Przedszkole Publiczne nr 3
im Kornela Makuszyńskiego w Olkuszu
32-300 Olkusz, ul. Jana Kantego 3
tel. 32/643 01 79
www.przedszkole3.olkusz.pl

Przedszkolaki z "Trójki" zdolne, ale Kamilka najzdolniejsza

Wiosna to czas, kiedy odbywają się wszelkiego rodzaju konkursy tematyczne i tak 22 marca odbył się w Przedszkolu nr 4 Miejsko – Gminny Konkurs Plastyczny z tegorocznym tematem "Krajobrazy Polski", w którym wzięły udział Zuzia Kyzioł i Zosia Rejment z grupy "Wesołe Koziołki" (Przedszkole nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego).

Pełnoletnia odsłona Festiwalu Piosenki Rajdowej

Dzieci z Przedszkola nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego bardzo lubią i śpiewać, i wędrować, dlatego grupa "Dzielne Zuchy" stawiła się 29 marca w Zespole Szkół nr 3 na XVIII (już!) Festiwalu Piosenki Rajdowej. Przygotowane jak do wymarszu, w strojach biwakowo – rajdowych dzieci zaśpiewały piosenki "Dalej, wesoło" oraz "Ogniska już dogasa blask".

Witamy cię boćku radzi, wiosnę nam wszak przyprowadzisz

21 marca to wyjątkowo przyjemny dzień, bez względu na pogodę i inne okoliczności – to przecież pierwszy dzień wiosny! W szkołach to nieformalne święto wagarowicza, a w przedszkolach – dzień, w którym wita się Panią Wiosnę. W Przedszkolu nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego przedstawicielką Pani Wiosny została w tym roku pani Iwona Dorota Olesiak, która barwnie opowiedziała przedszkolakom o oznakach wiosny w specjalnie udekorowanej na tę okoliczność sali grupy "Jagódki".

"Dzielne Zuchy" 20 lutego u Starosty Olkuskiego

Zwiedzanie Kopca Kościuszki czy podziemi Rynku, ale i siedziby Komendy Powiatowej Policji, wizyta u Burmistrza, a teraz odwiedziny u Starosty Olkuskiego, pana Pawła Piasnego (oraz naturalnie zwiedzanie budynku Starostwa z Sekretarzem Powiatu, panem Marcinem Wójcikiem) – to kolejne "przystanki" grupy sześcioletnich "Dzielnych Zuchów" z Przedszkola nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego, w drodze do zrealizowania projektu "Olkusz – moje miasto".