Dzień Edukacji Narodowej

16.10.2017 r. w Przedszkolu nr 7 w Olkuszu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Przedszkolaki z grupy IV „Kotki” przedstawiły program artystyczny dla wszystkich pracowników przedszkola. Dużo radości sprawił im taniec „Czekolada” z pomponami. Dzieci wręczyły własnoręcznie przygotowane breloczki - żółte uśmiechnięte buźki.

Odwiedziny strażnika miejskiego

We wtorek, 17 października, w Przedszkolu nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego pojawił się dawno oczekiwany gość - strażnik miejski, a prywatnie tata Kuby Kocjana z grupy "Jagódki". Odwiedził przedszkolaki, aby opowiedzieć im o zasadach bezpieczeństwa obowiązujących podczas drogi do szkoły (bo samodzielnie będą mogły wędrować od 7. roku życia, kiedy znajdą się w pierwszej klasie szkoły podstawowej).

Magiczny piątek trzynastego

13 października w Przedszkolu nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego pojawił się z gościnnym występem iluzjonista, który od wielu lat odwiedza przedszkole i zawsze ma do pokazania nowe sztuczki, które zachwycają przedszkolaki, ale podobają się również wychowawczyniom.

Rekord w SP 5 w Olkuszu

Szkoła Podstawowa nr 5 w Olkuszu kolejny raz przystąpiła do bicia Rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez jak największą liczbę osób. Wydarzenie to odbyło się na sali gimnastycznej 16.10.2017 r. Rozpoczęło się o godz. 12:00 i trwało 30 min. Do zmagań przystąpiło 68 uczniów z klas II-VII, którzy wykonywali RKO na 6 fantomach.