Piknik Rodzinny w "Trójce"

1Czwartkowy ranek 24 maja w Przedszkolu nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego był niezwykle pracowity i pełen napięcia i oczekiwania na wyjątkowe wydarzenie.

Właściwie już od dłuższego czasu trwały przygotowania: dekoracji, programu, piosenek, tańców, "fantów" i prac dzieci na licytację, rzeczy do przewidzianych w programie zabaw, stołów i namiotów oraz potraw i napojów dla uczestników, a także wszystkich gadżetów stanowiących o dobrej zabawie uczestników (stanowisk z balonami, farbami do twarzy, fryzurami itd.). Kiedy więc nadeszła godzina 10:00 i przedszkolny ogród wypełnił się dziećmi, rodzicami, babciami, dziadkami, ciociami, wujkami i zaproszonymi gośćmi, atmosfera aż iskrzyła od radosnego napięcia.

2

Wtedy na scenę wkroczyła dyrektor przedszkola, pani Bożena Urbaniak wraz z Koziołkiem Matołkem, przywołanym odśpiewaną przez dzieci piosenką "Nasz Koziołek, nasz Matołek jest dzisiaj w przedszkolu" i oboje tradycyjnie dokonali oficjalnego rozpoczęcia Pikniku Rodzinnego 2018 przez wypuszczenie w niebo pęku balonów. Nim rozpoczęła się zabawa pani dyrektor podziękowała wszystkim, którzy przyczynili się do tego, by mógł się on odbyć jak zawsze we właściwej oprawie i z odpowiednią dawką atrakcji. Wśród darczyńców znaleźli się: zarząd Osiedla Śródmieście reprezentowany przez panów Marka Krzykawskiego i Józefa Kozioła, pani Iwona Stanek, pan Jausz Dudkiewicz, pan Janusz Woszczek oraz wszyscy rodzice – partnerzy i przyjaciele przedszkola, którzy podarowali "fanty" na licytację.

8

Pierwszy występ odbył się z udziałem tegorocznej zdobywczyni pierwszego miejsca w Konkursie Piosenki Dziecięcej, Zuzi Kyzioł, drugi występ to były prezentacje tańców ćwiczonych z prowadzącą rytmikę panią Marią Beszterdo, natomiast trzeci występ to była zupełna nowość i niespodzianka: grupa teatralna "Rodzice Show" pojawiła się na scenie z dowcipną interpretacją wiersza Juliana Tuwima "Rzepka". Występ ten rodzice przygotowali pod kierunkiem pani Eweliny Kluczyńskiej – Dudek, która poprowadziła następnie licytację prac dzieci i przedmiotów ofiarowanych przez niezawodych, wspaniałych i hojnych rodziców. W licytacji tej panią Ewelinę wspierał ze wszystkich sił Koziołek Matołek (pani Anna Kaziród), by następnie czynnie asystować przy prowadzonych przez panią Ewelinę zabawach z udziałem dzieci i rodziców.

15

Dmuchane zamki, pomalowane buzie (dzieła uczennic ZS nr 4 pod opieką pani Aleksandry Kuli), kiełbaski z grilla, bigos, lody, sorbety, lemoniady i zestawy owocowe (przygotowane przez załogę kuchni pod kierownictwem intendentki, pani Sylwii Nocoń), pyszne ciasta przygotowane przez cudowne mamy i babcie, balony "wyczarowane" przez panie Ewelinkę i Anię, wesoła muzyka, wyśmienita zabawa i na dokładkę piękna pogoda – tak można by streścić ten Piknik Rodzinny. Chęć wspomagania placówki i hojność rodziców z pewnością jest prostym przełożeniem i ważnym dowodem na wzajemne zaufanie, szacunek, wdzięczność i docenienie pasji wkładanej w codzienną pracę całego personelu przedszkola.

Przedszkole nr 3 (Anna Kaziród)

3

4

5

6

7

9

10

11

12

13

14

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Przegląd Olkuski nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Komentarze obraźliwe, szkalujące i naruszające ogólnie przyjęte normy współżycia społecznego będą usuwane. Prosimy o rozwagę w formułowaniu wypowiedzi. Chcielibyśmy, żeby dyskusja była rzeczowa i pożyteczna dla innych internautów. Zastrzegamy sobie możliwość usuwania komentarzy, których forma i treść znacznie odbiegają od tematu artykułu, przyjętej etykiety internetowej oraz naszego regulaminu. Jako redakcja szanujemy wolność i swobodę wypowiedzi, ale cenimy sobie również dbałość o kulturę języka
UWAGA: jeśli chcesz zamieszczać komentarze pod własnym imieniem i nazwiskiem musisz się zarejestrować. Rejestracja i używanie awatarów zapobiega także podszywaniu się innych internautów pod wybrany przez Ciebie nick. Komentarze użytkowników ukazują się w czasie rzeczywistym. Zachęcamy do zgłaszania administratorowi komentarzy naruszających regulamin. font-weight: bold; padding: 10px;
Klauzula informacyjna dot. danych osobowych Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż: 1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest AB Media Sp. z o.o., Chrzanów, Wł. Sikorskiego 1f 2) kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - iod@abmedia.com.pl 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu korzystania z usługi ”dodaj komentarz” na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. f ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. jako usprawiedliwionego interesu administratora 4) odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa 5) Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą przez okres 2 lat 6) posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania usunięcia lub ograniczenia przetwarzania 7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego 8) podanie danych osobowych jest dobrowolne
Apelujemy do naszych Czytelników o zamieszczanie przemyślanych komentarzy. Administrator portalu ma obowiązek udostępnić organom państwowym na ich wniosek dane użytkowników zamieszczających groźby karalne, komentarze obraźliwe bądź naruszające dobra osobiste. Nasz portal pozwala na dodawanie komentarzy bez rejestracji apelujemy jednak o niewykorzystywanie "pozornej" anonimowości do obrażania innych osób.
NIE HEJTUJĘ, BO SZANUJĘ !!!