Wielofunkcyjne boisko w Zedermanie już gotowe

boisko zederman 7

Dobre wiadomości w ostatnim czasie często trafiają do mieszkańców Zedermana. W lipcu Zederman został odznaczony tytułem Nowatorska Małopolska Wieś, za który sołectwo otrzyma 60 tys. złotych z budżetu województwa. Kolejną informacją, która ucieszy lokalną społeczność, jest zakończenie prac polegających na budowie wielofunkcyjnego boiska za szkołą. Łączna wartość robót to blisko 400 tys. zł, z czego ponad 153 tys. zł dołożyło Województwo Małopolskie w ramach programu Małopolskie boiska.

- W Zedermanie powstał obiekt bardzo nowoczesny, który latami będzie służył mieszkańcom sołectwa – nie tylko tym najmłodszym, ale również i dorosłym, szukającym aktywnych form spędzania wolnego czasu. Cieszą również pozyskane na ten cel środki z Województwa Małopolskiego, dzięki czemu boisko mogliśmy wybudować nie idąc na żadne ustępstwa dotyczące jego jakości – komentuje Roman Piaśnik, burmistrz Olkusza.

boisko zederman 4

W ramach zadania powstało wielofunkcyjne boisko: do piłki ręcznej o wymiarach 40x20 m, dwa boiska do koszykówki o wymiarach 22x11,82 m, boisko do piłki siatkowej o wymiarach 18 x 9 m i boisko do tenisa ziemnego o wymiarach 23,77x10,97 m. Całość została pokryta nawierzchnią poliuretanową typu natryskowego, a pobocza wyplantowano i obsiano trawą.

boisko zederman 2

- To doskonała wiadomość dla mieszkańców naszego sołectwa, gdyż brakowało nam takiego obiektu, który poszerzyłby ofertę czasu wolnego przede wszystkim dla dzieci i młodzieży, ale również dorosłych. Kiedyś uczniowie Szkoły Podstawowej w Zedermanie śpiewali „dla nas boisko to jest wszystko!”, dziś ich marzenie się spełniło, za co bardzo serdecznie dziękuję wszystkim zaangażowanych w tę inicjatywę – mówi Sabina Gęgotek, sołtys Zedermana i jednocześnie prezes Stowarzyszenia Zederman, które bardzo aktywnie zaangażowało się w ten projekt.

UMiG Olkusz

 

Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Przegląd Olkuski nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Komentarze obraźliwe, szkalujące i naruszające ogólnie przyjęte normy współżycia społecznego będą usuwane. Prosimy o rozwagę w formułowaniu wypowiedzi. Chcielibyśmy, żeby dyskusja była rzeczowa i pożyteczna dla innych internautów. Zastrzegamy sobie możliwość usuwania komentarzy, których forma i treść znacznie odbiegają od tematu artykułu, przyjętej etykiety internetowej oraz naszego regulaminu. Jako redakcja szanujemy wolność i swobodę wypowiedzi, ale cenimy sobie również dbałość o kulturę języka
UWAGA: jeśli chcesz zamieszczać komentarze pod własnym imieniem i nazwiskiem musisz się zarejestrować. Rejestracja i używanie awatarów zapobiega także podszywaniu się innych internautów pod wybrany przez Ciebie nick. Komentarze użytkowników ukazują się w czasie rzeczywistym. Zachęcamy do zgłaszania administratorowi komentarzy naruszających regulamin. font-weight: bold; padding: 10px;
Klauzula informacyjna dot. danych osobowych Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż: 1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest AB Media Sp. z o.o., Chrzanów, Wł. Sikorskiego 1f 2) kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - iod@abmedia.com.pl 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu korzystania z usługi ”dodaj komentarz” na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. f ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. jako usprawiedliwionego interesu administratora 4) odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa 5) Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą przez okres 2 lat 6) posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania usunięcia lub ograniczenia przetwarzania 7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego 8) podanie danych osobowych jest dobrowolne
Apelujemy do naszych Czytelników o zamieszczanie przemyślanych komentarzy. Administrator portalu ma obowiązek udostępnić organom państwowym na ich wniosek dane użytkowników zamieszczających groźby karalne, komentarze obraźliwe bądź naruszające dobra osobiste. Nasz portal pozwala na dodawanie komentarzy bez rejestracji apelujemy jednak o niewykorzystywanie "pozornej" anonimowości do obrażania innych osób.
NIE HEJTUJĘ, BO SZANUJĘ !!!