Barbórkowy gość

4 grudnia był wyjątkowo obfity w wydarzenia w Przedszkolu nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego, gdyż oprócz obchodów Dnia Pietruszki i rozstrzygnięcia konkursu na najpiękniejszą ozdobę świąteczną w przedszkolnych progach pojawił się najprawdziwszy górnik!

Sukces uczniów I LO w Olkuszu

Dnia 8 grudnia 2017 r. odbył się Finał VII Powiatowego Konkursu Fotograficznego pt. „Moje miasto i mój region w obiektywie – miejsca magiczne, miejsca tajemne”. Tym razem docenieni zostali artyści - uczniowie pasjonujący się fotografią - poszukujący, obserwujący świat, dociekliwi i wrażliwi na piękno.

Szopka – najpiękniejsza ozdoba świąteczna

Druga już edycja konkursu na najpiękniejszą ozdobę świąteczną odbyła się w Przedszkolu nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego i zgromadziła ponad trzydzieści prac (dwadzieścia czworo uczestników w kilku przypadkach wykonało więcej niż jedną pracę).

Listopad miesiącem Juliana Tuwima

Listopad został ogłoszony przez Przedszkole nr 7 - Miesiącem Juliana Tuwima. Dzieci ze wszystkich grup wiekowych poznawały bohaterów jego wierszy. Nauczycielki czytały ulubione utwory dzieci, włączały słuchowiska, utwory w wersjach muzycznych itp.