Piknik Rodzinny w "13"

5 czerwca 2019 r. w naszym przedszkolu odbył się Piknik Rodzinny. Impreza plenerowa w ogrodzie przedszkolnym została zorganizowana dla wszystkich dzieci i rodziców z naszego przedszkola. Spotkanie rozpoczęło się od występów artystycznych dzieci w dwóch grupach wiekowych.

Zielony dzień

Dnia 31 października obchodziliśmy w przedszkolu kolejny z cyklicznych dni odbywających się raz w miesiącu „zielony dzień” Podczas zielonego święta przedszkolaki tańczyli i śpiewali znane im piosenki związane z kolorem zielonym takie jak: „Ogórek wąsaty”, „była sobie żabka mała” czy „zielone ufoludki”.

Przedszkolna lekcja patriotyzmu

W Przedszkolu nr 13 w Olkuszu z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości odbyła się lekcja patriotyzmu z udziałem wyjątkowych gości. 30 października przedszkolaków odwiedziła młodzież z Liceum Mundurowego w Olkuszu na czele z Panią Dyrektor oraz przedstawiciele GSR Olkusz oraz „Strzelec” KŻR.

”Razem dla czystego powietrza”

W dniu 05 .10.2018 roku w Przedszkolu nr 13 w Olkuszu miała miejsce akcja edukacyjna w której wzięły udział 6- latki pt.”Razem dla czystego powietrza”.Celem było uświadomienie roli powietrza w życiu człowieka i innych organizmów oraz oraz różnych przyczyn powstawania zanieczyszczeń powietrza.

Dzień Dyni

W dniu 29.09.2018 r. w Przedszkolu nr 13 im. M. Konopnickiej w Olkuszu w ramach kolorowych dni odbył się „Dzień Dyni”. W tym dniu przedszkolaki przyszły ubrane na kolor pomarańczowy, który dodatkowo podkreślił ten dzień.