Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Olkuszu
Olkusz, Jana Kantego 5
32 643 04 93
e-mail:sp1.olkusz@interia.pl

„Jedynka” świętuje 100 lecie niepodległości

13 listopada 2018 r. nasza szkoła świętowała setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Odwiedzili nas uczniowie klasy mundurowej ZDZ w Olkuszu, którzy zaprezentowali musztrę paradną. Pokaz bardzo podobał się uczniom, niektórzy wyrazili chęć przyłączenia do umundurowanej młodzieży w przyszłości.

Festiwal Nauki

30 października 2018 r. w naszej szkole odbył się Festiwal Nauki. Wydarzeniu patronował Wydział Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w niecodziennych zajęciach z zakresu matematyki, fizyki, chemii, mikrobiologii, robotyki czy elektroniki. Warsztaty były prowadzone przez nauczycieli naszej szkoły, gości z Uniwersytetu Śląskiego: dr Katarzynę Kasperkiewicz, mgr Joannę Żur, instruktorów KreaTech, a pokaz kriogeniki przeprowadził mgr inż. Bogdan Martyniak z Mikro Centrum Nauki NAUKOTECHNIKA ze Świnnej k. Żywca.

Spotkanie z Waldemarem Cichoniem

12 kwietnia uczniowie klas I-III poznali autora serii książek o kocie i jego przygodach Pana Waldemara Cichonia. Tak się składa, że jedna z nich pt. „Cukierku, Ty łobuzie” jest lekturą szkolną.

„Przebiśniegom na spotkanie”

14 kwietnia 2018 r. w sobotę grupa uczniów naszej szkoły pod opieką pani Urszuli Słaby i pani Joanny Kocjan, rodziców i pasjonatów turystyki pieszej wyruszyła na rajd „Przebiśniegom na spotkanie”.