.

ulotka tour the pologne2017 b

Przypominamy, że w dniu wyścigu oraz dzień przed nim należy liczyć się z utrudnieniami w ruchu na trasie przejazdu kolarzy. Od godz. 18:00 31 lipca do godz. 18:00 1 sierpnia będzie obowiązywał zakaz ruchu w rynku i uliczkach dochodzących do rynku. Natomiast w trakcie wyścigu niemożliwy będzie przejazd ulicami Górniczą, 20 Straconych, Mickiewicza, Szpitalną oraz 29 Listopada w kierunku Chrzanowa.

UMiG Olkusz

Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Przegląd Olkuski nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Komentarze obraźliwe, szkalujące i naruszające ogólnie przyjęte normy współżycia społecznego będą usuwane. Prosimy o rozwagę w formułowaniu wypowiedzi. Chcielibyśmy, żeby dyskusja była rzeczowa i pożyteczna dla innych internautów. Zastrzegamy sobie możliwość usuwania komentarzy, których forma i treść znacznie odbiegają od tematu artykułu, przyjętej etykiety internetowej oraz naszego regulaminu. Jako redakcja szanujemy wolność i swobodę wypowiedzi, ale cenimy sobie również dbałość o kulturę języka
UWAGA: jeśli chcesz zamieszczać komentarze pod własnym imieniem i nazwiskiem musisz się zarejestrować. Rejestracja i używanie awatarów zapobiega także podszywaniu się innych internautów pod wybrany przez Ciebie nick. Komentarze użytkowników ukazują się w czasie rzeczywistym. Zachęcamy do zgłaszania administratorowi komentarzy naruszających regulamin.
Apelujemy do naszych Czytelników o zamieszczanie przemyślanych komentarzy. Administrator portalu ma obowiązek udostępnić organom państwowym na ich wniosek dane użytkowników zamieszczających groźby karalne, komentarze obraźliwe bądź naruszające dobra osobiste. Nasz portal pozwala na dodawanie komentarzy bez rejestracji apelujemy jednak o niewykorzystywanie "pozornej" anonimowości do obrażania innych osób.
Do wszystkich którzy NIE ZROZUMIELI zamieszczonego powyżej apelu: zapewne zauważyli Państwo, że zostaliśmy zmuszeni do usunięcia niektórych komentarzy z naszej strony. Nie jest to wyrazem naszej cenzury, próby ograniczania prawa do merytorycznej dyskusji czy też wolności wypowiedzi, lecz jedynie stosowaniem się do przepisów obowiązującego prawa. Komentarze są usuwane na podstawie uzasadnionego wniosku pokrzywdzonej osoby lub w wyniku PROWADZONEGO POSTĘPOWANIA o zniesławienie, naruszenie dóbr, z powodu gróźb karalnych itp. Redakcja ma OBOWIĄZEK UDOSTĘPNIĆ (na podstawie pisemnego wniosku) uprawnionym organom dane użytkowników którzy takie komentarze zamieścili oraz usunąć je z publikacji. W pewnych kręgach nastała wręcz moda na ustalanie tożsamości komentujących, więc PONOWNIE APELUJEMY o zamieszczanie przemyślanych komentarzy.
NIE HEJTUJĘ, BO SZANUJĘ !!!