XVIII Miejsko – Gminny Konkurs Języka Polskiego „Aby język giętki...” rozstrzygnięty


6 lutego 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 9 w Olkuszu odbył się finał XVIII Miejsko – Gminnego Konkursu Języka Polskiego dla Uczniów Szkół Podstawowych pod hasłem „Aby język giętki powiedział wszystko, co pomyśli głowa”. Wzięło w nim udział sześć trzyosobowych drużyn z następujących szkół: SP 3, SP 9, SP w Gorenicach, SP w Osieku, SP w Sienicznie i SP w Witeradowie.

Dzień Bezpiecznego Internetu – działania policjantów

W tym roku Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) przypada na 5 lutego. Organizatorami wydarzeń w Polsce jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. Instytucje te zachęcają szkoły, organizacje pozarządowe, firmy i osoby prywatne do organizowania lokalnych inicjatyw na rzecz bezpieczeństwa w Sieci. Są to m.in. zajęcia edukacyjne, happeningi gazetki szkolne, kampanie informacyjne czy konkursy. W działania na rzecz poprawy bezpieczeństw w Internecie włączają się również policjanci.

Wizyta przedszkolaków z Osieka w olkuskiej komendzie

Wizyty najmłodszych są tradycją wpisaną w życie olkuskiej komendy policji. Tym razem odwiedziły nas dzieci z przedszkola w Osieku. Była to doskonała okazja do przypomnienia im o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a także zaprezentowania miejsca codziennej pracy policjantów.

Bal karnawałowy

Co tym razem okaże się najmodniejsze? Jaki strój w największej liczbie odsłon pojawi się na parkiecie? Te pytania 10 stycznia 2019 r. najczęściej pojawiały się w rozmowach dzieci i personelu Przedszkola nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego, gdyż właśnie rozpoczynał się bal karnawałowy A.D. 2019. I tak w progu przedszkola pojawiły się niezawodne Elsy, Anny, Roszpunki, Śnieżki i księżniczki – po prostu księżniczki.

Bóg się rodzi, moc truchleje...

Polonezem do melodii kolędy "Bóg się rodzi" w Przedszkolu nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego 18 grudnia rozpoczęły się jasełka w wykonaniu grupy "Dzielne Zuchy". Uroczyście nastrojone i ubrane przedszkolaki obejrzały historię o Bożym Narodzeniu w wersji przemawiającej do wyobraźni trzy- jak i sześciolatków.