Bal karnawałowy

Co tym razem okaże się najmodniejsze? Jaki strój w największej liczbie odsłon pojawi się na parkiecie? Te pytania 10 stycznia 2019 r. najczęściej pojawiały się w rozmowach dzieci i personelu Przedszkola nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego, gdyż właśnie rozpoczynał się bal karnawałowy A.D. 2019. I tak w progu przedszkola pojawiły się niezawodne Elsy, Anny, Roszpunki, Śnieżki i księżniczki – po prostu księżniczki.

Bóg się rodzi, moc truchleje...

Polonezem do melodii kolędy "Bóg się rodzi" w Przedszkolu nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego 18 grudnia rozpoczęły się jasełka w wykonaniu grupy "Dzielne Zuchy". Uroczyście nastrojone i ubrane przedszkolaki obejrzały historię o Bożym Narodzeniu w wersji przemawiającej do wyobraźni trzy- jak i sześciolatków.

Święty Mikołaj nocą wędruje...

6 grudnia to chyba najbardziej wyczekiwany przez dzieci dzień w roku. W Przedszkolu nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego to dodatkowo dzień, w którym do ogrodu przedszkolnego przybywa nie tylko św. Mikołaj z prezentami, ale także całe rodziny przedszkolaków, aby razem bawić się i świętować.

Bal w przedszkolu

W piątek 11.01. 2019 r. odbyła się w naszym przedszkolu zabawa karnawałowa. W pięknie przystrojonej sali, przy muzyce, w atmosferze radości wszystkie przedszkolaki bawiły się znakomicie. Były tańce i pląsy z wodzirejem, liczne zabawy i konkursy m.in. konkurs na najpiękniejszy strój karnawałowy, taniec z balonami, "Kaczuszki", "Jedzie pociąg z daleka..." i inne.

Z rodzicami zawsze jest wesoło

9 stycznia 2019 roku w grupie „Krasnoludki” zorganizowane zostały zajęcia otwarte z udziałem rodziców pod hasłem: Z rodzicami zawsze jest wesoło. Dzieci wspólnie z rodzicami uczestniczyły w zabawach muzyczno - ruchowych.