Jemy zdrowo – teraz pomidorowo

5Mocno się już zakorzenił w Przedszkolu nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego rytm wtorków poświęconych jakiemuś warzywu lub owocowi, a tak naprawdę popularyzacji zdrowego odżywiania się i zdrowego trybu życia. Drugi wtorek maja (9.05) został więc Dniem Pomidora, jako że właśnie powoli zaczyna się pełnia sezonu pomidorowego. Przedszkolaki miały okazję oglądać, dotykać, wąchać i smakować pomidory arbuzowe, malinowe, gałązkowe, paprykowe, daktylowe, cherry, a nawet truskawkowe! Ale też suszone i w oleju z przyprawami, w postaci keczupu, przecieru, soku i z puszki. Do wiosennych kącików powędrowały też kwitnące krzaczki pomidorów w doniczkach, więc niedługo dzieci będą mieć okazję oglądać pomidory z własnej hodowli. Nie brakowało zagadek i quizów z pomidorami w roli głównej, pojawiła się nawet krzyżówka – starszaki miały więc okazję także głoskować. W galerii prac przedszkolaków w szatni zaczerwieniło się od pomidorów malowanych, wyklejanych i skonstruowanych z pasków papieru. Naturalnie na obiad była pomidorowa, a do drugiego dania sałatka z ogórków i pomidorów, zaś kolorem dominującym w strojach dzieci i wychowawczyń był czerwony – choć wiadomo, że są także pomidory zielone i czarne, ale to już taka ciekawostka.

Przedszkole nr 3 (Anna Kaziród)

1

2

3

4

6

7

99

9

10

11

12

Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Przegląd Olkuski nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Komentarze obraźliwe, szkalujące i naruszające ogólnie przyjęte normy współżycia społecznego będą usuwane. Prosimy o rozwagę w formułowaniu wypowiedzi. Chcielibyśmy, żeby dyskusja była rzeczowa i pożyteczna dla innych internautów. Zastrzegamy sobie możliwość usuwania komentarzy, których forma i treść znacznie odbiegają od tematu artykułu, przyjętej etykiety internetowej oraz naszego regulaminu. Jako redakcja szanujemy wolność i swobodę wypowiedzi, ale cenimy sobie również dbałość o kulturę języka
UWAGA: jeśli chcesz zamieszczać komentarze pod własnym imieniem i nazwiskiem musisz się zarejestrować. Rejestracja i używanie awatarów zapobiega także podszywaniu się innych internautów pod wybrany przez Ciebie nick. Komentarze użytkowników ukazują się w czasie rzeczywistym. Zachęcamy do zgłaszania administratorowi komentarzy naruszających regulamin.
Apelujemy do naszych Czytelników o zamieszczanie przemyślanych komentarzy. Administrator portalu ma obowiązek udostępnić organom państwowym na ich wniosek dane użytkowników zamieszczających groźby karalne, komentarze obraźliwe bądź naruszające dobra osobiste. Nasz portal pozwala na dodawanie komentarzy bez rejestracji apelujemy jednak o niewykorzystywanie "pozornej" anonimowości do obrażania innych osób.
Do wszystkich którzy NIE ZROZUMIELI zamieszczonego powyżej apelu: zapewne zauważyli Państwo, że zostaliśmy zmuszeni do usunięcia niektórych komentarzy z naszej strony. Nie jest to wyrazem naszej cenzury, próby ograniczania prawa do merytorycznej dyskusji czy też wolności wypowiedzi, lecz jedynie stosowaniem się do przepisów obowiązującego prawa. Komentarze są usuwane na podstawie uzasadnionego wniosku pokrzywdzonej osoby lub w wyniku PROWADZONEGO POSTĘPOWANIA o zniesławienie, naruszenie dóbr, z powodu gróźb karalnych itp. Redakcja ma OBOWIĄZEK UDOSTĘPNIĆ (na podstawie pisemnego wniosku) uprawnionym organom dane użytkowników którzy takie komentarze zamieścili oraz usunąć je z publikacji. W pewnych kręgach nastała wręcz moda na ustalanie tożsamości komentujących, więc PONOWNIE APELUJEMY o zamieszczanie przemyślanych komentarzy.
NIE HEJTUJĘ, BO SZANUJĘ !!!