Szkoła Podstawowa nr 4 im. Francesco Nullo w Olkuszu
ul. Fr.Nullo 36, 32-300 Olkusz
326430605
http://www.sp4.ilkus.pl

Wolontariusze ze Szkoły Podstawowej Nr 4 w Olkuszu wystartowali

Co to znaczy być wolontariuszem? Jak można pomagać? Gdzie leży Somalia, a gdzie Sudan? Na te i wiele innych pytań uczniowie klas 4 a i 4 b mogli się dowiedzieć z warsztatów, które odbyły się 30 października w szkole, a poprowadził je Tadeusz Szczepaniak – pracownik biura Polskiej Akcji Humanitarnej w Krakowie. Warsztaty miały formę gry.

Przyszłość to sterowanie robotami!

Rozwój technologii komputerowej wymaga od jego użytkowników coraz to nowych bardziej zaawansowanych technologicznie umiejętności. Jedną z nich jest umiejętność programowania, którą określa się mianem rozwiązywania problemów z wykorzystaniem komputera oraz innych urządzeń cyfrowych.

SP 4 liderem projektu "Szkoła Promująca Bezpieczeństwo"

11 kwietnia 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 4 im. Francesco Nullo w Olkuszu, na akademii z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych, odbyło się uroczyste wręczenie certyfikatu „Lider Projektu Szkoła Promująca Bezpieczeństwo” przyznawanego w ramach Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa. Dokument ten złożył na ręce dyrektora szkoły pana Mirosława Jurczyka komisarz Marek Kalarus.

Tradycji stało się zadość - Wigilia w naszej szkole

"Tradycja to dąb, który tysiąc lat rósł w górę. Niech nikt kiełka małego z dębem nie przymierza! Tradycja naszych dziejów jest warownym murem. To jest właśnie kolęda, świąteczna wieczerza, to jest ludu śpiewanie, to jest ojców mowa, to jest nasza historia, której się nie zmieni."