W drodze do bezpiecznej komunikacji ul. Wspólnej

wspólna 2Ogłoszenie UMiG
Wraz z rozwojem firm zlokalizowanych w Olkuskiej Strefie Aktywności Gospodarczej powraca temat przebudowy skrzyżowania ulicy Wspólnej z drogą krajową nr 94. Rosnący ruch samochodowy sprawia bowiem, że w godzinach szczytu kierowcy mają trudności z bezpiecznym i płynnym włączeniem się do ruchu. O niezwłoczne podjęcie działań przez zarządcę drogi krajowej – Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad – zaapelował burmistrz Roman Piaśnik.


Rozwój olkuskiego biznesu jest szansą nie tylko na wyższe zyski samych przedsiębiorców, ale również lepsze warunki pracy mieszkańców Miasta i Gminy Olkusz. Duży potencjał w tym zakresie generują tereny zlokalizowane w Olkuskiej Strefie Aktywności Gospodarczej przy ulicy Wspólnej. Z powodzeniem działają tam i rozwijają się firmy o uznanej renomie na rynku krajowym oraz europejskim. Kłopot dla przedsiębiorców i ich klientów stanowi skrzyżowanie z „krajówką”, które już teraz wymaga przebudowy.

 

- Już teraz skrzyżowanie drogi krajowej nr 94 z ulicą Wspólną sprawia wiele uciążliwości w ruchu pojazdów. W godzinach porannych oraz popołudniowych – w związku z przyjazdem oraz odjazdem pracowników firm zlokalizowanych przy ul. Wspólnej – ruch w obrębie skrzyżowania jest szczególnie wzmożony. Największe problemy mają kierowcy skręcający w ulicę Wspólną z pasa drogi krajowej 94, który prowadzi w stronę Katowic. Kłopot pojawia się również przy próbie włączenia się do ruchu na drodze krajowej nr 94 kierowców z ulicy Wspólnej – dostrzega komunikacyjne bolączki problematycznego skrzyżowania włodarz Olkusza Roman Piaśnik.

wspólna 1

Ulica Wspólna w Olkuszu jest co prawda drogą gminną, jednak o rozwiązaniach komunikacyjnych na skrzyżowaniu z drogą krajową zdecyduje GDDKiA. Włodarz Olkusza skierował w tej sprawie oficjalne pismo do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, która jest zarządcą drogi krajowej nr 94. Zgodnie z przepisami, w przypadku przebudowy skrzyżowania dróg różnego rzędu, podmiotem decydującym oraz odpowiedzialnym za planowanie i przebieg robót staje się administrator drogi o wyższej klasie.

Apel burmistrza Romana Piaśnika ma dużą szansę na pozytywną odpowiedź, ponieważ Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad planuje realizację zadania rozbudowy drogi krajowej nr 94 na odcinku w Olkuszu. Szczegóły inwestycji nie są jeszcze znane, dlatego tym ważniejszy okazuje się głos władz miasta już teraz – na etapie planowania przyszłych prac. Daje to szansę na skuteczny wpływ na wybierane do realizacji rozwiązania komunikacyjne.

- W imieniu mieszkańców Olkusza oraz pracowników firm zlokalizowanych przy ulicy Wspólnej zwracam się z prośbą, by na etapie projektowania rozbudowy drogi krajowej nr 94 zwrócono szczególną uwagę na poprawę bezpieczeństwa oraz płynności ruchu w obrębie skrzyżowania z ulicą Wspólną – podkreślał w oficjalnej korespondencji Roman Piaśnik. – Deklaruję pomoc oraz chęć uczestnictwa w spotkaniach planowanych w związku z realizacją rozbudowy drogi krajowej nr 94 – zapowiedział burmistrz.

UMiG Olkusz

Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Przegląd Olkuski nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Komentarze obraźliwe, szkalujące i naruszające ogólnie przyjęte normy współżycia społecznego będą usuwane. Prosimy o rozwagę w formułowaniu wypowiedzi. Chcielibyśmy, żeby dyskusja była rzeczowa i pożyteczna dla innych internautów. Zastrzegamy sobie możliwość usuwania komentarzy, których forma i treść znacznie odbiegają od tematu artykułu, przyjętej etykiety internetowej oraz naszego regulaminu. Jako redakcja szanujemy wolność i swobodę wypowiedzi, ale cenimy sobie również dbałość o kulturę języka
UWAGA: jeśli chcesz zamieszczać komentarze pod własnym imieniem i nazwiskiem musisz się zarejestrować. Rejestracja i używanie awatarów zapobiega także podszywaniu się innych internautów pod wybrany przez Ciebie nick. Komentarze użytkowników ukazują się w czasie rzeczywistym. Zachęcamy do zgłaszania administratorowi komentarzy naruszających regulamin.
Apelujemy do naszych Czytelników o zamieszczanie przemyślanych komentarzy. Administrator portalu ma obowiązek udostępnić organom państwowym na ich wniosek dane użytkowników zamieszczających groźby karalne, komentarze obraźliwe bądź naruszające dobra osobiste. Nasz portal pozwala na dodawanie komentarzy bez rejestracji apelujemy jednak o niewykorzystywanie "pozornej" anonimowości do obrażania innych osób.
Do wszystkich którzy NIE ZROZUMIELI zamieszczonego powyżej apelu: zapewne zauważyli Państwo, że zostaliśmy zmuszeni do usunięcia niektórych komentarzy z naszej strony. Nie jest to wyrazem naszej cenzury, próby ograniczania prawa do merytorycznej dyskusji czy też wolności wypowiedzi, lecz jedynie stosowaniem się do przepisów obowiązującego prawa. Komentarze są usuwane na podstawie uzasadnionego wniosku pokrzywdzonej osoby lub w wyniku PROWADZONEGO POSTĘPOWANIA o zniesławienie, naruszenie dóbr, z powodu gróźb karalnych itp. Redakcja ma OBOWIĄZEK UDOSTĘPNIĆ (na podstawie pisemnego wniosku) uprawnionym organom dane użytkowników którzy takie komentarze zamieścili oraz usunąć je z publikacji. W pewnych kręgach nastała wręcz moda na ustalanie tożsamości komentujących, więc PONOWNIE APELUJEMY o zamieszczanie przemyślanych komentarzy.
NIE HEJTUJĘ, BO SZANUJĘ !!!