Dni Babki i Dziadka albo Babci i Dziadziusia

Końcówka stycznia to czas wytężonych prac przygotowawczych do tych jakże ważnych świąt w kalendarium Przedszkola nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego. Nauka wierszy i piosenek, tańców i instrumentacji, wykonywanie zaproszeń i prezentów, dekorowanie sal i organizacja poczęstunku, przygotowanie strojów, sprzętu nagłaśniająco-grającego, itd., itp. - i wreszcie jest!

"Szalone Bajeczki z Dziadunia Teczki"

W dniu 30.01.2018 r. nasze przedszkolaki wybrały się do Miejskiego Ośrodka Kultury, aby obejrzeć i wziąć aktywny udział w spektaklu pt. "Szalone Bajeczki z Dziadunia Teczki" na podstawie wierszy Jana Brzechwy i Juliana Tuwima.

Dzień Babci i Dziadka

Dnia 26. i 29.01.2018 r. w grupie VI „Żabki” oraz „Motylki”, odbyły się uroczystości z okazji dnia Babci i Dziadka. Dzieci przedstawiły program artystyczny, w którym zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie, taneczne oraz wokalne.

I znów w górę kurtyna, bo się teatr zaczyna


W piątek 19 stycznia w Przedszkolu nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego dzieci i wszystkie zaproszone panie miały niewątpliwą przyjemność obejrzeć przedstawienie pt. "Czerwony Kapturek" w wykonaniu członków przedszkolnego kółka teatralnego. Pierwsze pół roku pracy zaowocowało pięknie przygotowaną inscenizacją, w której każdy z małych aktorów miał okazję zabłysnąć talentem scenicznym.

Bananowy dzień

"Cała grupa roześmiana, dziś na żółto jest ubrana. Dzisiaj żółto także jemy, dzień banana świętujemy." Drugi poniedziałek stycznia (8.01) w Przedszkolu nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego opanowany został przez kolor żółty i banany. Kolejny dzień z serii "warzywno-owocowych" promujący zdrowe żywienie poświęcony został bananowi, który jest szczególnym przypadkiem ulubieńca i dzieci, i dorosłych.