Dzień Dziecka w "Siódemce"

Jak co roku zadbaliśmy o to, aby Dzień Dziecka różnił się od każdego innego, spędzonego przez dzieci w przedszkolu. Tym razem został zorganizowany nieco wcześniej bo w środę 30.05.2018 r Świętowaliśmy w ogrodzie przedszkolnym od godziny 10:00. Dzieci wzięły udział w licznych zabawach prowadzonych przez nauczycielki i dzieci z koła tanecznego.

Bajkowo na rynku

W piątek 8 czerwca 2018 r. trzy grupy z naszego przedszkola przebrane za bajkowe postacie uczestniczyły w wydarzeniu „Cały Olkusz czyta dzieciom”. Była to impreza plenerowa na olkuskim rynku, którą rozpoczęto przeczytaniem wiersza "Lokomotywa" Juliana Tuwima. Dla najmłodszych przygotowano wiele atrakcji inspirowanych literaturą dziecięcą: zabawy z piosenką, tańce, quizy, malowanie twarzy, gadżety dla dzieci.

Uczniowie z Chechła wśród laureatów!

Zofia Pacia i Faustyna Palska, uczennice Szkoły Podstawowej w Chechle, zostały laureatkami III Konkursu Poetyckiego im. Anny Piątek dla uczniów klas IV-VII Powiatu olkuskiego pt. „Ważne, ważniejsze, najważniejsze”.

Powiatowy Rajd Wiosenny na setną rocznicę

Organizowany cyklicznie Powiatowy Rajd Wiosenny odbył się w tym roku pod hasłem: „Miejsca pamięci narodowej i pomniki ziemi olkuskiej w 100 rocznicę niepodległości”. W rajdzie uczestniczyło 605 uczniów szkół powiatu olkuskiego, w tym 45 uczniów z Gminy Klucze, ze szkół w Bydlinie, Chechle, Jaroszowca i Ryczówka.