Olkusz pięknieje

1Ogłoszenie UMiG Olkusz
Na rogatkach Olkusza zostały umieszczone nowe znaki witające przyjezdnych. Centralna część rynku w okolicach dawnego ratusza oraz budynek olkuskiego magistratu mają nową iluminację, a nad wejściem zamieszczono litery z napisem Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu. W klombach i donicach, o które dba gmina, pojawiły się piękne kompozycje kwiatowe. A wszystko po to, żeby miasto miało jeszcze bardziej estetyczny i przyjazny wygląd.

5

- Dociera do nas wiele pozytywnych sygnałów od mieszkańców i osób goszczących w naszym mieście, którym podoba się, że kwestie związane z czystością i estetyką miasta są dla nas bardzo ważne. Nowe zagospodarowanie wiosennych kwiatów zrobiło spore wrażenie, co bardzo nas cieszy. W połączeniu z odnowioną elewacją magistratu, oświetleniem i innymi elementami małej architektury zabytkowy rynek staje się miejscem chętnie odwiedzanym podczas spacerów – komentuje Roman Piaśnik, burmistrz Olkusza. – W najbliższej przyszłości w przestrzeni miejskiej pojawi się jeszcze wiele zmian – dodaje włodarz Srebrnego Miasta.

2

Podczas wieczornych spacerów w sercu miasta można podziwiać nową iluminację wejścia do podziemi ratusza (w którym niebawem powstanie podziemne muzeum), a także sceny i amfiteatru oraz budynku magistratu. Lampy oraz światła punktowe sprawiły, że uwydatnione zostały walory architektoniczne odnowionej niedawno elewacji. Dzięki dodatkowemu oświetleni budynek nabrał nastrojowego wyglądu. Nowego charakteru dodał srebrny napis Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu wykonany ze srebrnych liter o stylowym kroju.

4

Uwagę w rynku oraz na wielu olkuskich ulicach zwracają kwiaty. Posadzone z pierwszymi dniami wiosny bratki są sukcesywnie zastępowane kolorowymi kompozycjami kwiatów i bylin. W pobliżu magistratu posadzono kwiaty biało-czerwone, nawiązując w ten sposób do 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

6

Cztery nowe pylony promujące Olkusz – tak zwane witacze - zostały zamontowane na drogach wjazdowych Srebrnego Miasta. Zastąpiły one wysłużone już znaki, które służyły przez ostatnich kilkanaście lat. Konstrukcja znaków została wykonana z solidnych materiałów, odpornych na niekorzystne warunki atmosferyczne. Projekt utrzymany jest w kolorystyce, w jakiej została opracowana identyfikacja wizualna Olkusza – srebro, złoto i biel. W centralnym punkcie witacza zamieszczono logo, a poniżej hasła „Zatrzymaj się w Srebrnym Mieście” (od strony wjazdowej) oraz „Zapraszamy ponownie”.

UMiG Olkusz

3


Komentowanie dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się lub załóż nowe konto.