Dni Babki i Dziadka albo Babci i Dziadziusia

1Końcówka stycznia to czas wytężonych prac przygotowawczych do tych jakże ważnych świąt w kalendarium Przedszkola nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego. Nauka wierszy i piosenek, tańców i instrumentacji, wykonywanie zaproszeń i prezentów, dekorowanie sal i organizacja poczęstunku, przygotowanie strojów, sprzętu nagłaśniająco-grającego, itd., itp. - i wreszcie jest!

Dzień, w którym do przedszkola przychodzą dziadkowie świętować z wnukami i podziwiać efekt tygodni przygotowań. 22 stycznia podjęły u siebie Babcie i Dziadziusiów "Słoneczka", 25 stycznia – "Wesołe Koziołki", 26 stycznia "Żabki", a 31 stycznia "Dzielne Zuchy". "Jagódki" zaprosiły swoje Babcie i Dziadziusiów nieco wcześniej, by pokazać im przygotowane przez siebie jasełka i wtedy ugościły ich i obdarowały prezentami.

2

Każde przedstawienie miało nieco inny przebieg, ale motywami przewodnimi wszystkich była wielka wzajemna i bezwarunkowa miłość babć, dziadziusiów i ich wnucząt oraz wdzięczność za bycie razem takie wyjątkowe, bo bez pośpiechu, za to z wielką uwagą i cierpliwością. Natomiast po każdym z przedstawień wspólny był element rozmów babć i dziadziusiów z nauczycielkami o wnuczętach, a z każdej przebijała bezgraniczna duma z ukochanych wnucząt, z drugiej zaś uznanie dla pracy wszystkich pań, które te uroczystości przygotowały.

Przedszkole nr 3 (Anna Kaziród)

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27


Komentowanie dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się lub załóż nowe konto.