II Śniadanie z Postaciami z Bajek

Już po raz trzeci wspólnie ze szkołami z całej Polski cała społeczność Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Braciejówce obchodziła Dzień Śniadanie Daje Moc. Uczniowie po raz kolejny udowodnili, że II śniadanie wcale nie musi być nudne przygotowując zdrowe bajeczne II śniadanie w swoich klasach pod hasłem ,,Owocowo - Warzywny Zawrót Głowy!!!".

Dzień Patrona i ślubowanie uczniów klas pierwszych w SP w Braciejówce

Idźmy naprzód z nadzieją to hasło które przyświecało tegorocznym obchodom święta naszej szkoły, które odbyło się 18 października 2017 r. Uroczystości rozpoczęliśmy od udziału we Mszy Św. w Kościele Parafialnym pod wezwaniem Świętej Trójcy w Braciejówce, którą sprawował Dyrektor Wydziału Katechetycznego doktor ksiądz Michał Borda w intencji nauczycieli, pracowników szkoły, uczniów, ich rodziców i wszystkich zgromadzonych.

Wolontariusze ze Szkoły Podstawowej Nr 4 w Olkuszu wystartowali

Co to znaczy być wolontariuszem? Jak można pomagać? Gdzie leży Somalia, a gdzie Sudan? Na te i wiele innych pytań uczniowie klas 4 a i 4 b mogli się dowiedzieć z warsztatów, które odbyły się 30 października w szkole, a poprowadził je Tadeusz Szczepaniak – pracownik biura Polskiej Akcji Humanitarnej w Krakowie. Warsztaty miały formę gry.

Rekord w SP 5 w Olkuszu

Szkoła Podstawowa nr 5 w Olkuszu kolejny raz przystąpiła do bicia Rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez jak największą liczbę osób. Wydarzenie to odbyło się na sali gimnastycznej 16.10.2017 r. Rozpoczęło się o godz. 12:00 i trwało 30 min. Do zmagań przystąpiło 68 uczniów z klas II-VII, którzy wykonywali RKO na 6 fantomach.

Zdobywamy Zamek Rabsztyn

"Zdobywamy Zamek Rabsztyn" to hasło tegorocznego wyjazdu edukacyjno - integracyjnego zorganizowanego dla całej społeczności Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Braciejówce, który odbył się we wrześniu br. Wyjazd, który stał się już coroczną tradycją w naszej szkole umożliwił uczniom poznanie historii oraz dorobku kulturowego zwiedzanych miejsc.