Przedszkole Publiczne nr 3
im Kornela Makuszyńskiego w Olkuszu
32-300 Olkusz, ul. Jana Kantego 3
tel. 32/643 01 79
www.przedszkole3.olkusz.pl

Bal karnawałowy

Co tym razem okaże się najmodniejsze? Jaki strój w największej liczbie odsłon pojawi się na parkiecie? Te pytania 10 stycznia 2019 r. najczęściej pojawiały się w rozmowach dzieci i personelu Przedszkola nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego, gdyż właśnie rozpoczynał się bal karnawałowy A.D. 2019. I tak w progu przedszkola pojawiły się niezawodne Elsy, Anny, Roszpunki, Śnieżki i księżniczki – po prostu księżniczki.

Bóg się rodzi, moc truchleje...

Polonezem do melodii kolędy "Bóg się rodzi" w Przedszkolu nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego 18 grudnia rozpoczęły się jasełka w wykonaniu grupy "Dzielne Zuchy". Uroczyście nastrojone i ubrane przedszkolaki obejrzały historię o Bożym Narodzeniu w wersji przemawiającej do wyobraźni trzy- jak i sześciolatków.

Święty Mikołaj nocą wędruje...

6 grudnia to chyba najbardziej wyczekiwany przez dzieci dzień w roku. W Przedszkolu nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego to dodatkowo dzień, w którym do ogrodu przedszkolnego przybywa nie tylko św. Mikołaj z prezentami, ale także całe rodziny przedszkolaków, aby razem bawić się i świętować.