e-mail: sp3olkusz@tlen.pl
Szkoły Podstawowa Nr 3 im. Marcina Biema w Olkuszu
Olkusz, kpt. Hardego 11 a
32/ 643 07 53

Wielki finał konkursu „Odblaskowa Szkoła” w SP Nr 3 w Olkuszu

29.10.2018 r. w naszej szkole odbył się wielki finał konkursu Odblaskowa Szkoła. Uroczystość rozpoczęła się w sali gimnastycznej. Uczestniczyli w niej wszyscy uczniowie i nauczyciele, ale również zaproszeni goście. Byli to przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji: pani Marika Guzik- Gajda i pan Marcin Adamek oraz Grupa Olkuskich Motocyklistów z panem Rafałem Krzyszowskim.

Ogólnopolski Głos Profilaktyki

Około 200 osób uczestniczyło w społecznym zrywie „Wolne Serca” w Szkole Podstawowej nr 3 w Olkuszu. Główna ideą tego przedsięwzięcia jest promowanie mody na życie wolne od uzależnień, przemocy i obojętności na drugiego człowieka.

SP 3: Pomagamy Michałkowi!

Uczniowie naszej szkoły są bardzo wrażliwi na ludzką krzywdę i cierpienie. Sami wyszli z inicjatywą pomocy małemu Michałkowi, aby chłopiec miał większą szansę pokonać siatkówczaka oczu. Pomysłów było wiele, więc ogłoszono w szkole cały tydzień poświęcony pomocy Michałkowi.

„Kości zostały rzucone”

„Kości zostały rzucone”, czyli historyczno – odblaskowy spacer z frazeologizmami w tle!

Historia „małej ojczyzny” jest niestety „piętą achillesową” wielu młodych ludzi. Czy może być coś przyjemniejszego od lekcji historii z elementami języka polskiego poza murami szkoły?