Zespół Szkolno – Przedszkolny Integracyjny Nr 1 w Olkuszu – Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jarosława Iwaszkiewicza
32-300 Olkusz, ul. Kochanowskiego 2
(32) 6433698
www.sp2olkusz.republika.pl

Zbiórka makulatury w SP nr 2

Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 w Olkuszu kolejny już rok brali udział w "szkolnej zbiórce makulatury". Akcja trwała od września 2015 r. do maja 2016 r. Ośmiokrotnie do szkoły przyjeżdżali pracownicy firmy TOMAD, aby odebrać zebrane kilogramy surowca.

Kolędowanie w Dwójce!

To już szesnasty raz w grudniu w Szkole Podstawowej Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Olkuszu rozbrzmiały piękne kolędy i pastorałki wyśpiewane przez uczniów z miasta i gminy Olkusz. Wszystko za sprawą kolejnej edycji  Miejsko - Gminnego Konkursu Kolęd i Pastorałek.

Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

W dniach 1 - 8 czerwca 2013r. ruszyła 12 edycja kampanii Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. Jak co roku nasza szkoła wzięła udział w tym przedsięwzięciu. Tegoroczna akcja odbywała się pod patronatem Juliana Tuwima. Z tej okazji organizatorzy zaprosili specjalnych gości, którzy czytali dzieciom wiersze znanego poety.

"Omnibus" zakończony

16 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Olkuszu odbył się ostatni już etap powiatowego konkursu „Omnibus” przeznaczonego dla uczniów klas I – III. W sumie w zmaganiach wzięło udział prawie tysiąc osób  z czterdziestu pięciu szkół z całego powiatu, a w finale o tytuł OMNIBUSA walczyło 18 osób z sześciu gmin.

„Idź w ciemno za światłem”

Jak co roku w grudniu w Szkole Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Olkuszu rozbrzmiały piękne, polskie kolędy wyśpiewane przez uczniów z miasta i gminy Olkusz. Wszystko za sprawą XIV edycji  Miejsko - Gminnego Konkursu Kolęd i Pastorałek. W konkursie wzięło udział blisko 130 uczestników w 4 kategoriach: solista, duet wokalny, instrumentalista i zespół. Popisom młodych wykonawców przysłuchiwało się jury w składzie: Krzyszowska Marzanna, Wieczorek Anna, ks. Marcin Lech, Skipiała Barbara, Dorota Lisowska.