Jestem sobie przedszkolaczek…

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka 20 września jest już na stałe wpisany w kalendarz imprez Przedszkola nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego. Do tej pory sprzyjająca aura pozwalała wyjść przedszkolakom w kolorowym pochodzie na olkuski rynek i tam bawić się i śpiewać zaznaczając swoją obecność w społeczności Olkusza. Niestety w tym roku zimno i padający deszcz zatrzymał „Kornelowców” w przedszkolu, ale nie zatrzymał w zabawie! Jak co roku przedszkolaki odwiedził Koziołek Matołek, który razem z nimi śpiewał i tańczył, a także częstował owocami i słodyczami. Na koniec zaś wypuścił w niebo pęk balonów, które uświetniły imprezę. Cały dzień zaś upłynął pod znakiem wspólnych zabaw z wychowawczyniami, a królowały ulubione „Gąski, gąski do domu” i „Jawor, jawor”.

Przedszkole nr 3 (Anna Kaziród)

W „Trójce” zdrowo jemy i zdrowo rośniemy

Niedługo miną dwa lata odkąd w Przedszkolu nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego zagościł program „Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy”. Zamieszanie wywołane wytycznymi ministerialnymi dotyczącymi zmiany zasad zbiorowego żywienia w placówkach takich jak przedszkola sprowokowało niestandardowe działanie w tej niesztampowej placówce: na zaproszenie intendentki pani Sylwii Nocoń zjawiła się koordynatorka programu, pani Katarzyna Grzanka.

Gdzie małych kucharzy wielu, tam…

…uroczyste zakończenie roku pracy kółka kulinarnego działającego w Przedszkolu nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego. To już drugi rok szkolny, podczas którego przedszkolaki uczą się robić sałatki, piec ciasteczka, przygotowywać zdrowe słodycze i inne pyszności w trakcie zajęć tego kółka.

Hura, wakacje!

Kolejna grupa z Przedszkola nr 7 w Olkuszu zakończyła uroczyście rok szkolny. Przedszkolaki tradycyjnie rozpoczęły swój występ Polonezem następnie zatańczyły dwa tańce integracyjne.

Koniec przedszkola – początek lata

Czas nauki i zabawy w Przedszkolu nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego dobiegł końca w tym roku szkolnym dla najstarszych przedszkolaków: „Biedronek” i „Tropicieli”. Uroczystości z tej okazji otworzyła 22 czerwca belgijką grupa „Tropiciele”, a 23 czerwca polonezem grupa „Biedronki”.