Olkusz pięknieje

1Ogłoszenie UMiG Olkusz
Na rogatkach Olkusza zostały umieszczone nowe znaki witające przyjezdnych. Centralna część rynku w okolicach dawnego ratusza oraz budynek olkuskiego magistratu mają nową iluminację, a nad wejściem zamieszczono litery z napisem Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu. W klombach i donicach, o które dba gmina, pojawiły się piękne kompozycje kwiatowe. A wszystko po to, żeby miasto miało jeszcze bardziej estetyczny i przyjazny wygląd.

5

- Dociera do nas wiele pozytywnych sygnałów od mieszkańców i osób goszczących w naszym mieście, którym podoba się, że kwestie związane z czystością i estetyką miasta są dla nas bardzo ważne. Nowe zagospodarowanie wiosennych kwiatów zrobiło spore wrażenie, co bardzo nas cieszy. W połączeniu z odnowioną elewacją magistratu, oświetleniem i innymi elementami małej architektury zabytkowy rynek staje się miejscem chętnie odwiedzanym podczas spacerów – komentuje Roman Piaśnik, burmistrz Olkusza. – W najbliższej przyszłości w przestrzeni miejskiej pojawi się jeszcze wiele zmian – dodaje włodarz Srebrnego Miasta.

2

Podczas wieczornych spacerów w sercu miasta można podziwiać nową iluminację wejścia do podziemi ratusza (w którym niebawem powstanie podziemne muzeum), a także sceny i amfiteatru oraz budynku magistratu. Lampy oraz światła punktowe sprawiły, że uwydatnione zostały walory architektoniczne odnowionej niedawno elewacji. Dzięki dodatkowemu oświetleni budynek nabrał nastrojowego wyglądu. Nowego charakteru dodał srebrny napis Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu wykonany ze srebrnych liter o stylowym kroju.

4

Uwagę w rynku oraz na wielu olkuskich ulicach zwracają kwiaty. Posadzone z pierwszymi dniami wiosny bratki są sukcesywnie zastępowane kolorowymi kompozycjami kwiatów i bylin. W pobliżu magistratu posadzono kwiaty biało-czerwone, nawiązując w ten sposób do 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

6

Cztery nowe pylony promujące Olkusz – tak zwane witacze - zostały zamontowane na drogach wjazdowych Srebrnego Miasta. Zastąpiły one wysłużone już znaki, które służyły przez ostatnich kilkanaście lat. Konstrukcja znaków została wykonana z solidnych materiałów, odpornych na niekorzystne warunki atmosferyczne. Projekt utrzymany jest w kolorystyce, w jakiej została opracowana identyfikacja wizualna Olkusza – srebro, złoto i biel. W centralnym punkcie witacza zamieszczono logo, a poniżej hasła „Zatrzymaj się w Srebrnym Mieście” (od strony wjazdowej) oraz „Zapraszamy ponownie”.

UMiG Olkusz

3

Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Przegląd Olkuski nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Komentarze obraźliwe, szkalujące i naruszające ogólnie przyjęte normy współżycia społecznego będą usuwane. Prosimy o rozwagę w formułowaniu wypowiedzi. Chcielibyśmy, żeby dyskusja była rzeczowa i pożyteczna dla innych internautów. Zastrzegamy sobie możliwość usuwania komentarzy, których forma i treść znacznie odbiegają od tematu artykułu, przyjętej etykiety internetowej oraz naszego regulaminu. Jako redakcja szanujemy wolność i swobodę wypowiedzi, ale cenimy sobie również dbałość o kulturę języka
UWAGA: jeśli chcesz zamieszczać komentarze pod własnym imieniem i nazwiskiem musisz się zarejestrować. Rejestracja i używanie awatarów zapobiega także podszywaniu się innych internautów pod wybrany przez Ciebie nick. Komentarze użytkowników ukazują się w czasie rzeczywistym. Zachęcamy do zgłaszania administratorowi komentarzy naruszających regulamin. font-weight: bold; padding: 10px;
Klauzula informacyjna dot. danych osobowych Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż: 1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest AB Media Sp. z o.o., Chrzanów, Wł. Sikorskiego 1f 2) kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - iod@abmedia.com.pl 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu korzystania z usługi ”dodaj komentarz” na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. f ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. jako usprawiedliwionego interesu administratora 4) odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa 5) Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą przez okres 2 lat 6) posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania usunięcia lub ograniczenia przetwarzania 7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego 8) podanie danych osobowych jest dobrowolne
Apelujemy do naszych Czytelników o zamieszczanie przemyślanych komentarzy. Administrator portalu ma obowiązek udostępnić organom państwowym na ich wniosek dane użytkowników zamieszczających groźby karalne, komentarze obraźliwe bądź naruszające dobra osobiste. Nasz portal pozwala na dodawanie komentarzy bez rejestracji apelujemy jednak o niewykorzystywanie "pozornej" anonimowości do obrażania innych osób.
NIE HEJTUJĘ, BO SZANUJĘ !!!