Jestem sobie przedszkolaczek…

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka 20 września jest już na stałe wpisany w kalendarz imprez Przedszkola nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego. Do tej pory sprzyjająca aura pozwalała wyjść przedszkolakom w kolorowym pochodzie na olkuski rynek i tam bawić się i śpiewać zaznaczając swoją obecność w społeczności Olkusza. Niestety w tym roku zimno i padający deszcz zatrzymał „Kornelowców” w przedszkolu, ale nie zatrzymał w zabawie! Jak co roku przedszkolaki odwiedził Koziołek Matołek, który razem z nimi śpiewał i tańczył, a także częstował owocami i słodyczami. Na koniec zaś wypuścił w niebo pęk balonów, które uświetniły imprezę. Cały dzień zaś upłynął pod znakiem wspólnych zabaw z wychowawczyniami, a królowały ulubione „Gąski, gąski do domu” i „Jawor, jawor”.

Przedszkole nr 3 (Anna Kaziród)

Jak przygoda, to tylko w Warszawie

Dnia 15 maja 2017 r. odbyła się trzydniowa wycieczka do Warszawy. Grupa liczyła 16 uczniów (13 uczniów Szkoły Zawodowej, 3 uczniów Szkoły Podstawowej oraz nauczyciele: Anna Chwastek, Anna Stefańska, Edyta Świda. Wcześnie rano bo o 5.45 zebraliśmy na parkingu pod olkuską Biedronką, by wyruszyć na kilkugodzinną podróż do naszej stolicy.

Wycieczka do ZOO

Dnia 14.06.2017 r. uczniowie naszej szkoły odwiedzili Ogród Zoologiczny w Chorzowie. Przemierzając alejki ogrodu, oglądaliśmy niespotykane na co dzień zwierzęta, pochodzące z różnych stron świata. Największym zainteresowaniem cieszyły się słonie i żyrafy, które podziwialiśmy aż dwukrotnie.

Wycieczka do Krynicy - Zdroju

W dniach 30.05.2017-02.06.2017 grupa 10 uczniów z dwoma opiekunami uczestniczyła w 4 dniowej (dofinasowanej przez sponsorów) wycieczce „PODRÓŻ ZA JEDEN UŚMIECH” – Krynica Zdrój 2017 – tym razem w piękne nasze góry. Założenia wycieczki kolejny raz pękały w szwach. Przede wszystkim spacery górskie, wyjazd kolejką gondolową, zejście piesze z Jaworzyny Krynickiej, rekreacja, odpoczynek, grill, relaks….

Dzień Mamy

Coroczne święto z okazji Dnia Mamy miało miejsce w naszej szkole 26 maja. Uczniowie zaprezentowali przedstawienie J. Tuwima pt.: „Rzepka” a potem…, gdzie nie spojrzałeś tam żabka skakała, albo bociek dumnie kroczył...