Wizyta przedszkolaków z Bukowna w olkuskiej komendzie

przedszkolaki bukowno kpp 2018 38 października 2018 roku Komendę Powiatową Policji w Olkuszu odwiedziły dzieci z Bolesławia. Przedszkolaki nie tylko zwiedzały budynek komendy ale zapoznały się z zawodem policjanta oraz sprzętem, który funkcjonariusze wykorzystują w codziennej służbie. Ta niecodzienna wizyta sprawiła dzieciom radość i wywołała wiele uśmiechów na dziecięcych twarzach.

Spotkanie z przedszkolakami rozpoczęło się w auli. Dzieciaki mogły zobaczyć i przymierzyć sprzęt i wyposażenie wykorzystywane w codziennej służbie. Interesująca wydała im się praca technika kryminalistyki. Z zaciekawieniem słuchały opowieści o różnych rodzajach śladów zabezpieczanych na miejscu zdarzeń. Chętnie uczestniczyły w prezentacji zbierania śladów linii papilarnych. Szczególnie jednak zaintrygował ich policyjny pies, który specjalnie na tą okazje zagościł w auli. Podczas wizyty w komendzie dzieci zwiedziły strzelnicę i stanowisko dowodzenia, gdzie służbę pełni dyżurny i jego zastępca.

przedszkolaki bukowno kpp 2018
Przedszkolaki czynnie uczestniczyły w spotkaniu, zadawały pytania, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami. Na zakończenie przedszkolaki mogły obejrzeć policyjny radiowóz i samochód z videorejestratorem.

Mamy nadzieję, że to spotkanie zagości na długo w pamięci dzieci i pozostawi miłe wspomnienia.

KPP Olkusz

przedszkolaki bukowno kpp 2018 2


Komentowanie dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się lub załóż nowe konto.