Dzień Dziecka w "Siódemce"

Jak co roku zadbaliśmy o to, aby Dzień Dziecka różnił się od każdego innego, spędzonego przez dzieci w przedszkolu. Tym razem został zorganizowany nieco wcześniej bo w środę 30.05.2018 r Świętowaliśmy w ogrodzie przedszkolnym od godziny 10:00. Dzieci wzięły udział w licznych zabawach prowadzonych przez nauczycielki i dzieci z koła tanecznego.

Bajkowo na rynku

W piątek 8 czerwca 2018 r. trzy grupy z naszego przedszkola przebrane za bajkowe postacie uczestniczyły w wydarzeniu „Cały Olkusz czyta dzieciom”. Była to impreza plenerowa na olkuskim rynku, którą rozpoczęto przeczytaniem wiersza "Lokomotywa" Juliana Tuwima. Dla najmłodszych przygotowano wiele atrakcji inspirowanych literaturą dziecięcą: zabawy z piosenką, tańce, quizy, malowanie twarzy, gadżety dla dzieci.

XI Zlot Przedszkolaków

Dnia 24. 05. 2018 r. grupa „Żabki” z „Siódemki” uczestniczyła w XI Zlocie Przedszkolaków. Dzieci przeszły trasę z Osieka na Osiedle Pakuska w Olkuszu. Przedszkole nr 8 ugościło nas oraz zorganizowało zabawy dla wszystkich uczestników. Koordynatorem tej dużej imprezy była nasza nauczycielka Monika Gieca - członek koła SKKT.