Powiatowy Rajd Wiosenny na setną rocznicę

powiatowy rajd wiosenny 2018 1Organizowany cyklicznie Powiatowy Rajd Wiosenny odbył się w tym roku pod hasłem: „Miejsca pamięci narodowej i pomniki ziemi olkuskiej w 100 rocznicę niepodległości”. W rajdzie uczestniczyło 605 uczniów szkół powiatu olkuskiego, w tym 45 uczniów z Gminy Klucze, ze szkół w Bydlinie, Chechle, Jaroszowca i Ryczówka.

Trasa rajdu przebiegała szlakami turystycznymi z Żurady do Osieka, gdzie miała miejsce meta rajdu. Tu odbyły się konkursy: wiedzy o miejscach pamięci narodowej i pomnikach ziemi olkuskiej oraz wiedzy o Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej.

powiatowy rajd wiosenny 2018 2

Uczniowie naszej gminy spisali się znakomicie. Jagoda Sosnowska i Agnieszka Nowak, uczennice klasy VI Szkoły Podstawowej w Ryczówku zdobyły I miejsce w kategorii drużyn szkół podstawowych, a uczniowie z Bydlina: Paulina Konieczna kl.III Gim. i Wiktor Natkaniec kl.II Gim. zdobyli II miejsce w kategorii drużyn starszych – informuje Bogusława Jakubek, nauczyciel w Szkole Podstawowej w Ryczówku. - Serdecznie im gratulujemy i cieszymy się, że już kolejny raz uczniowie naszej gminy okazali się jednymi z najlepszych. Piesza wędrówka przebiegała w miłej atmosferze, wszyscy mogli nacieszyć oczy wspaniałą przyrodą. Mimo nie do końca sprzyjającej aury, rajd zaliczamy do bardzo udanych.

Rafał Jaworski/UG Klucze

powiatowy rajd wiosenny 2018 3

Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Przegląd Olkuski nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Komentarze obraźliwe, szkalujące i naruszające ogólnie przyjęte normy współżycia społecznego będą usuwane. Prosimy o rozwagę w formułowaniu wypowiedzi. Chcielibyśmy, żeby dyskusja była rzeczowa i pożyteczna dla innych internautów. Zastrzegamy sobie możliwość usuwania komentarzy, których forma i treść znacznie odbiegają od tematu artykułu, przyjętej etykiety internetowej oraz naszego regulaminu. Jako redakcja szanujemy wolność i swobodę wypowiedzi, ale cenimy sobie również dbałość o kulturę języka
UWAGA: jeśli chcesz zamieszczać komentarze pod własnym imieniem i nazwiskiem musisz się zarejestrować. Rejestracja i używanie awatarów zapobiega także podszywaniu się innych internautów pod wybrany przez Ciebie nick. Komentarze użytkowników ukazują się w czasie rzeczywistym. Zachęcamy do zgłaszania administratorowi komentarzy naruszających regulamin. font-weight: bold; padding: 10px;
Klauzula informacyjna dot. danych osobowych Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż: 1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest AB Media Sp. z o.o., Chrzanów, Wł. Sikorskiego 1f 2) kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - iod@abmedia.com.pl 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu korzystania z usługi ”dodaj komentarz” na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. f ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. jako usprawiedliwionego interesu administratora 4) odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa 5) Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą przez okres 2 lat 6) posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania usunięcia lub ograniczenia przetwarzania 7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego 8) podanie danych osobowych jest dobrowolne
Apelujemy do naszych Czytelników o zamieszczanie przemyślanych komentarzy. Administrator portalu ma obowiązek udostępnić organom państwowym na ich wniosek dane użytkowników zamieszczających groźby karalne, komentarze obraźliwe bądź naruszające dobra osobiste. Nasz portal pozwala na dodawanie komentarzy bez rejestracji apelujemy jednak o niewykorzystywanie "pozornej" anonimowości do obrażania innych osób.
NIE HEJTUJĘ, BO SZANUJĘ !!!