”Razem dla czystego powietrza”

W dniu 05 .10.2018 roku w Przedszkolu nr 13 w Olkuszu miała miejsce akcja edukacyjna w której wzięły udział 6- latki pt.”Razem dla czystego powietrza”.Celem było uświadomienie roli powietrza w życiu człowieka i innych organizmów oraz oraz różnych przyczyn powstawania zanieczyszczeń powietrza.

Świat bez smogu

Mając na uwadze fakt, iż oddychamy coraz bardziej zatrutym powietrzem, postanowiliśmy przystąpić do działań, które mają uświadomić dzieciom przyczyny i skutki zanieczyszczeń powietrza. Dnia 28.09.2018 r. rozpoczęliśmy akcję edukacyjną od pokazu multimedialnego wyjaśniającego pojęcie ,,smog”. Następnym krokiem było obejrzenie bajki ekologicznej „Czerwony Kapturek”. Aktorami byli nauczyciele, a tematem przewodnim przestawienia było zanieczyszczenie środowiska i właściwa segregacja odpadów.

Przyszła do "Trójki" pani kolorowa, żółta, czerwona i pomarańczowa

27 września do Przedszkola nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego zawitała Pani Jesień niosąc ze sobą naręcza kolorowych liści, kosze kasztanów, owoców i warzyw. O tym bogactwie swoich darów rozmawiała z najmłodszymi "Jagódkami", nieco starszymi "Żabkami" i "Słoneczkami" i najstarszymi "Wesołymi Koziołkami" i "Dzielnymi Zuchami".

Dzień Dyni

W dniu 29.09.2018 r. w Przedszkolu nr 13 im. M. Konopnickiej w Olkuszu w ramach kolorowych dni odbył się „Dzień Dyni”. W tym dniu przedszkolaki przyszły ubrane na kolor pomarańczowy, który dodatkowo podkreślił ten dzień.

Próbna ewakuacja w "7"

Dnia 18.09.2018 r. o godz. 11.00 w Przedszkolu nr 7 w Olkuszu przeprowadzona została próbna ewakuacja dzieci i pracowników. Odbyła się ona z udziałem Państwowej Straży Pożarnej z Olkusza.