"Kręci mnie bezpieczeństwo" na rowerze

sp ryczówek kreci mnie bezpieczeństwo 2018 1Aura zaczyna sprzyjać rowerowym wycieczkom. Coraz chętniej sięgamy po nasze jednoślady. Warto przypomnieć o podstawowych zasadach bezpiecznego poruszania się na drogach.

Rowerzyści tak jak i piesi należą do niechronionych uczestników ruchu drogowego. Oznacza to, że nie są osłonięci karoserią, ich pojazdy nie są zabezpieczone strefami zgniotu, nie mają pasów bezpieczeństwa, ani poduszek powietrznych. Jak w takim razie zadbać o bezpieczeństwo ?

Niezwykle ważne jest obowiązkowe wyposażenie roweru. Zgodnie z przepisami rower powinien być wyposażony co najmniej w jedno światło pozycyjne barwy białej lub żółtej selektywnej z przodu, co najmniej w jedno światło odblaskowe barwy czerwonej o kształcie innym niż trójkąt z tyłu, co najmniej w jeden skutecznie działający hamulec oraz w dzwonek lub inny sygnał ostrzegawczy. Dla własnego bezpieczeństwa warto zakładać również kask ochronny. Policjanci zachęcają także do zaopatrzenia się w odblaskowe elementy oraz kamizelki. Wpływa to na zwiększenie widoczności rowerzystów na drogach i przyspiesza czas reakcji kierowców. W ten sposób na pozór nieważne szczegóły mogą uratować komuś życie.

10.04.18 r. policjantka olkuskiej komendy wraz z policjantami z komisariatu w Kluczach, w ramach prowadzonej profilaktyki w zakresie bezpieczeństwa na drogach powiatu olkuskiego, spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej w Ryczówku. Mundurowi rozmawiali z uczestnikami na temat bezpiecznego poruszania się na rowerze. Przypominali słuchaczom, jak ważne jest przestrzeganie przez rowerzystę obowiązujących przepisów. Ponadto funkcjonariusze uczulali młodzież w zakresie właściwego wykonywania manewrów, szczególnie manewru skrętu w lewo oraz o prawidłowym oświetleniu jednośladu. Na zakończenie spotkania policjanci rozdali młodzieży ulotkę przypominającą o wyposażeniu roweru.

KPP Olkusz

sp ryczówek kreci mnie bezpieczeństwo 2018 2

Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Przegląd Olkuski nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Komentarze obraźliwe, szkalujące i naruszające ogólnie przyjęte normy współżycia społecznego będą usuwane. Prosimy o rozwagę w formułowaniu wypowiedzi. Chcielibyśmy, żeby dyskusja była rzeczowa i pożyteczna dla innych internautów. Zastrzegamy sobie możliwość usuwania komentarzy, których forma i treść znacznie odbiegają od tematu artykułu, przyjętej etykiety internetowej oraz naszego regulaminu. Jako redakcja szanujemy wolność i swobodę wypowiedzi, ale cenimy sobie również dbałość o kulturę języka
UWAGA: jeśli chcesz zamieszczać komentarze pod własnym imieniem i nazwiskiem musisz się zarejestrować. Rejestracja i używanie awatarów zapobiega także podszywaniu się innych internautów pod wybrany przez Ciebie nick. Komentarze użytkowników ukazują się w czasie rzeczywistym. Zachęcamy do zgłaszania administratorowi komentarzy naruszających regulamin. font-weight: bold; padding: 10px;
Klauzula informacyjna dot. danych osobowych Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż: 1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest AB Media Sp. z o.o., Chrzanów, Wł. Sikorskiego 1f 2) kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - iod@abmedia.com.pl 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu korzystania z usługi ”dodaj komentarz” na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. f ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. jako usprawiedliwionego interesu administratora 4) odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa 5) Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą przez okres 2 lat 6) posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania usunięcia lub ograniczenia przetwarzania 7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego 8) podanie danych osobowych jest dobrowolne
Apelujemy do naszych Czytelników o zamieszczanie przemyślanych komentarzy. Administrator portalu ma obowiązek udostępnić organom państwowym na ich wniosek dane użytkowników zamieszczających groźby karalne, komentarze obraźliwe bądź naruszające dobra osobiste. Nasz portal pozwala na dodawanie komentarzy bez rejestracji apelujemy jednak o niewykorzystywanie "pozornej" anonimowości do obrażania innych osób.
NIE HEJTUJĘ, BO SZANUJĘ !!!